آیت‌الله نمازی: برای کروبی متاسفم

برگزاری فارس: عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: برای ‌کروبی که از یاران امام بودند و هم‌اکنون این کارها را انجام می‌دهند، متاسف هستم.‌


آیت‌الله عبدالنبی نمازی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به نامه مهدی کروبی به آقای هاشمی رفسنجانی در سخنانی اظهار داشت: خوشبختانه با تحقیقاتی که در کمیته مجلس صورت گرفت تمامی اظهارات مهدی کروبی تکذیب شد و مشخص شد هیچ‌کدام از این حرف‌ها صحت ندارد.
وی با بیان اینکه این اظهارات از آقای کروبی بعید است افزود: مهدی کروبی از افراد با سابقه قبل و بعد از انقلاب است و یکی از یاران امام هم محسوب می‌شود ولی متاسفانه ما شاهد بودیم که در مسائل اخیر او مسیر خود را جدا کرد و مواضع خود را تغییر داد.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با ابراز تاسف از رفتار‌های اخیر کروبی ابراز داشت: برای کروبی متاسفم که با اظهارات خود موجب تشویش اذهان عمومی می‌شود و بدون اطلاع کافی سخنانی را مطرح می‌کند که در جامعه نگرانی به وجود می‌آورد.
آیت‌الله نمازی ادامه داد: مسائلی را که کروبی مطرح کرده هیچ‌کدام درست نیست و اگر هم درست باشد او نباید این موضوعات را در فضای جامعه بیان کند و این رفتار‌ها اصلا به صلاح جامعه اسلامی ما نیست.
وی با اشاره به اینکه قرآن کریم هم به موضوع تحقیق درباره گزارشی که می‌شنویم تاکید کرده است، یادآور شد: در قرآن کریم آمده است که باید راجع به گزارشی که دریافت می‌کنیم تحقیقاتی را به دست بیاوریم که مبادا جامعه‌ای را به مسیر اشتباه بکشانیم.
عضو مجلس خبرگان رهبری خواستار دقت بیشتر رسانه‌ها در انعکاس این‌گونه اخبار شد و خاطرنشان کرد: رسانه‌ها و مطبوعات نباید این قبیل اخبار را در بین مردم انعکاس داده و باعث ایجاد نگرانی در جامعه شوند، چون این اخبار باعث می‌شود که مردم نسبت به مسئولان بدبین شوند و بیان این مسائل به وحدت جامعه نیز لطمه می‌زند.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بسته شدن پرونده این موضوع را به نفع جامعه دانست و تصریح کرد: باید این پرونده در جامعه بسته شده و بگذاریم تمامی این مسائل در مجاری قانونی پیگیری شده و به آنها رسیدگی شود.
آیت‌الله نمازی در پایان خواستار کاهش استرس در جامعه شد و گفت: مردم نباید از بسیاری از اتفاقاتی که در جامعه رخ می‌دهند اطلاع پیدا کنند چون شنیدن بسیاری از اطلاعات برای آنها نه تنها هیچ سودی ندارد بلکه موجب ایجاد استرس در جامعه می‌شود.
انتهای پیام/

/ 0 نظر / 3 بازدید