دادستان کل کشور: برخورد شدیدی با قانون‌شکنان می‌شود

خبرگزاری فارس: دادستان کل کشور صیانت از حقوق مردم و حکومت را از وظایف دادستانی کل کشور دانست و گفت: با کسانی که به هر دلیل با رفتار غیرقانونی موجب ایجاد التهاب در جامعه شده و بستر را برای بیگانگان آماده کردند، برخورد شدیدی می‌شود.


حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در کاشان با اشاره به تلاش مسئولان و مردم برای برقرای آرامش و امنیت در جامعه، این امر را مستلزم اجرای قانون دانست.
وی با تاکید بر لزوم نجات کشور از التهابات مقطعی اخیر افزود: باید از نفوذ دشمنان و بدخواهان نظام برای گسترش ناآرامی‌ها جلوگیری کرد و با استقرار امنیت و آرامش بیشتر در جامعه زمینه بالندگی کشور را در بخش های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی فراهم شود.
دادستان کل کشور احیای حقوق عامه و نظارت بر حسن اجرای احکام و قوانین را از وظایف دادستانی کل کشور برشمرد و و از تمام دستگاه‌های مربوطه خواست برای انجام این وظایف به طور احسن فعال‌تر و دقیق‌تر شوند.
اژه‌ای تصریح کرد: به منظور تحقق این امر نظارت بر دادسراها افزایش یافته و با کمک دستگاه قضائیه قدم‌های موثرتر و بیشتری برداشته می‌شود.
وی با اشارعه به لزوم برخورد ریشه‌ای با مفاسد اقتصادی خاطرنشان کرد: آنگونه که مطلوب و مورد نظر مردم بوده در این زمینه عملی صورت نگرفته و در عمل برخوردی انجام نشده است.
دادستان کل کشور عنوان داشت: دادستانی کل کشور به طور مستقیم نمی‌تواند در این زمینه وارد شود بلکه با همکاری و حمایت از دستگاه‌های مربوطه و تعامل با سازمان بازرسی کل کشور در راستای ریشه‌کنی مفاسد اقتصادی در کشور تلاش می‌کند.

/ 0 نظر / 3 بازدید