کار اصلی مجلس برای بررسی وزرا از فردا آغاز می‌شود

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: عده‌ای از وزرا شناخته شده هستند بنابراین رایزنی‌های لازم در مورد این افراد در کمیسیون‌‌ها و فراکسیون‌های تخصصی انجام می‌شود البته کار اصلی در مجلس از فردا آغاز می‌شود.


محمد کریم عابدی نماینده مردم فردوس و طبس و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار امور مجلس خبرگزاری فارس، با اشاره به فضای مجلس در رای اعتماد به وزرای پیشنهادی اظهار داشت: نمایندگان مجلس از هفته گذشته که وزرا توسط رئیس جمهور معرفی و اعلام شده‌اند با توجه به اولویت‌هایی که رئیس جمهور بیان کردند فعالیت خود را آغاز کردند.
وی افزود: کار اصلی وزرا زمانی شروع می‌شود که برنامه‌های خود را به مجلس ارائه دهند زیرا وزرا با توجه به برنامه‌ها، تجربه، عمل و توانمندی‌ها سنجیده می‌شوند.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد:‌ عده‌ای از وزرا شناخته شده هستند بنابراین رایزنی‌های لازم در مورد این افراد در کمیسیون‌‌ها و فراکسیون‌های تخصصی انجام می‌شود البته کار اصلی در مجلس از فردا آغاز می‌شود.
عابدی تصریح کرد: فضای مجلس رو به جلوست و اکثریت وزراء مقبول هستند زیرا فاصله زیادی بین وزرا نیست و معمولا نمره‌ها در حد متعادل است.
عضو شورای مرکزی فرهیختگان مجلس اظهار داشت: تقریبا افرادی که معرفی شدند رای می‌آورند و اگر رای نیاوردند افراد دیگری جایگزین آنها می‌شوند.
نماینده مردم فردوس و طبس در مجلس افزود:بعضی از وزرای پیشنهادی در کارهای اجرایی فعالیت‌های خوبی داشتند ولی مابقی که فعالیت اجرایی نداشتند می‌توانند در جاهای دیگر مورد استفاده قرار گیرند.
وی در خصوص سخنان رئیس جمهور از رسانه ملی اظهار داشت: رئیس جمهور فردی مردمی است و علاقه دارد که کارها به سرعت پیش رود و ادبیات مردمی به کار می‌برد زیرا ادبیات وی همین است و بر مبنای شفاف‌سازی و ابهام‌گریزی است.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: عده‌ای می‌خواهند بگویند رئیس جمهور تحکم می‌‌کند درحالی که اینگونه نیست احمدی‌نژاد مجلس را دوست دارد و با مجلس مأنوس است و خود را از مجلس می‌داند زیرا مجلس مردمی است.
وی خاطرنشان کرد: بعضی‌ها نباید نقدهای جنجالی ایجاد کنند زیرا این بحث‌ها بهانه‌ای برای ایجاد اختلاف است.
عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان در مجلس گفت: رئیس جمهور کار سختی را انجام داده زیرا از بین این همه نخبه و فرهیخته و اهل کار سراسر کشور گلچینی را انتخاب کردند تا بتواند شایسته‌سالاری را محقق کند.
نماینده مردم فردوس و طبس در مجلس خاطر نشان کرد: رئیس جمهور باید برای توسعه عدالت محور شایسته‌سالاری را اولویت کار خود قرار دهد.
عابدی گفت: رئیس جمهور فردی است که به مردم، امام، رهبری عشق می‌ورزد و در مجموع فردی شایسته و در جهان به عنوان رئیس جمهور ارزشی می‌درخشد همچنین در سیاست خارجی و داخلی توسعه‌های درخشانی را در طول این 4 سال به وجود آورده است.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد:‌ مجلس باید کمک کند تا کارها زودتر صورت گیرد زیرا برنامه 5 ساله پنجم باید به مجلس بیاید و تصویب شود همچنین برنامه لایحه هدفمندکردن یارانه‌ها را داریم که بسیار مهم است زیرا این سال توسط مقام معظم رهبری سال الگوی مصرف نامیده شده بنابراین این لایحه می‌تواند کشور را متحول کند زیرا 5 دهک جامعه را فقرزدایی می‌کند.
وی در پایان افزود: به همه توصیه می‌شود در این مقطع حساس و تاریخی کشور که هم مجلس به دنبال پیاده کردن اسلام ناب محمدی است و هم رئیس جمهور و دولت اصولگرا هستند تلاش کنیم که حد اعلای بهره را در جهت محرومیت زدایی در مناطق محروم بکار گیریم.
انتهای پیام/

/ 0 نظر / 3 بازدید