آیت‌الله صافی گلپایگانی: نظیر فاجعه تخریب بقیع در تاریخ وجود ندارد

خبرگزاری فارس: یکی از مراجع عظام تقلید قم گفت: فتنه تخریب بقیع توسط وهابیت، فاجعه‌ای است که تاریخ کمتر مانند آن را به یاد دارد.


به گزارش خبرگزاری فارس از قم،‌ آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی تخریب قبور ائمه بقیع علیهم السلام توسط وهابیت را مصیبتی بزرگ برای جهان اسلام خواند و افزود: این مصیبت نه فقط بر شیعه و اهل بیت علیهم السلام، بلکه بر جهان اسلام وارد شده است و ضرری که از این حرکت بسیار زشت و ناهنجار متوجه اسلام شده است، ضرری است که کمتر در تاریخ مانند آن را می‌توان پیدا کرد.
وی بقاع متبرکه و دیگر آثار باقی مانده از ائمه را تاریخ مجسم اسلام دانست و یادآور شد: وهابی‌ها تاریخ اسلام را از بین بردند و بدتر این که در این مدت 80 سال نه تنها دست از این کارها نکشیدند بلکه هرجایی که اثری از اسلام و اهل بیت علیهم السلام بود ویران کردند، آثاری که یادگار اسلام، برکات اسلام و تاریخ اسلام است و بدون اینها تاریخ اسلام پشتوانه ظاهری ندارد.
این مرجع تقلید با اشاره به اینکه همه جوامع و ادیان دیگر به حفظ و مرمت آثار تاریخی خود پرداخته‌اند، مسلمانان را به حفظ و نگهداری از تاریخ مجسم اسلام ترغیب کرد و بیان داشت: همینطور که در تمام دنیا این آثار حفظ می‌شود، باید آثار اسلامی را حفظ کرد تا هر کسی که به مکه و مدینه مشرف می‌شود بعد از صدها سال که از طلوع اسلام می‌گذرد، از نزدیک آنها را مشاهده کند.
آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی این فجایع را ساخته فکر و اندیشه دشمنان اسلام و سلفی‌ها برشمرد و تصریح کرد: اصل فکر برای دشمنان اسلام و سلفی‌ها است که می‌خواستند اسلام را از بین ببرند و چون این کار را ننگی برای خود می‌دیدند، گروهی را واداشتند تا دست به این جنایات بزنند.
وی بیان داشت: شیعیان و مسلمانان باید در این روز محزون و غمناک بوده و بر عاملان این جنایت نفرین کنند و آنان را محکوم کنند.

/ 0 نظر / 3 بازدید