هشدار درباره قصد آمریکا برای راه‌اندازی جنگ کثیف در آمریکای لاتین

خبرگزاری فارس: رهبر انقلاب کوبا با اشاره به توافقتنامه تاسیس پایگاه‌های نطامی ایالات متحده در کلمبیا، نسبت به قصد آمریکا برای راه‌انداختن جنگ کثیف در آمریکای لاتین هشدار داد.


به گزارش فارس به نقل از آژانس "پرنسا لاتینا "، "فیدل کاسترو "، رهبر انقلاب کوبا با انتشار مقاله‌ای جدید تحت عنوان "‌پایگاه‌های یانکی و استقلال آمریکای لاتین "، ضمن اشاره به قصد آمریکا برای استقرار 7 پایگاه نظامی در کلمبیا، خاطر نشان کرد که این امر می‌تواند به جنگی کثیف در منطقه منجر شود.
رهبر انقلاب کوبا با یادآوری جنگ کثیف آمریکا علیه نیکاراگوئه و دولت "دانیل اورتگا " در اوایل دهه 80 میلادی، هشدار داد آمریکا ممکن است حتی سربازانی با ملیت‌های دیگر را هم به خدمت بگیرد تا به برخی کشورهای منطقه حمله کند.
کاسترو با اشاره به بهانه‌هایی که کلمبیا و آمریکا برای توجیه پایگاه‌های نظامی مطرح می‌کنند، این امر را توهین به هوش انسان‌ها دانست.
از دید رهبر انقلاب کوبا، مبارزه با قاچاق مواد مخدر تنها بهانه‌ای برای تاسیس پایگاه‌های نظامی آمریکا در تمام نیمکره غربی است.
کاسترو افزود: کنترل منابع اقتصادی، سلطه بر بازارها و مبارزه با تحولات اجتماعی در آمریکای لاتین، نیات واقعی آمریکا در احداث پایگاه‌های نظامی هستند.
رئیس‌جمهور سابق کوبا اظهار داشت: تاریخ کسانی را که مرتکب چنین خیانتی علیه ملت‌های خود می‌شوند و با بهانه‌جویی زمینه حضور نیروهای آمریکایی را در منطقه فراهم می‌کنند، نخواهد بخشید.
کاسترو یاد‌آوری کرد که در کوبا نیز با قاچاق مواد مخدر مبارزه می‌شود بدون آن که نیاز به احداث پایگاه‌های آمریکایی باشد.
رهبر انقلاب کوبا با تاکید بر این که هیچکس در آمریکای لاتین با پایگاه‌های آمریکایی موافق نیست، گفت: اگر سران امپریالیسم ملت‌های منطقه را دست کم بگیرند مرتکب اشتباه خواهند شد.
کاسترو در عین حال وجود بازار عظیم مصرف مواد مخدر در آمریکا و صرف سرمایه‌های هنگفت در این راستا را عامل اصلی اشاعه قاچاق و از دست رفتن جان هزاران انسان در آمریکای لاتین دانست.
انتهای پیام/ت

/ 0 نظر / 9 بازدید