روایت "بادامچیان" از نشست رییس جمهور با نمایندگان مجلس

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: سخنان صریح نمایندگان و رییس‌جمهوری در جلسه شب گذشته فراکسیون اصولگرایان، دولت و مجلس را به یک تفاهم و تعامل نزدیک کرد.

اسدالله بادامچیان روز سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا، جلسه شب گذشته مجمع عمومی فراکسیون اصولگرایان مجلس با رییس‌جمهوری را مثبت ارزیابی کرد.
وی اظهار داشت: حضور آقای احمدی‌نژاد در این جلسه و صحبت‌های صریح نمایندگان و رییس‌جمهوری طبعا دولت و مجلس را به یک تفاهم و تعامل نزدیک کرد.
وی با تاکید به وظیفه دولت و مجلس در معرفی وزیران و بررسی و رای اعتماد به آنها تصریح کرد: رییس‌جمهوری طبق قانون اساسی وظیفه و مسئولیت معرفی وزیران به مجلس را برعهده دارد و مجلس نیز مسئولیت بررسی صلاحیت این وزیران پیشنهادی را برعهده دارد.
بادامچیان تصریح کرد: مجلس در بررسی وزیران پیشنهادی مسئولیت دارند، باید در قبال خداوند متعال، قانون و سوگندی که یاد کرده‌اند، پاسخگو باشند.
وی ادامه داد: رییس‌جمهوری نیز می‌خواهد وزیران با وی هماهنگ باشند، طبعا مدیریت ناهماهنگ هیچ پیشرفتی ندارد. مجلس نیز می‌خواهد مجریان قانون (وزیران) قوی و با مجلس همگرا باشند.
این نماینده تهران همچین گفت: امکان تحمیل وزیران پیشنهادی توسط دولت به مجلس و یا مجلس به دولت کار صحیحی نیست، بلکه دو قوه باید به تفاهم برسند.
بادامچیان افزود: دولت و مجلس باید به همدیگر کمک کنند تا هر یک مسئولیت خود را به خوبی انجام دهند.
وی ادامه داد: طبیعی است در این تفاهم دولت ابتدا لیست وزیران پیشنهادی خود رابه فراکسیون اصولگرایان ارایه کند و این لیست در فراکسیون و کمیسیون‌های تخصصی مجلس بررسی و اعضا نظرات خود را ارایه می‌کنند و یا ممکن است مجلس با دولت تعامل کند و به بررسی وزیران پیشنهادی بپردازد.
این نماینده اصولگرایان مجلس افزود: نمایندگان مجلس اگر فردی پیشنهادی را مد نظر دارند به رییس‌جمهوری پیشنهاد بدهند، این اقدام بسیار خوب است.
بادامچیان با بیان اینکه دولت در معرفی وزیران ممکن است با مجلس تفاهم یا تعامل کند، گفت: شیوه‌ای تفاهم متفاوت است، ممکن است رییس‌جمهوری گروهی را برای رایزنی با مجلس انتخاب کند و یا خود با هیات رییسه مجلس موضوع را دنبال کنند.

/ 0 نظر / 3 بازدید