عقب‌نشینی سناتورها از تحریم بی‌قید و شرط بنزین ایران

خبرگزاری فارس: سناتورهای آمریکایی که پیشتر خواستار تحریم بی قید و شرط صادرات بنزین به ایران بودند، از این خواسته خود عقب نشینی و اعلام کردند در صورتی که ایران اجازه بازرسی تاسیسات جدید هسته‌ای را ندهد، این طرح را اجرایی می‌کنند.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ژورنال گازته، ایوان بایه سناتور آمریکایی در این باره گفت، اگر تهران به بازرسان اجازه بازرسی از تاسیسات اتمی جدید را ندهد ، کنگره آمریکا تحریم های تجاری گسترده تری را بر ضد ایران اعمال خواهد کرد .
وی افزود ، من و سایر اعضای کمیته بانکی کنگره آمریکا از طرح تحریم بنزین ایران حمایت می کنیم و بی شک شرکتهایی که به ایران بنزین بفروشند با مجازاتهای سنگینی روبرو خواهند شد . یکی از مهمترین این تحریم ها ، ممنوعیت تجارت این شرکتها با آمریکا و شرکتهای آمریکایی خواهد بود .
سناتور کریستوفر داد رییس کمیته بانکی کنگره آمریکا نیز گفت، پیشنهادات اعضای این کمیته برای ممنوعیت فروش بنزین به ایران در حال تبدیل به قانون است.
جیمز اشتاین برگ معاون وزیر خارجه آمریکا نیز اذعان کرد، فشارهای اقتصادی زمانی بیشترین تاثیر را خواهد داشت که کلیه کشورها همراه با آمریکا به آن پایبند باشند .
استیوارت لوی معاون وزیر دارایی آمریکا نیز گفت ، هر چه اتحاد ما برای اعمال تحریم های تجاری کمتر باشد ، تاثیر گذاری این تحریم ها کمتر خواهد بود. دوی مدعی شد: ایران تا پایان اکتبر فرصت دارد تا به بازرسان اجازه بازرسی از تاسیسات اتمی قم را بدهد.
به گزارش فارس، ادعای سناتورهای آمریکایی مبنی بر مهلت ایران تا پایان اکتبر برای بازرسی از تاسیسات اتمی قم در حالی است که در نشست ژنو هیچ گونه مهلتی برای ایران تعیین نشده است.

/ 0 نظر / 6 بازدید