جاسبی دیگر اصراری بر ریاست دانشگاه آزاد ندارد

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در طول دو دهه گذشته به هیچ عنوان اصراری برای ماندن در سمت ریاست دانشگاه آزاد نداشته و ندارم و کاملا تابع تصمیمات مراجع قانونی و هیئت امنای دانشگاه هستم.

به گزارش شبکه ایران، عبدالله جاسبی که در سالهای گذشته همواره نسبت به عدم کناره گیری از مدیریت دانشگاه آزاد مورد انتقاد بوده است، در یک برنامه تلویزیونی گفت: در نظام جمهوری اسلامی سنگرهای بسیاری برای خدمت وجود دارد و حتما نباید در سنگر دانشگاه به خدمت مشغول بود.

وی در ادامه افزود: در طول دهه اول تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی بر حفظ ثبات ریاست این دانشگاه اصرار داشتم چون در آن زمان دانشگاه تازه تأسیس شده بود و به ثبات نیاز داشت اما در طول دو دهه گذشته به هیچ عنوان اصراری برای ماندن در سمت ریاست دانشگاه آزاد ندارم و کاملا تابع تصمیمات مراجع قانونی و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی هستم.

او در حالی این سخنان را طرح می کند که در ماههای منتهی به انتخابات و پس از آن بارها شایعه برکناری جاسبی در رسانه ها منتشر شده و حتی از تعویق تصمیم مقامات عالی رتبه برای پایان دادن به دوران ریاست او سخن به میان می‎آمد.

اما در عین حال جاسبی سه دهه مدیریت خودش در دانشگاه آزاد را زیاده از حد نمی داند و ضمن مقایسه خودش با یک رئیس دانشگاه هاروارد گفته است: مثلا شخصی در دانشگاه هاروارد به مدت 38 سال ریاست این دانشگاه را به عهده داشته است.

او همچنین معتقد است: بر اساس یک گزارش، تمامی دانشگاههای برتر جهان از دوره های بلند مدت ریاست برخوردار بوده اند.

/ 0 نظر / 3 بازدید