مرکز فعالیت استراتژیک عدم خشونت

خبرگزاری فارس: پس از اینکه دشمنان نظام نتوانستند از طریق سخت انقلاب اسلامی را از میان بردارند، به این نتیجه رسیدند که راه‌های نرم را برای براندازی مورد آزمایش قرار دهند.


به گزارش خبرنگار سرویس "فضای مجازی " خبرگزاری فارس، در نوشتار ذیل به معرفی مهمترین مؤسسات آمریکایی که درباره براندازی
نرم فعالیت دارند، می‌پردازیم:
مرکز فعالیت استراتژیک عدم خشونت center For applied monovalent actionan strategic CANVAS زیر نظر یک دیپلمات قدیمی آمریکایی اداره می‌شود.
این آمریکایی که البته به صورت همزمان به عنوان افسر ارشد CIA در زمان جنگ سرد فعالیت داشته، مارک پالمر نام دارد.
پالمر به زبان روسی مسلط است و چند سال نیز در کسوت دیپلمات در مجارستان فعالیت می‌کرده است.
مرکز فعالیت استراتژیک عدم خشونت در زمینه آموزش براندازی تسلط دارد و روش‌های براندازی بدون خشنونت را ترویج می‌کند.
بخشی از فعالیت‌های این موسسه درخصوص ایران در سال‌های گذشته آشکار شده است.
CANVAS از چند سال پیش با همکاری موسسه مرکز اسناد حقوق بشر که مسئول آن آقای رامین احمدی است، اقدام به برگزاری کارگاه‌های متعددی به منظور آموزش براندازی نرم نظام جمهوری اسلامی در کشورهای حاشیه خلیج‌ فارس و همسایگان ایران کرده‌است؛ شاید به توان با قطعیت گفت که بسیاری از فعالان نزدیک به جبهه دوم‌خرداد پای ثابت این کارگاه‌های آموزشی بوده‌اند.
گفتنی‌است، چندی پیش اخباری از برگزاری یکی از این دوره‌های آموزشی در دبی به رسانه‌ها کشیده ‌شد که البته اعتراضاتی را نیز در پی‌داشت.
همچنین در پی انتشار این خبر عمادالدین باقی و خانواده‌اش و شخصی بنام علی افصحی به دلیل حضور در این کارگاه‌های آموزشی به دادگاه احضار شدند و کار تا تشکیل پرونده قضایی برای این افراد ادامه پیدا کرد.
برپایه این خبر در جریان برگزاری انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری هم بخشی از آموزه‌های این موسسه در کشور مورد استفاده قرار گرفت.
تاکید می‌شود؛ سازماندهی این کارگاه‌ها توسط موسسه CANVAS صورت می‌گیرد؛ خانه‌آزادی و مرکز فعالیت استراتژیک عدم خشونت در حال حاضر روابط تنگاتنگی با یکدیگر دارند.

/ 0 نظر / 3 بازدید