احمدی‌نژاد:وزارت کشور موتور حرکت دولت در آبادانی و خدمت‌گزاری است

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور تاکید کرد: وزارت کشور موتور حرکت دولت در آبادانی، خدمت‌گزاری و تا حدود زیادی پیگیری عدالت است.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه وزیر کشور که در سالن 600 نفری این وزارتخانه برگزار شد، با تسلیت ایام شهادت امام علی‌(ع) گفت: امروز ماموریت حاکمان و خادمان این است که همه توان خود را برای نزدیک شدن به الگوی حکومت امام علی(ع) بسیج کنند.
وی مدینه فاضله و نقطه مطلوب امروز را برپایه جامعه علوی و جامعه مهدوی دانست و افزود: ماموریت بزرگ امروز ما حرکت در راه رسیدن به جامعه علوی و مهدوی است.
احمدی‌نژاد تصریح کرد: نظام ولایت فقیه حلقه اتصال به جامعه مهدوی و تمرین آمادگی زیستن در جامعه مهدوی و یک لطف ویژه از ناحیه خدای متعال به ملت ایران و بشریت امروز است.
رئیس جمهور با اشاره به ماموریت سنگین همه قوا به خصوص قوه مجریه و نقش ویژه وزارت کشور گفت: وزارت کشور موتور حرکت دولت در آبادانی، خدمت‌گذاری و تا حدود زیادی پیگیری عدالت است.
وی افزود: باید از برادر عزیزم مهندس محصولی صمیمانه تشکر کنم که دوست خوب و قدیمی ما و یار وفادار انقلاب در مقاطع گوناگون، رزمنده شجاع دوران دفاع مقدس و خدمت‌گذاری مردمی و مکتبی بوده است و در سخت‌ترین و حساس‌ترین مقطع، ماموریت بزرگ برگزاری انتخاباتی باشکوه، قانون‌مند و افتخار‌آفرین را برعهده گرفت.
وی افزود: آقای محصولی با اینکه از لحاظ جسمی بشدت تحت فشار بود اما برای خدا و خدمت به انقلاب و انجام وظیفه ایستاد و سالم‌ترین، دقیق‌ترین و پرشکوه‌ترین انتخابات بعد از انقلاب را تدارک و پشتیبانی کرد؛ اگر چه این خدمت بزرگ ناجوانمردانه مورد هجوم قرار گرفت اما ارزش آن با هجمه نااهلان و بابخردان کم نمی‌شود و آقای محصولی یار صمیمی دولت نهم و دهم بوده و خواهد بود.
رئیس جمهور تودیع و معارفه وزیر کشور را تحویل پست یک سرباز انقلاب به سرباز دیگر توصیف کرد و گفت: مهندس نجار هم یار وفادار و صمیمی و خدمتگزار به انقلاب است که کار خدمتگزاری و فداکاری در راه آرمان‌های الهی انقلاب، آبادانی کشور، امنیت و تقویت همبستگی ملی را ادامه خواهد داد و امیدواریم خداوند توفیق دهد که آقای نجار از همه ظرفیت‌های وزارت کشور و نیروهای مردمی و صالح استفاده کند و ماموریت را به نقطه کمال برساند.
احمدی‌نژاد همچنین از نمایندگان مجلس بخصوص کمیسیون‌های سیاسی و امنیتی که همواره یار و پشتیبان دولت و وزارت کشور بوده‌اند تشکر کرد و خاطرنشان ساخت: عهد و میثاق مشترک ما فداکاری در راه آرمان‌های انقلاب و مجاهدت برای برافراشته نگاه داشتن پرچم مقدس جمهوری اسلامی است که این پرچم نشاندهنده توحید، عدالت و کرامت انسانی است.
رئیس جمهور با اشاره به ایام شهادت امام علی(ع) آن امام را الگوی تمام عیار و جاویدان زمام‌داری صالح بخصوص برای حاکمان و خدمتگزاران دانست و گفت: امیرالمؤمنین (ع) تجلی کامل تمام صفات و اسمای الهی و واسطه انتشار همه خوبی‌ها در جامعه بصری و مفسر فلسفه حکومت است.
وی افزود: اصل حکومت متعلق به خداوند متعال است که بواسطه انسان کامل در زمین جاری می‌شود و حکومت برای توحید، عدالت، آبادانی و خدمت خلق خدا است که امیر‌المؤمنین نمونه اعلای آن هستند.
احمدی‌نژاد با بیان اینکه حضرت علی‌(ع) فلسفه حکومت را بر پایه عدالت معرفی کرد و همه زندگی او یک مجاهده بی‌امان در این راه است اظهار داشت: آنقدر این ماموریت اهمیت دارد که گفتند امیرالمؤمنین شهید شدت پافشاری و عدالت است که می‌فرمود حاضر نیستم حکومت همه جهان را در ازای گرفتن دانه‌ای به ناحق از کام موری معاوضه کنم و آنقدر عدالت برای او اهمیت داشت که فرمود که اگر بیت‌المال به کابین زنان آنها نیز رفته باشد از حلقوم آنها بیرون می‌کشم.
وی افزود: حضرت علی‌(ع) در میان ملاحظات سیاسی برآمده از حفظ قدرت حاضر نشد در برابر طغیان‌ها و بی‌عدالتی‌ها لحظه‌ای سکوت کند؛ درحالی که ناصحان دنیاطلب می‌گفتند که اول به سراغ یک جبهه برویم و بعد به سراغ دیگران می‌رویم اما امام علی(ع) همزمان در چند جبهه حتی برای لحظه‌ای بی‌عدالتی و ظلم و غصب را تایید نکرد.
احمدی‌نژاد ادامه داد: عدالت برای امیرالمؤمنین آنقدر مهم بود که پس از شنیدن خبر تعدی به یک زن غیر مسلمان فرمود اگر کسی این خبر را بشنود و بمیرد، نباید او را شماتت کرد.
رئیس جمهور در عین حال امام علی را الگوی عمران و آبادانی دانست و گفت: ایشان در همان دوران و در سرزمینی با آن وسعت فرمود که در چند سال آب سالم و نان سالم برای همه جامعه اسلامی آوردم.
وی امیرالمؤمنین را الگوی خدمتگزاری مردمی دانست و اظهار داشت: هیچ عاملی نتوانست بین او و متن مردم بویژه محرومان لحظه‌ای فاصله بیاندازد و به این جهت که امیرالمؤمنین الگوی زمامداری است ما هم باید با همه توان پای اجرای عدالت و مقابله با زیاده‌خواهی‌ها بایستیم و با همه وجود برای عمران و آبادانی کشور قیام کرده و در خدمت مردم بخصوص محرومان و مستضعفان باشیم.
انتهای پیام

/ 0 نظر / 3 بازدید