افزایش 3 برابری بیننده سریال ضدصهیونیستی "آیرلیک" در ترکیه

 

بر اساس نتایج آماری موسسات شمارش تماشاگران تلویزیونی ترکیه تعداد بینندگان این مجموعه تلویزیونی به تقریبا سه برابر افزایش یافته است.

به گزارش شبکه ایران به نقل از روزنامه های ترکیه با پخش دومین قسمت از مجموعهتلویزیونی ضدصهیونیستی "آیریلیک" و بر اساس نتایج آماری موسسات شمارشتماشاگران تلویزیونی ترکیه تعداد بینندگان این مجموعه تلویزیونی به تقریبا سه برابر افزایش یافته است.

پخش قسمت نخست این مجموعه تلویزیونی باعث واکنش تند سران رژیم صهیونیستی و احضار سفیر ترکیه در تل‌آویو و افزایش بیشتر تنش در بحبوحه حذف رژیم صهیونیستی از رزمایش عقاب آناتولی توسط ترکیه شد.

در قسمت اول این سریال تلویزیونی شلیک سربازان اسراییلی به سویغیرنظامیان فلسطینی و به ویژه کشته‌شدن بی رحمانه یک دختر بچه از سوی سران رژیم صهیونیستی به نوعی تبلیغ ضدصهیونیستی قلمداد شده بود.

در همین حال به گزارش خبرگزاری فرانسه با پخش قسمت دوم این مجموعه تلویزیونی مشخص شد که شبکهتلویزیونی دولتی "تی‌آرتی" برای کاهش حساسیت‌ها برخی تصاویر مربوط به خشونت صهیونیست‌ها برضد فلسطینیان را سانسور و حذف کرده است.
"سول‌جوک چوبان‌اوغلو" تهیه کننده این مجموعه تلویزیونی اعلام کرد: صحنه‌ای که در آن نظامیان اسراییلی به سمت گروهی از فلسطینیان که چشمهایشان بسته شده است، تیراندازی می‌کنند ازقسمت دوم این مجموعه تلویزیونی سانسور و حذف شده بود .
وی افزود: هر شبکه پخشتلویزیونی مقررات نظارتی و ممیزی خاص خود را به اجرا در می‌آورد و ما دراین خصوص هیچ مخالفتی نداریم.

در این سریال تلویزیونی نظامیان اسراییلی در حال کشتن یک نوزاد تازه به دنیا آمده،یک دختربچه و یک پیرمرد در مسیر عزیمت به سفر مکه نشان داده می‌شوند .
پایگاه اینترنتی "هابرتورک" در گزارش خود اورده است که در قسمتی از قسمت‌های پخش‌نشده یک کودک فلسطینی که خانواده وی در یک پایگاه ایست و بازرسی کشته شده‌اند خود را برای انتقام از سربازان اسراییلی آماده می‌کند.

این مجموعه تلویزیونی با استقبال بسیاری روبرو شده است و قسمت‌هایی از این مجموعه تلویزیونی در اینترنت نیز قرار داده شده است. (اینجا ببینید)

 در آخرین اظهار نظر مقامات دو طرف علیه یکدیگر "عبدالله گل" رییس‌جمهور ترکیه روز یکشنبه با دفاع از انتقاد کشور خود از رژیم صهیونیستی اعلام کرد: خاطرنشان کرد که ترکیه از معدود کشورهایی است که همزمان دارای روابط حسنه با کشورهای عرب و اسراییل است اما این مساله  بدان معنا نیست که ترکیه صدای خود را علیه اشتباهاتی که از سوی آنها (اسراییل) صورت می‌گیرد، بلند نمی‌کند .... نباید تصور کرد که ترکیه سکوت اختیار خواهد کرد.

ترکیه همچنین اعلام کرده است تا زمانی که اسراییل به تراژدی بشریدر باریکه غزه پایان ندهد و مذاکرات صلح را با فلسطینیان احیا نکند، اینتنش‌ها در مناسبات دوجانبه ادامه خواهد یافت

/ 0 نظر / 3 بازدید