شایعه پراکنی‌ها با هدف امیدوار نگه‌داشتن سران آشوب است

خبرگزاری فارس: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی هماهنگی برخی سایت‌های مغرض داخلی با رسانه‌های بیگانه در شایعه‌پراکنی علیه سلامت رهبر معظم انقلاب را با هدف امیدورار نگه داشتن سران آشوب در کشور دانست.


علی‌اصغر زارعی نماینده مردم تهران و عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در چرایی شایعه‌پراکنی یک عنصر صهیونیست و رسانه‌های مغرض بیگانه در خصوص سلامتی رهبر معظم انقلاب به خبرنگار پارلمانی فارس گفت: به دلیل صلابت و نیز هدایت درست مقام معظم رهبری در فتنه‌های اخیر که منجر به خنثی‌سازی فتنه انگیزی کودتا‌گران مخملی و جریان بر‌انداز شد، دشمنان خارجی و داخلی آنان این صلابت و هوشیاری معظم‌له را نمی‌پذیرند.

* شایعه پراکنی علیه عمود خیمه انقلاب با هدف امیدوار نگه‌داشتن سران آشوب

وی دروغ‌پراکنی و شایعه‌سازی علیه عمود خیمه انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را از سوی دشمنان داخلی و خارجی را با هدف امیدوار نگه‌داشتن سران آشوب برای فتنه‌انگیزی دوباره در کشور دانست.
زارعی با تاکید بر اینکه همواره نقش ولایت‌فقیه چه در زمان امام خمینی (ره) و چه در زمان مقام معظم رهبری موجب شده تا آرمان‌ها و اهداف انقلاب از مسیر اصلی خود خارج نشود، خاطر نشان کرد: این مهم، موجب شده تا دشمنان داخلی و خارجی مایوس شده و درصدد توطئه‌انگیزی علیه ستون اصلی انقلاب اسلامی، ولایت فقیه باشند.
وی افزود: رهبر انقلاب هم‌اکنون در سلامت کامل به سر می‌برند و انشاء‌الله با همان قدرت و هوشیاری هدایت و سکان‌داری انقلاب اسلامی را ادامه می‌دهند.
نماینده مردم تهران همچنین تاکید کرد که این گونه شایعه‌پراکنی‌ها و دروغ‌سازی‌ها علیه مقام معظم رهبری اگر چه موجب نگرانی دوست‌داران نظام اسلامی می‌شود اما این نکته را به همگان یادآور می‌کند که باید از ستون اصلی انقلاب یعنی ولایت فقیه همه جانبه حمایت و در راستای صیانت از او تا پای جان ایستاد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش فضای سایبر در حوزه جنگ نرم و نیز عدم نظارت بر سایت‌های اینترنتی که بر خلاف منافع ملی حرکت می‌کنند، اشاره کرد و گفت: امروز رسانه‌ها مهمترین ابزار تغییر و تحولات در حوزه نرم به حساب می‌آیند و در رخدادهای که در حین و پس از انتخابات ریاست‌جمهوری دهم در کشورمان به وقوع پیوست، نقش رسانه‌های خارجی و مغرض داخلی به وضوح نمایان شد.

* به قانونی جامع در حوزه رسانه‌ها نیازمندیم

زارعی با تاکید بر اینکه در حوزه قانون‌گذاری درباره رسانه‌های دیجیتال و حوزه سایبر دچار مشکل هستیم، تصریح کرد: قانونی که در کشور در خصوص رسانه‌ها وجود دارد، بیشتر متمرکز بر رسانه‌های مکتوب است و خیلی شامل رسانه‌‌های دیجیتال نمی‌شود از این رو می‌بایست به دلیل حجم انبوه و سرعت بالای تولید رسانه‌های دیجیتال در فضای کنونی کشور نسبت به قانون جامع رسانه‌ای از سوی دستگاه‌های مربوطه زودتر عمل شود.
این نماینده مجلس هشتم خاطر نشان کرد: می‌بایست سایت‌های الکترونیک و رسانه‌های دیجیتال دارای مجوز مدیران و سردبیران با هویتی مشخص و نیز پاسخگو در برابر اخبار منتشر شده خود باشند و از همه مهمتر آن که باید از سوی مرکزی نسبت به عملکرد آنها نظارت شود.
وی در پایان از وزارت ارشاد و دستگاه‌های امنیتی خواست تا با رصد فضای سایبری و اینترنتی سایت‌های که برخلاف امنیت ملی اقدام به شایعه‌پراکنی می‌کنند، شناسایی و برخورد کنند.

/ 0 نظر / 3 بازدید