بان کی مون: تهران همکاری گسترده‌ای با آژانس انرژی اتمی داشته است

خبرگزاری فارس: دبیرکل سازمان ملل متحد با تاکید بر ضرورت تسریع در آغاز گفت‌وگوها میان ایران و کشورهای غربی تاکید کرد که ایران همکاری گسترده‌ای با آژانس انرژی اتمی داشته است.


به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری العالم، "بان کی مون " بر ضرورت تسریع در گفت‌وگو بین ایران و کشورهای غربی در تمامی موضوعات تاکید کرد.
وی که با یک روزنامه اتریشی گفت‌وگو می‌کرد، با اشاره به اینکه ایران به صورت گسترده‌ای با آژانس انرژی اتمی همکاری می‌کند، افزود، امیدوار است این همکاری همچنان ادامه داشته باشد.
بان کی مون در این گفت‌وگو به گزارش جدید البرادعی درباره برنامه هسته‌ای ایران که در آن بار دیگر تاکید شده که ایران در برنامه هسته‌ای خود هیچ‌گونه انحرافی نداشته ‌است، اشاره‌ای نکرد.
"محمد البرادعی " مدیرکل آژانس انرژی اتمی در گزارش جدید خود که جمعه منتشر شد، برای بیستمین بار بر صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای ایران تاکید کرد.
البرادعی در این گزارش از همکاری ایران در رابطه با اجازه بازدید از راکتور آب سنگین اراک و همچنین در رابطه با توافق درباره بازرسی‌ها در نطنز با توجه به توسعه فعالیت‌ها در این سایت تشکر و قدردانی کرد.
انتهای پیام/

/ 0 نظر / 3 بازدید