علی اصغر زارعی: ستاد موسوی بسترساز فعالیت منافقان و جاسوسان بود

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس رویکرد نامناسب ستاد موسوی را عامل به نتیجه رسیدن فعالیت های جاسوسی و تحرکات جریان نفاق در عرصه انتخابات دانست.
«علی اصغر زارعی» نایب رئیس کمیسیون امور داخلی و شورای مجلس با اشاره به اظهارات متهمان جاسوسی برای بیگانگان در حوادث اخیر گفت: از قبل از انتخابات اطلاعاتی در خصوص تحرکات عوامل بیگانگان و برخی گروهک های تروریستی وجود داشت و هرچه به انتخابات نزدیک تر می شدیم، فعالیت های مشکوکی مشاهده می شد.
نماینده مردم تهران اظهار داشت: حتی برخی از مسئولان پیش از انتخابات هشدارهایی به برخی ستادهای انتخاباتی مبنی بر فعالیت افراد نفوذی از طرف گروهک ها و سیستم های جاسوسی داده بودند اما متاسفانه ستادها توجهی به این هشدارها نکردند.
زارعی تاکید کرد: آنچه ما مشاهده می کنیم این است مجموعه اغتشاشاتی که صورت گرفت در فضای انتخابات و با زمینه سازی هایی که در برخی ستادها و به ویژه ستاد آقای موسوی فراهم شد، به نتیجه رسید.
این نماینده مجلس تصریح کرد: براساس برخی اطلاعات به نظر می رسد که ستاد موسوی نه فقط بسترسازی برای حرکت های بعد از انتخابات بوده، بلکه براساس حمایت چنین جریان هایی کار خود و برنامه ریزی های خود را دنبال کردند.
زارعی افزود: یعنی نفوذ این افراد به خاطر غفلت ستاد موسوی نبوده بلکه آنها اطلاع داشتند و همکاری ها، حمایت ها و هماهنگی های لازم را داشته اند.
نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: ستاد آقای موسوی بدون همکاری شبکه بی بی سی فارسی و تلویزیون صدای آمریکا حتما نمی توانست کاری پیش ببرد و بدون هماهنگی با این شبکه ها اطلاعات و شایعات تولید نمی شد و فضاسازی ها درباره انتخابات صورت نمی گرفت.
وی در خصوص تلاش دیپلمات های انگلیسی در ایران برای ارتباط گیری با ستاد موسوی و حضورش در ستادهای شهرستانی موسوی اشاره کرد و گفت: انگلیسی ها بدون هماهنگی با ستاد موسوی نمی توانستند کاری ترتیب دهند.
زارعی در بیان دلایل خود گفت: یقینا در مدت طولانی حتما سرنخ هایی گاهی مواقع خود را نشان می داده و اما به هیچ نحو از طرف آقای موسوی و کروبی علیه این اقدامات صورت نگرفته است.
این نماینده مجلس افزود: چه طور است که مردم عادی متوجه حضور برخی خارجیان در تظاهرات می شوند اما نه از طرف شخص کروبی و نه از سوی موسوی این گونه همکاری افراد نفی نشد و مورد اعتراض واقع نشد که دلیل این امر آن است که آقایان مسائل را می دانستند.
حوادث بعد از انتخابات نشان داد موسوی قانون شکن ترین فرد است
در همین راستا قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین نیز تاکید کرد اگرچه موسوی با شعار قانونگرایی وارد صحنه انتخابات شد اما در حوادث بعد از انتخابات نشان داد که قانون شکن ترین فرد است و لذا اگر خطایی دارد باید با عدالت با او برخورد کرد.
«غلامحسین امیری» قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اعترافات متهمان حوادث اخیر در دادگاه اظهار داشت: به طور حتم باید همه کسانی که سرنخ جریان ها و رهبری آن را به عهده داشتند محاکمه شوند این عدالت نیست که افراد رده پایین که از دیگران دستور می گرفتند، دستگیر و محاکمه شوند و اما لیدرهای آنان مجازات نشوند.
امیری بر لزوم برخورد با عوامل اصلی ایجاد درگیری ها تاکید کرد و گفت: اعترافات متهمان در دادگاه نشان داد که غرب به ویژه آمریکا و انگلیس چه برنامه هایی برای انتخابات داشتند و لذا اپوزیسیون داخل نظام نباید کاری کنند که حرکت آنان به سمت خارج از نظام باشد.

/ 0 نظر / 3 بازدید