خشنودی صهیونیست‌ها از اعطای جایزه صلح نوبل به اوباما

خبرگزاری فارس: رئیس‌ رژیم صهیونیستی ضمن ابراز خشنودی از اعطای جایزه صلح نوبل به رئیس‌‌جمهوری آمریکا گفت که اوباما امید را برای جهان زنده کرد.


به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، "شیمون پرز " پیروزی "باراک اوباما " در کسب جایزه صلح نوبل را به وی تبریک گفت و تأکید کرد که اوباما امید را برای جهان زنده کرده است.
پرز ضمن ابراز خشنودی رژیم صهیونیستی از این پیروزی خطاب به اوباما اعلام کرد: شما برای تمام بشریت امیدی تازه، عزم عقلانی و حسی مبنی بر اینکه پادشاهی در آسمان‌ها و معتقدینی در زمین وجود دارد، حاصل آوردید. تحت رهبری شما صلح به یک واقعیت و برنامه‌ای اصیل تبدیل می‌شود و از اورشلیم، من معتقدم که تمامی زنگ‌های تعامل و ادراک مجدداً به صدا درخواهد آمد. شما به ما مجوز خیال کردن و عمل کردن به روشی اصیل را دادید.
جایزه صلح نوبل امروز به اوباما داده شد که این امر واکنش‌های بسیار زیادی در جهان داشت.
رابطه آمریکا و رژیم صهیونیستی تقریباً به صورت خوبی بوده است به طوریکه با وجود آنکه کشورهای خاورمیانه خواستار پیوستن رژیم صهیونیستی به پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای شده‌اند اما چندی پیش هفته‌نامه آمریکایی "واشنگتن‌تایمز " در گزارشی تأکید کرد که باراک اوباما تصمیم ندارد به رژیم صهیونیستی فشار وارد آورد تا این رژیم به بازرسان بین‌المللی اجازه دسترسی به سلاح‌های هسته‌ای خود را صادر کند.
رژیم صهیونیستی در حالی سخن از صلح به میان می‌آورد که خود جنایات بی‌شماری را در غزه انجام می‌دهد. در یکی از جدیدترین جنایات غزه، نیروهای اشغالگر و گروهای یهودی تندروی صهیونیست در یورش به مسجدالاقصی تعدادی از فلسطینان را به ضرب گلوله مجروح کردند.
در همین حال، یک مجله آمریکایی با اشاره به آنکه رئیس‌جمهوری آمریکا هنوز حتی به اهدافی که معین کرده بود دست نیافته است، در گزارشی نوشت که اعطای جایزه نوبل به اوباما به نظر نابهنگام بوده است.
مجله آمریکایی "تایم " با اشاره به اینکه کمتر از یکسال است که اوباما به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا برگزیده شده است و در واقع هنوز به اهدافی که معین کرده بود دست نیافته است در تحلیلی نوشت که اعطای جایزه صلح نوبل به اوباما نابهنگام بوده است.

/ 0 نظر / 3 بازدید