جهانگیرزاده:نخبگان باید مردم را از خیانت‌‌های سران آشوب آگاه کنند

خبرگزاری فارس: نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت:هنوز بسیاری از موارد و زوایای پنهان حوادث بعد از انتخابات برای مردم روشن نشده و نخبگان و مسئولان باید فضایی را در کشور آماده کنند که مردم به خیانت‌های این عده در حق کشور پی ببرند.


جواد جهانگیرزاده، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس «توانا»، اظهار داشت: فرمایشات رهبر انقلاب در جمع نخبگان کاملا شفاف و روشن بود و حقایق مطرح شده در این جلسه جای هیچ شک و شبهه‌ای را برای کسی باقی نمی‌گذارد.
وی افزود: رهبری در چندین مقطع بعد از انتخابات به بیان برخی مسائل پشت پرده پرداخته‌اند که این بار نیز زوایای جدیدی از این موضوع برای مردم آشکار شد.
نماینده مردم ارومیه در ادامه به ادعاهای دروغ برخی افراد بعد از انتخابات اشاره کرد و ابراز داشت: عده‌ای بدون هیچ دلیل و مدرکی، اصل انتخابات را در کشور زیر سئوال بردند و مردم را در مقابل هم قرار دادند که به تعبیر رهبر انقلاب، این عده جرم بزرگی را مرتکب شده‌اند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین گفت: افرادی که به دروغ حماسه مردم ایران را در چشم جهانیان کمرنگ جلوه دادند و با اعمال خود صحنه‌گردانی و میدان‌داری سناریوی دشمن در کشور را عهده‌دار شدند، باید پاسخگوی اعمال خویش باشند.
جهانگیر‌زاده اظهار داشت: همانطوری که رهبر انقلاب اشاره کردند این افراد نتوانستند وضعیت پیش آمده در کشور را کنترل کنند و در نهایت اعمال آنها منجر به وارد آمدن خسارات‌ی به کشور شد.
این نماینده مجلس تصریح کرد: هنوز بسیاری از موارد و زوایای پنهان حوادث بعد از انتخابات برای مردم روشن نشده و نخبگان و مسئولان باید فضایی را در کشور آماده کنند که مردم به خیانت‌های این عده در حق کشور پی ببرند.
وی با تاکید بر لزوم مواخذه کسانی که امنیت ملی را خدشه‌دار کردند، اظهار داشت: کسی که جرمی را مرتکب شده، باید محاکمه شود و قوه قضائیه باید بدون لحاظ مسائل حاشیه‌ای، قانون را در مورد مجرمان اجرا کند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: بسیاری از کسانی که در جریان حوادث بعد از انتخابات در کشور محاکمه شدند، عاملان اصلی نبوده‌اند و تنها به دلیل تأثیرپذیری از سخنان عده‌ای دست به اقدامات اخلال‌گرانه در کشور زده‌اند.
نماینده مردم ارومیه ابراز داشت: قوه قضائیه باید با محاکمه مجرمان اصلی و کسانی که محور سخنان رهبری بوده‌اند، اجازه اقدام علیه امنیت ملی را از تمام افراد سلب کند و فضای کشور را به سوی آرامش سوق دهد.
جهانگیرزاده با اشاره به خط زدن شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل از سوی برخی افراد و جریان‌های سیاسی در کشور گفت: نفی یک موضوع می‌تواند اثبات موضوع دیگری را در پی داشته باشد؛ بر این اساس افرادی که خواهان خط زدن شعارهای انقلابی هستند هیچ گرایشی به دستاوردهای انقلاب ندارند.
وی در پایان تصریح کرد: طرح شعارهای انحرافی در کشور موضوع مشکوکی است که در واقع نوعی حرکت در جهت خلاف انقلاب و آرمان‌هاست و این مسئله موضوعی نیست که بتوان به راحتی از کنار آن عبور کرد.

/ 0 نظر / 3 بازدید