موسوی و ستادش اولین کسانی بودند که به القای تقلب دامن زدند

خبرگزاری فارس: عضو شورای مرکزی حزب مشارکت گفت: موضوع مهم این بود که ستاد موسوی، جزو اولین کسانی بود که به القای تقلب دامن زد و احزاب حامی وی هم این بحث را مطرح کردند. از این رو نقشی که موسوی و ستاد وی در این میان داشته بسیار مهم تر از نقش احزاب بود.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس شهاب‌الدین طباطبایی عضو شورای مرکزی حزب مشارکت در حاشیه برگزاری چهارمین دادگاه علنی رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده کودتای مخملی و اغتشاشات اخیر تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه چند مطلب را به عنوان آسیب شناسایی جریان اصلاحات بیان می‌کنم گفت: بحث تقابل و حاکمیت و نگاهی که این موضوع را بیش از پیش نمایان می‌کند نکته مهمی است.
وی افزود: نکته مهم دیگری که به نظر بنده می رسد این است که بحث عدم توجه به مطالبات واقعی مردم وجود داشته یعنی در جبهه دوم خرداد مباحثی مطرح می‌شد که برخی اوقات خیلی همخوانی با مطالبات واقعی مردم نداشت و این همان چیزی است که بنده به عنوان نسخه زیر زمینی به آن اشاره کردم.
عضو شورای مرکزی حزب مشارکت تصریح کرد: توهماتی که ناشی از همان مطالباتی که خود دوستان در جبهه دوم خرداد برای خود مطرح می‌کردند و سپس این احساس را داشتند که این مطالبات همان مطالبات مردم است به توهمات آنها دامن می‌زد لذا عواقب بعدی را هم پیش می‌آورد.
طباطبایی در خصوص عوامل اصلی حزبی پیگیر موضوع تقلب در انتخابات اظهار داشت: موضوع مهم این بود که خود ستاد موسوی، کاندیدایی که به هر حال این احساس را داشت که پیروز میدان است جزو اولین کسانی بود که به موضوع تقلب دامن زد و پس از آن طبیعی است که احزاب حامی وی هم دنبال روی کاندیدای خود موضوع تقلب را مطرح کردند. از این رو نقشی که کاندیدا و ستاد وی در این میان داشته بسیار مهم تر از نقش احزاب بود.
وی اضافه کرد: نمی خواهم نقش احزاب را در مطرح کردن موضوع در انتخابات را کمرنگ جلوه بدهم اما اقدام آنها در ادامه اقدام کاندیدای خود بود.
عضو شورای مرکزی حزب مشارکت در خصوص اولین اقدام خود پس از آزادی تاکید کرد: اولین اقدام بنده پس از آزادی از زندان استعفا از شورای مرکزی و حزب مشارکت خواهد بود چرا که واقعا مباحثی که در دادگاه مطرح شد هم دوستان می دانند که بسیار فراتر از آن موضوعاتی که بود که بنده اطلاع داشتم. از این رو هر انسانی هر جا پا می گذارد و قصد کار کردن دارد باید جزئیات را هم بداند و بنده معتقدم که در این زمینه برخی جزئیات مغفول مانده است.
طباطبایی در خصوص وضعیت زندان اظهار داشت: واقعا در این مدت که در زندان بودم به استانداردهایی رسیدم که می‌خواهم که با آن استانداردها در آینده زندگی کنم.
وی گفت: رفتار با ما به حدی خوب است که برخی اوقات ما مباحثی غیر از مباحث بازجویی‌ها را با کارشناسان مطرح کرده و با آن صحبت می‌کنیم.
انتهای پیام/

/ 0 نظر / 3 بازدید