مجلس در موضوع رای اعتماد به وزرا به دنبال سهم‌خواهی از دولت نیست

خبرگزاری فارس: عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس به هیچ‌عنوان در موضوع رای اعتماد به وزرا به دنبال سهم‌خواهی از دولت نیست و نمایندگان مردم تنها خواهان کابینه‌ای قدرتمندند.


محمد جواد ابطحی نماینده مردم خمینی‌شهر و عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار امور مجلس خبرگزاری فارس با اشاره به معیارهای نمایندگان مجلس برای دادن رای اعتماد به وزرا پیشنهادی از سوی رئیس جمهور تصریح کرد: وزیر پیشنهادی باید در حوزه‌کاری خود تخصص کافی داشته و با ایجاد تحول در وزارتخانه مربوط بتواند برای کشور مثمر ثمر باشد.
وی ادامه داد: نمایندگان مجلس باید با دولت تعامل داشته باشند تا با کمک یکدیگر به حل مشکلات کشور برآیند و در حال حاضر نیز اکثریت نمایندگان مردم بر تعامل میان دولت و مجلس پا فشاری می‌کنند.
نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی از وزرای پیشنهادی از سوی رئیس جمهور خاطر نشان کرد: افرادی که به مجلس معرفی شده‌اند افرادی ولایت‌مدار، ساده‌زیست و تخصص کافی در حوزه‌های کاری خود دارند.
عضو فراکسیون مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر اینکه وزیر باید با مجلس و بدنه دولت یعنی رئیس جمهور و دیگر وزرا تعامل داشته باشد، افزود: کابینه معرفی شده کابینه‌ای قوی و کار آمد است و قطعا اکثریت وزرای پیشنهادی رای اعتماد خواهند گرفت.
ابطحی با بیان اینکه عده‌ای قلیل از وزرای پیشنهادی به دنبال رفع ابهامات در خصوص خود هستند، تصریح کرد: کمیسیون‌های تخصصی پیگیر برخی از موضوعات در مورد برخی از وزرا هستند چراکه می‌خواهند کارایی وزیر پیشنهادی در وزارتخانه مربوطه را ارزیابی کنند و امیدواریم که این ابهامات بر طرف شود و کابینه دولت دهم با حداکثری رای پذیرفته شود.
وی به خصوصیات اخلاقی احمدی نژاد اشاره و اظهار داشت: مجلس به هیچ‌عنوان برای دادن رای اعتماد به وزرا به دنبال سهم‌خواهی از دولت نیست و نمایندگان می‌خواهند کابینه‌ای قدرتمند تشکیل شود.
انتهای پیام/ک

/ 0 نظر / 3 بازدید