دولت بر استخدام کارمندان بومی سفارتخانه ها نظارت داشته باشد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس پیشنهاد کرد با توجه به اینکه بخشی از کارمندان سفارتخانه ها افراد بومی هستند، باید از ابتدا گزینش و استخدام آنها زیر نظر دولت انجام گیرد تا از وقوع تخلفات جلوگیری شود.

سیدحسین نقوی حسینی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با اشاره به اعترافات بازداشت شدگان اغتشاشات اخیر و با بیان اینکه اقدامات آنها برخلاف کلیه کنوانسیونها و معاهدات بین المللی بوده است، اظهار داشت: در روابط دیپلماتیک میان کشورها،ماموران دیپلماتیک متعهد هستند از دخالت در امور داخلی کشور میزبان به شدت خودداری نمایند و اگر بر خلاف این عمل نمایند، مرتکب جرم دیپلماتیکی شده اند.

وی تصریح کرد: در اعترافات متهمان شاهد بودیم افراد زیادی از سفارتخانه های مختلف به ویژه سفارتخانه های کشورهای اروپایی در اغتشاشات اخیر دخالت مستقیم یا غیر مستقیم داشته اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به اینکه قبلا نیز از سفارتخانه های کشورهای مختلف چنین رفتارهایی دیده شده است،گفت: مجلس باید طرحی را ارائه و تصویب نماید تا براساس آن دولت مکلف شود با دخالت های کارمندان سفارتخانه ها برخورد جدی نماید.

وی افزود: با توجه به اینکه بخشی از کارکنان سفارتخانه ها افراد بومی هستند، باید از ابتدا گزینش و استخدام آنها زیر نظر دولت انجام گیرد تا از وقوع تخلفات جلوگیری شود./ب

/ 0 نظر / 3 بازدید