دفاع مقدس قدرت سیاسی نظامی و منطقه‌ای برای ایران ایجاد کرد

خبرگزاری فارس: خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد: در حال حاضر دشمنان به خاطر دفاع مقدس، جرات نمی‌‌کنند به مقابله با کشورمان بپردازند چرا که دفاع مقدس قدرت سیاسی، نظامی و منطقه‌ای را برای ایران ایجاد کرده است.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله احمد جنتی خطیب این هفته نماز جمعه تهران در خطبه دوم نماز جمعه در سخنانی گفت: ماه مبارک رمضان و عیدسعید فطر را پشت سر گذاشتیم و هر روزه‌‌داری در این ماه ظرفیت‌هایی داشته و انشاءالله رحمت واصله خدا شامل همه روزه‌داران شده باشد.
وی افزود: باید سعی شود این رحمت را زود از دست ندهیم و این دل‌ها از پیراهن سفید ظریف‌تر است و باید با دقت از آن مراقبت کنیم و انشاءالله گناهان روزه‌داران آمرزیده شده است.
دبیر شورای نگهبان از حضور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس و نماز عیدسعید فطر به امامت مقام معظم رهبری تشکر و خاطرنشان کرد: به خود می‌بالم که در کنار مردمی زندگی می‌کنم که وحدت کلمه داشته و در تمامی مراسم‌های دینی، معنوی و جهانی روز قدس حضور پرقدرت داشتند.
خطیب نمازجمعه تهران یا تبریک و تسلیت شهادت ماموستا شیخ‌‌الاسلام نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: این مصیبتی بزرگ برای کشور است.
وی افزود: هنگامی که مقام معظم رهبری به کردستان تشریف بردند وحدت کلمه در این منطقه دو چندان شد که دشمن نتوانست این وحدت کلمه را تحمل کند و در صدد انتقام‌گیری برآمد.
آیت‌الله جنتی انتخاب حجت‌الاسلام صدیقی را به عنوان امام جماعت موقت نماز جمعه تهران تبریک گفته و تاکید کرد: با انتخاب شایسته مقام معظم رهبری نسبت به ایشان، مطمئنا کفه معنوی نماز جمعه سنگین‌تر خواهد شد.
خطیب این هفته نماز جمعه تهران به برپایی راهپیمایی روز قدس اشاره کرد و گفت:‌ روز قدس برای دنیا پیام‌های مهمی داشته و دارد و راهپیمایی روز قدس با خیلی از راه‌پیمایی‌های دیگر از جمله 22 بهمن متفاوت است چرا که این راهپیمایی بین‌المللی و جهانی است.
آیت‌الله جنتی در ادامه خاطرنشان کرد: با سردادن شعارهای ضد امریکایی و ضد اسرائیلی امسال در داخل و خارج ایران این روز جهانی باشکوه‌تر از همیشه برگزار شد و این پیامی برای آمریکا و اسرائیل که جهان بشریت از شما بیزار است.
دبیر شورای نگهبان تصریح کرد: خدا، پیامبر(ص)، علی‌(ع)، حضرت ولی‌عصر(عج) و وجدان بشری ما ضد ظلم است و این حرکت‌ها ضد ظلم بودن ما را نشان می‌دهد و اگر این راهپیمایی‌ها نبود وضعیت اسرائیل بهتر و وضعیت فلسطین بدتر از این بود.
وی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس آن را یکی از نعمت‌های خداوند به نظام دانست و افزود: همزمان با تاسیس نهال نوپای انقلاب اسلامی همه کشورهای مستکبر به همراهی با رژیم بعث عراق همت گماشتند و از غرب و جنوب کشور به سوی ایران حمله‌ور شدند و هنگامی که دیدند قدرت بعثی در مقابل ایران عاجز مانده کمک‌های خود را دو چندان کردند، اما با حضور به موقع جوانان برومند جوانان اسلامی و نیروهای مسلح کشور بحمدالله تمامیت ارضی ایران حفظ شد و این برای نسل‌های جوان و آینده کشورمان پیامی دارد.
خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: پیام دفاع مقدس به جوانان و نسل‌های آینده کشور اعتماد به نفس و امید می‌دهد که می‌توان با دشمن مقابله کرد و به برکت معنویت، عشق به امام حسین(ع)، کربلا و شعار الله اکبر جوانان کشورمان می‌توانند همانند جوانان دوران مقدس این بار در جبهه‌ای دیگر پا به میدان بگذارند.
وی افزود: اگر یک رهبری شناخته شده، دلسوز، شجاع و ولی فقیه نبود در همان روزهای ابتدایی جنگ تحمیلی شکست می‌خوردیم و خیر ما در این جنگ بود و خدا قدرتی را بر ما ایجاد کرد تا مقابل دشمن بایستیم و در حال حاضر دشمنان جرات نمی‌‌کنند به مقابله با کشورمان بپردازند و این آثار جنگ تحمیلی است و دفاع مقدس قدرت سیاسی، نظامی و منطقه‌ای را برای ایران ایجاد کرده است.
خطیب این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید تصریح کرد: جوانان ما باور کردند که می‌توانیم رشد فنی، صنعتی، علمی و ... داشته باشیم و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند در این برهه به یک جهش علمی نیازمند هستیم و باید عقب‌ماندگی دوران‌‌های گذشته و طاغوت را جبران کرد و فضای آرام کشور، دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌ها می‌تواند فکرهای خلاق جوانان کشور را بهتر به حرکت وا دارد.
آیت‌الله جنتی در ادامه گفت: جوانانی که در این راستا حرکت می‌کنند باید پشتیبانی و حمایت شوند و باید نظام‌‌، مردم، دانشگاه‌ها و اساتید کمک حال آنها باشند تا اعتماد به نفس آنها رشد پیدا کند.
وی به رشد روحیه دینی در میان محققان و دانشجویان کشور اشاره و تصریح کرد: اگر محقق و دانشجوی ما روح دینی داشته باشد، همانطور که در دفاع مقدس این روحیه دینی مؤثر بود، بنابراین در این راستا نیز اثر خواهد گذاشت.
خطیب نمازجمعه تهران در خصوص برگزاری اجلاس خبرگان رهبری اشاره کرد: اجلاس خبرگان رهبری همانند سال‌های گذشته به نحو احسن برگزار و در این اجلاس مطالب مفیدی مطرح شد.
دبیر شورای نگهبان در پایان به بیانیه پایانی این اجلاس اشاره و تاکید کرد: بیانیه پایانی اجلاس خبرگان رهبری بسیار خوب و مورد تایید مقام معظم رهبری و سایر مسئولان نظام قرار گرفت و در خصوص بیانات مقام معظم رهبری در جمع نمایندگان خبرگان رهبری نسبت به شجاعت در فهم و عمل و اجرای دقیق آن باید دقت نظر داشت.

/ 0 نظر / 3 بازدید