دست انتقام امام (ره)

اگرچه تلخ و ناگوار است ولی متاسفانه واقعیت دارد که مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) نه فقط به تدریج از راه و خط مبارک حضرت امام(ره) فاصله گرفته، بلکه در موارد فراوانی نیز به کانون مقابله با مواضع و نظرات آن بزرگوار تبدیل شده است. با یک بررسی گذرا به آسانی می توان دید زاویه انحراف این مؤسسه از بستر تعریف شده خط امام(ره) و شتاب استحاله آن نگران کننده است و چنانچه جناب حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی که مدیریت عالی مؤسسه را برعهده دارد هر چه زودتر به یک پالایش جدی و خانه تکانی اساسی در این مرکز دست نزنند، آینده پیش روی مؤسسه یاد شده به یقین فاجعه آمیز و پشیمان کننده خواهد بود.
کیهان طی چند سال گذشته، بارها به نمونه های مستندی از بی توجهی نسبت به آموزه های حضرت امام(ره)، رویکرد به افراد بدسابقه و حتی دشمنان تابلودار امام(ره)، سکوت سوال برانگیز و مشکوک در مقابل تحریف آشکار نظرات مکتوب و مضبوط امام راحل(ره) و دهها پلشتی دیگر که در مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) صورت پذیرفته و می پذیرد هشدار داده است ولی متاسفانه جز در دو مورد که مستقیماً موضوع با جناب آقای سیدحسن خمینی در میان گذارده شد کمترین اقدامی از سوی مرکز یاد شده برای اصلاح عملکرد خود و انجام وظیفه ای که قانوناً برعهده دارد، مشاهده نشد.
برخی از این نمونه های انحراف بازتاب گسترده ای در سطح رسانه ها داشت و به اندازه ای آشکار بود که بعید به نظر می رسید جناب حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی از آنها بی خبر مانده باشد. به عنوان مثال می توان به تحریف آشکار نظرات مکتوب حضرت امام(ره) از سوی آقایان یوسف صانعی، علی اکبر محتشمی پور، مهدی کروبی، محمد خاتمی و... اشاره کرد که کیهان با چاپ نظر تحریف شده و مقایسه آن با متن صحیفه حضرت امام(ره) به این تحریف ها اعتراض کرد و انتظار می رفت مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) که مقابله با تحریف نظرات امام راحل(ره) وظیفه قانونی آن است و به همین منظور بودجه دریافت می کند، در مقابل این تحریف های غیرقابل توجیه و خطرناک صدایی به انتقاد بلند کرده و موضعی اتخاذ کند، اما، مؤسسه یاد شده نه فقط کمترین اعتراضی نکرد و موضعی نگرفت، بلکه با سکوت سوال برانگیز و مشکوک خود به گونه ای تلویحی با تحریف کنندگان نظرات حضرت امام(ره) همراهی نیز کرد!
دیروز خبر شکایت مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) از کیهان همراه با متن کامل شکوائیه روی خروجی خبرگزاری های داخلی و خارجی رفت و با استقبال همراه با ذوق زدگی بسیاری از رسانه های ضد انقلاب روبرو شد. موضوع شکایت، اشاره کیهان به نفوذ برخی از عناصر ناباب در مؤسسه یاد شده و سکوت در برابر تحریف های متعددی است که اعتراض به آنها وظیفه قانونی این مؤسسه بوده است. کیهان با شواهدی که در دست دارد، این شکایت را از نوع فرار به جلو تلقی می کند و به برخی از افراد جاخوش کرده در مؤسسه یاد شده و مراکز پیرامونی آن حق می دهیم که از ما به خاطر دفاع مستند و مستدل از نظرات مبارک حضرت امام(ره) عصبانی باشند، چرا که فریاد اعتراض کیهان به تحریف نظرات امام(ره)، سکوت مؤسسه یاد شده در مقابل این تحریف ها را زیر سؤال کشیده و صلاحیت برخی از مسئولان این مؤسسه را در افکار عمومی و در میان مردم شریف ایران که دلباخته امام(ره) هستند با تردید جدی روبرو می کند.
گفتنی است خبر شکایت مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) از کیهان، همراه با متن شکوائیه در اختیار رسانه ها قرار گرفته بود و این در حالی است که اگر دادستانی تهران متن شکوائیه را به رسانه ها داده باشد، اقدامی غیرقانونی مرتکب شده که بعید است چنین باشد و اما انگیزه مؤسسه یاد شده از ارائه متن شکوائیه به رسانه ها- که اقدامی غیرقانونی و نامتعارف است- برای ما معلوم است چرا که مؤسسه تنظیم و نشر در این شکوائیه نعل وارونه زده و به خیال خود با زرنگی- بخوانید ناشیانه- تلاش کرده است شاکی و متهم را جابجا کند! که ترجمان شگرد نخ نمای «فرار به جلو» است. زیرا مؤسسه مزبور به خوبی می داند همراهی این مؤسسه با تحریف کنندگان نظرات امام(ره)، تقدیر و تمجید از دشمنان تابلودار حضرت امام(ره)، سکوت معنی دار در برابر نسبت های ناروایی که مدعیان اصلاحات به ساحت مقدس حضرت امام(ره) روا داشته اند و ده ها مورد دیگر، از جمله نمونه های مستند اتهاماتی هستند که مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) کمترین پاسخی برای آن ندارد. بنابراین در یک اقدام عجولانه- بخوانید کودکانه و ناشیانه- تلاش کرده است، پیشاپیش جای شاکی و متهم را تغییر داده و سیلی از اتهامات ناروا را به کیهان سرازیر کند! و...
و اما... کیهان نه فقط از شکایت مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) استقبال می کند، بلکه آن را لطف و موهبت خدای سبحان و دست انتقام حضرت امام(ره) و شهدای بزرگوار انقلاب می داند، زیرا جلسه دادگاه رسیدگی به این شکایت- که مطابق قانون باید علنی باشد- فرصت مناسبی برای بازخوانی پرونده مؤسسه یاد شده خواهد بود و کیهان با اسناد غیرقابل انکاری که در این دادگاه ارائه می کند، ضمن پرده برداری از برخی پلشتی های خیانت آمیز نسبت به ساحت مقدس حضرت امام(ره)، به وضوح نشان خواهد داد که برخی از جاخوش کردگان در مرکز یاد شده صلاحیت و لیاقت لازم برای حضور در این مؤسسه را ندارند و از سوی دیگر امیدوار است، جناب حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی نیز جلسات این دادگاه را با دقت دنبال کنند زیرا اطمینان داریم ایشان بعد از مشاهده اسنادی که کیهان ارائه خواهد کرد، هرگز به ادامه حضور برخی از افراد در مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) رضایت نخواهند داد.
حسین شریعتمداری

/ 0 نظر / 3 بازدید