کار انگلیس عادی بود جاسوسی این 180نفر که عادی نبود

دبیر گروه موسوم به مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم، جاسوسی و جمع آوری اطلاعات از سوی سفارت انگلیس را عادی توصیف کرد.
موسوی تبریزی در گفت وگو با ایلنا به اظهارات یک کارمند سفارت انگلیس در دادگاه اغتشاشگران مبنی بر جمع آوری اطلاعات اشاره کرد و گفت: یکی از کارهای همه وزارتخانه ها ]؟![ جمع آوری اطلاعات و کسب اطلاع از میزان قدرت جریان های سیاسی در یک کشور است و سفارتخانه های ما در سایر کشورها نیز این کار را انجام می دهند که امر عجیبی نیست. اینکه فردی را به دادگاه بیاورند و او را وادار به گفتن این مطلب کنند که ما در سفارتخانه موظف به جمع آوری اطلاعات بوده ایم، دلیل ارتباط اعتراضات با بیگانگان نیست.
وی که ریاست خانه احزاب را نیز برعهده دارد، همچنین گفت: حرص قدرت در جناح مخالف اصلاح طلبان باعث شده تا آنان قدرت تحلیل سیاسی خود را از دست بدهند.
درباره اظهارات موسوی تبریزی آنچه قابل تامل است اینکه اولا اگر جاسوسی سفارتخانه های خارجی امری رایج است اما قانونی نیست و در هر کشوری در صورت دسترسی به جاسوسان به شدت با آنها برخورد و مجازات می کنند. ثانیا اگر هم جاسوسی سفارت انگلیس از سوی برخی حضرات اصلاح طلب قبیح تلقی نشود و عادی باشد، دادن اطلاعات به آنها قطعا امری غیرقانونی و بر ضد امنیت و منافع ملی است و آقای موسوی تبریزی به عمد این وجه از قضیه را مسکوت گذاشته است. بنابر اعترافات مستند حسین رسام تحلیلگر ارشد سفارت انگلیس، وی طی چند سال اخیر با 180نفر تماس های مداوم داشته و از این طریق به جمع آوری اطلاعات می پرداخته که از آن جمله آقایان عطریانفر، شمس الواعظین و لیلاز جزو خبرچینان وی بوده اند. رسام می گوید «من در طول 5سال اخیر 130مرتبط با سفارت انگلیس و طی یک سال اخیر 50 نفر دیگر را جذب کرده ام و از طریق قرار ملاقات هایی که با آنها در رستوران ها و کافی شاپ ها می گذاشتم اطلاعات مورد نیاز را کسب می کردم.» بنابراین اگر هم جاسوسی سفارت انگلیس قبیح و غیرقانونی نباشد! جاسوسی حضرات برای سفارت مذکور قطعا خیانت است. ثالثا ارتباط سفارت انگلیس با افراطیون مدعی اصلاح طلبی فقط در حد داد و ستد اطلاعاتی نبوده بلکه اغتشاشات خیابانی چه در مرحله ساماندهی، چه در حوزه تبلیغاتی و رسانه ای (از طریق بی بی سی)، چه در زمینه القای تقلب و ایجاد التهاب در جامعه و چه در زمینه حضور برخی دیپلمات ها و کارمندان سفارت انگلیس در آشوب ها، در ارتباط با سفارت و دستگاه اطلاعاتی انگلیس (MI6) می باشد و جناب موسوی تبریزی تجاهل العارف می نمایند. رابعا تعبیر «حرص قدرت» و «از دست دادن قدرت تحلیل سیاسی» علی القاعده بر طیف افراطیون منطبق تر است که به خاطر داشتن آن حرص و نداشتن این تحلیل، راضی شدند در پروژه دشمن به ایفای نقش بپردازند و ادعای تقلب 11میلیونی را که هیچ عقل سالم و کارشناس بی طرفی نمی تواند باور کند، به افکار عمومی القا کنند!
گفتنی است طیفی از روحانی نمایان همسو با جبهه اصلاحات کذایی به ویژه طی ماههای اخیر همکاری آشکاری با رسانه های بدنامی چون بی بی سی و صدای آمریکا و رادیو زمانه و... دارند و مجمع محققین- اگر از ماجرا بی خبرند- باید خیلی هوشیار باشند

/ 0 نظر / 3 بازدید