فروش «کلیه» برای عضویت در شرکت ها هرمی

بلیغات وسوسه انگیز این شرکت ها سبب شده است که برخی برای رسیدن به ثروت دست به اقدامات عجیب و ناگواری بزنند.

به گزارش «جوان آنلاین»، فعالیت شرکت های هرمی و باینری(نتورک مارکتینگ) در کشور وارد فاز تازه ای شده و طی ماه های اخیر، تبلیغات این مجموعه های غیرقانونی در حجم قابل توجهی در کلان شهرها و شهرستان های کشور افزایش پیدا کرده است.

تبلیغات وسوسه انگیز و تحریک کننده این شرکت ها برای عضوگیری سبب شده است که اتفاقات ناگوار و دلخراشی در این راستا رخ دهد و برخی برای رسیدن به پول و ثروت دست به اقدامات عجیب و ناگواری بزنند.

در آخرین گزارش دریافتی، یک جوان 27 ساله ایرانی پس از پرزنت در یکی از این شرکت ها به خاطر فقر مالی و با هدف تأمین هزینه ثبت نام در این شرکت هرمی، «کلیه» خود را فروخته است.

بر اساس این خبر، خریداران در ازای خرید «کلیه» این جوان همدانی مبلغ شش میلیون تومان به او پرداخت کرده اند.

پیش از نیز، یک جوان 22 ساله پس از پرزنت در یکی از این نتورک ها، پدرش را وادار به فروش گوسفندانش می کند که پس از مخالفت پدر، این جوان اقدام به خودکشی می کند.

در موردی دیگر، یک دختر دانشجو برای تهیه هزینه ثبت نام در یک شرکت هرمی پس از تلاش فراوان برای قرض گرفتن این مبلغ و ناکامی در این تلاش، مجبور می شود تن به اعمال غیراخلاقی دهد.

این شرکت های غیرقانونی که از چندین سال پیش فعالیت غیرقانونی خود را در ایران آغاز کرده اند با تبلیغات وسوسه آمیز خود و با « القاء ثروتمند شدن در یک مدت کوتاه» اقدام به عضوگیری کرده و پس از مدتی در اقدامی کلاهبردارانه، هزینه های ثبت نام اعضا را که رقمی میلیونی است به حساب خود واریز کرده و متواری می شوند.

یکی از قدیمی ترین و جنجالی ترین شرکت های هرمی که سابقه فعالیت غیرقانونی چندین ساله در ایران دارد « گلدکوئست» است که سرمایه بسیاری از هموطنانی که به عضویت آن در آمده بودند سر از بانک های دبی در آورد و سرشاخه های آن با جمع آوری ثروت میلیونی به خارج از کشور گریختند.

در پرونده های بیشماری که از سوی اعضای شاکی و مالباخته علیه این شرکت ها در دادگستری تشکیل شده است علاوه بر کلاهبرداری مالی، موارد متعددی از کلاهبرداری های اخلاقی، فساد و قتل نیز دیده می شود.

 

/ 0 نظر / 3 بازدید