اعلام آمادگی ریگی برای مذاکره با ایران ؟؟؟؟؟!!!!!!

عبدالمالک ریگی طی گفت و گو با شبکه العربیه برای گفت و گو با ایران اعلام آمادگی کرد.

به گزارش ایرنا، عبدالمالک ریگی که به عنوان بالاترین مقام صدور دستور در گروه جندالله است، در گفت و گو با شبکه العربیه با اعلام آمادگی برای مذاکره با ایران گفت: هرگاه دولت ایران یک نماینده رسمی برای گفت و گو با ما نامزد کند و به آن اختیارات کامل بدهد تا با ما وارد گفت و گو شود از آن استقبال می کنیم و به حرف‌های آن گوش کنیم .
ریگی ادامه داد: ما خواستار برقراری یک گفت و گوی رسمی و با حضور طرف‌های شناخته شده بین المللی می باشیم . در این صورت است که ما به این گفت و گو رضایت می دهیم.
وی از ایران خواسته است تا علیرغم فعالیت‌های تروریستی که مدت‌ها از سوی گروه جندالله صورت گرفته است، به آنان اجازه داده شود "از حقوق آزاد شهروندی و بدور از صدای جنگ" برخوردار شده و "در زندگی مدنی" مشارکت کنند.
البته ریگی در ادامه با اشاره به کشته شدن برخی عوامل این گروه در ماجراجویی‌هایی که در ایران صورت داده بودند، به طور تلویحی قبول کرد که در بروز این حوادث مقصر بوده است؛ چرا که در ادامه اعلام کرد علیرغم این موارد، "ما آماده تفاهم وگفت وشنود می باشیم".
وی در بخش دیگری از این مصاحبه با وجود اینکه راه مذاکره را "باز توصیف" کرد اما پس از طرح برخی ادعاها با این پرسش روبرو شد که "این مسائل که بیان کردید ایجاد یک گروه مسلح برای ربودن و کشتار افراد را توجیه می کند؟". ریگی نیز در پاسخ، این راه را "به طور قطع" از نظر "شرعی و عقلی" جایز دانست و این امر را به دلیل نبودن راه حل‌های دیگر و آخرین راه حل موجود ذکر کرد.
او در حالی پیشنهاد مذاکره با ایران را مطرح کرد که در بخش‌های دیگری از مصاحبه خود به توهین علیه انقلاب اسلامی پرداخت و آن را "انقلاب شوم" خواند.
با این حال ریگی خواستار به رسمیت شناخته شدن از سوی دولت ایران به عنوان یک حزب رسمی شد در حالی که همچنان به توهین‌های خود علیه نظام ادامه می‌داد.
سرکرده گروهک جندالله در ادامه با اشاره به زمینه چینی این گروه برای انجام فعالیت‌هایی در تهران، همکاری با القاعده را تکذیب کرد و ادامه داد: تبلیغات جهانی به افکار عمومی گفته که القاعده یک جنبش تروریستی است.
وی با تاکید بر تنفر مسلمانان از آمریکا این امر را به دلیل "سیاست‌های دوگانه آمریکا" اعلام کرد و گفت: اهل سنت ایران از غرب و آمریکا تنفر دارند. مسلمانان به خاطر سیاست های دوگانه آمریکا از این کشور متنفر هستند.
ریگی درباره ارتباط با آمریکا اضافه کرد: مساله اهل سنت هیچ ربطی باآمریکا ندارد و هیچ ارتباطی میان مردم بلوچ و آمریکا وجود ندارد. اگر یک ملت از دولت متبوع خود حمایت کند هیچ نیرویی در جهان چه آمریکا و چه اروپا پیدا نخواهد شد تا این دولت را سرنگون سازد.
وی با بیان اینکه "مردم بلوچ و فارس دو برادر به هم پیوسته در ایران هستند ولی آمریکا بسیار دور است"، تاکید کرد: هیچکس راضی نیست تا آمریکا به این منطقه بیاید. جندالله به شدت تهاجم آمریکا به ملت ما درعراق و افغانستان را محکوم می کند و این اشغالگری را به عنوان اشغال سرزمین ما می دانیم. ما از روش آمریکایی ها در نابودی تروریسیم در جهان حمایت نمی کنیم.
وی در حالی که درباره اشغالگری کشور آمریکا و دوری او از مردم فارس و بلوچ سخن گفت که در بخش دیگری از گفته‌های خود، ایران را نیز کشوری اشغالگر خواند.
سرکرده گروهک جندالله که افراد تحت فرمان او به بهانه‌های مختلف به مبارزه مسلحانه علیه ایران دست زده‌اند و خود او نیز در این مصاحبه به آن اذعان کرد، درباره قیام علیه آمریکا در صورت حمله به ایران گفت: اگر آمریکا به ایران حمله کند این مسئله را با ملت خود مورد بررسی قرار خواهیم داد و درباره آن تصمیم می‌گیریم. البته مبارزه ما محصور به فعالیت مسلحانه نیست. ما دارای خواسته‌هایی هستیم و ممکن است این خواسته‌ها را به آمریکایی‌ها عرضه کنیم.
وی اضافه کرد: اگر آمریکایی ها حقوق ما را تضمین کنند جه خوب خواهد شد و در غیر این صورت شمشیر میان ما و آمریکایی‌ها حاکم خواهد شد.
به گفته او "ممکن است که آمریکا از موضعگیری‌های جندالله سوء استفاده کرده تا نشان داده شود که جندالله آلت دست آنها برای اعمال هر گونه فشار ضد تهران است".
ریگی با اقرار به اینکه "ایران بدون شک یک قدرت است"، با پیروی از شعار "هدف وسیله را توجیه می‌کند" گفت: آنچه برای ما اهمیت دارد روش مورد دلخواه ما است.
وی با اینکه هنگام انجام مصاحبه در کشور پاکستان به سر می‌برد، ادعا کرد "تلاش می کنیم از مرز این کشور عبور نکنیم. همچنین سعی می کنیم در مبارزه برضد ایران از خاک هیچ کشور همسایه بهره برداری نکنیم".
با اینکه ریگی انتقال گروگان‌های ایرانی به کشورهای همسایه شرقی را رد کرد اما در ادامه اعتراف کرد: ما از زمانی که جنبش را تاسیس کردیم به آموزش افراد واعزام آنها به داخل ایران مشغول هستیم.
ریگی با اعتراف به انجام فعالیت‌های تروریستی و گروگانگیری از ایران، از قصد این گروهک برای خرابکاری در تهران خبر داد و ادعا کرد ملت ایران با فعالیت‌های تروریستی این گروه که منجر به کشته شدن تعداد زیادی از ایرانیان شده است، موافق هستند. او بدون توجه به حماسه حضور بیش از 85 درصد واجدان شرایط رای در انتخابات اخیر ایران، موافقت آنان با فعالیت‌های این گروهک را در راستای خواست آنان برای نابودی نظام دانست.
مدیر دفتر العربیه در اسلام آباد در حالی توانسته است با ریگی مصاحبه کند که وی به اتهام فعالیت‌های تروریستی و کشتن شهروندان عادی از سوی ایران محکوم شده است و چندی پیش نیز برخی از اعضای این گروه که حین انجام عملیات تخریبگرانه دستگیر شدند، به مجازات خود رسیدند.

/ 0 نظر / 3 بازدید