آیت الله یزدی : شکی نیست که پس از انتخابات توطئه ای علیه نظام شکل گرفت

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به دو نمازجمعه اخیر رهبر انقلاب تاکید کرد که تمام هدف مقام معظم رهبری این بوده است کسانی که راه را گم کرده اند بیدار شوند و توبه کنند.
به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، آیت الله محمد یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در دیدار دبیرکل، اعضای شورای مرکزی و اعضای هیئت اجرایی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به شرایط پس از انتخابات تصریح کرد: شاید کمتر کسی وجود داشته باشد که تردید داشته باشد در انتخابات اخیر یک توطئه و نقشه ای علیه نظام برای براندازی تنظیم شده بود، دشمن این انتخابات را آخرین فرصت خود می دانست که علیه نظام حرکتی انجام دهد.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: شواهد زیادی وجود دارد که ما دیگر شک نداریم توطئه هایی علیه اساس نظام به وجود آمد و در این توطئه افرادی و گروه هایی خواسته و یا ناخواسته شرکت کردند و برای مدتی وضعیت را به نقطه ای رساندند که برای نظام یک آسیب جدی بود.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: خداوند کشتی انقلاب را از سال ها قبل به دست کسی سپرده است که جز خدا چیز دیگری را در نظر ندارد و برای خدا وارد میدان شده و عالی ترین تدبیر را انجام می دهد.
آیت الله یزدی اضافه کرد: با تدبیر رهبری و هوشیاری مردم توطئه دشمنان نقش بر آب شد و این توطئه در هاضمه انقلاب به گونه ای هضم شد که دشمن فکر نمی کرد انقلاب اسلامی ایران چنین هاضمه ای قوی داشته باشد.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: دشمن متوجه شد که جمهوری اسلامی ایران تحت رهبری فقیه عادل، مدیر و مدبر است که بر همه چیز واقف است بیداری و تدبیر رهبری توطئه را خنثی کرد ودشمن را از رسیدن به اهداف خود مایوس کرد.
وی بیان داشت: اگر به دو نمازجمعه مقام معظم رهبری و خطبه های ایشان دقت کنیم متوجه می شویم تمام هدف مقام معظم رهبری این بود کسانی که راه را گم کرده اند بیدار شوند و توبه کنند.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: کسانی که این نظام را به خطر انداختند گناه کوچکی انجام ندادند و باید از این گناه توبه کنند.
وی خاطرنشان کرد: عده ای فکر می کنند مسئله اختلاف نظر میان دو دسته است، اصلا مسئله میان احمدی نژاد و موسوی نیست بلکه مسئله نظام است برخی مصمم بودند در برابر اسلام و انقلاب و مردم بایستند، اما خدا خواست تیر آنها به سنگ بخورد.
آیت الله یزدی ادامه داد: دشمن در حال حاضر نظام، رهبری و ولایت را هدف قرار گرفته است، به همین دلیل ما در پیمودن راهی که رفتیم نباید تردید کنیم.
محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی نیز در این دیدار با ارائه گزارشی درباره فعالیت های این حزب در انتخابات گفت: ما از همان ابتدا متوجه مقاصد شوم دشمنان اسلام و انقلاب در انتخابات بودیم لذا همه فعالیت های خود را معطوف به خنثی کردن شرارت های دشمن به ویژه نفاق افکنی های آنها کردیم.
«حبیبی» از نقش جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و روحانیت مبارز در انتخابات به خاطر روشنگری ها تشکر کرد.
وحدت با چه کسی و درباره چه؟
آیت الله سید احمد علم الهدی نیز تاکید کرد که هیچ بحثی درباره وحدت با جریان هایی که به بلوک دشمن پیوسته اند و اکنون مزدور شده اند مطرح نیست.
امام جمعه مشهد که با ایسنا گفت وگو می کرد. در پاسخ به این پرسش که نقش مراجع و علما در ایجاد وحدت در کشور به ویژه در حال حاضر چیست؟ گفت: ما روی مسئله وحدت حرف داریم. آقایان مراجع و علما نظراتی درباره وحدت ارائه کرده اند و ما باید در این مسئله توجه کینم وحدت با چه کسی و درباره چه؟ علی ایحال اگر وحدت به این معناست که مسیر قدرت یابی جریان هایی در داخل کشور که به بلوک دشمن گرویده اند و با او همدست شده اند و در خط سلطه سازی برای دشمن در داخل کشور و فرصت یابی برای قدرت خودشان هستند، باز شود، با این عنوان که ما می خواهیم یکی شویم، این وحدت به مصلحت نظام نیست و اصلا وحدت نیست؛ این وحدتی است که مقدمه صدها اختلاف خواهد بود.
وی در عین حال با بیان این که «بحث وحدت بین نیروهای خودی است» گفت: چند سال قبل مقام معظم رهبری تعبیری با عنوان نیروهای خودی و غیرخودی به کار بردند و نیروهای خودی کسانی هستند که نظام ولایت را قبول دارند و خط راهبرد رهبری در عرصه های اقتصادی و سیاسی را پذیرفته اند؛ حال ممکن است اختلاف سلیقه ای بین آن ها وجود داشته باشد که باید تلاش شود اختلاف سلیقه ها کنار گذاشته شود و این افراد با هم یکی شوند؛ ولی وحدت با جریان هایی که به بلوک دشمن پیوسته اند واکنون مزدور دشمن شده اند، چه دانسته و چه ندانسته، مطرح نیست و باید این مسئله روشن باشد.

/ 0 نظر / 3 بازدید