مردم مبلغان وهابیت را به مراجع ذی ربط معرفی کنند

قائم مقام نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان با تاکید بر خطر وهابیت برای تمام مذاهب اسلامی گفت: مردم در صورت شناسایی مبلغان اندیشه های این فرقه آنان را به مراجع ذی ربط معرفی کنند.
به گزارش فارس از بندرعباس محمد مریدی با بیان این مطلب افزود: بهترین و موثرترین راه برای مبارزه با گروه های مذهبی وارداتی، توسعه و گسترش آموزه های دینی است.
وی با انتقاد از فعالیت فرقه های بهائیت و وهابیت در برخی از نقاط هرمزگان گفت: در فرقه ها و گروه های این چنینی، از نظر عقلانی و منطقی ضعف ها و مسائل زیادی وجود دارد که در صورت رساندن دقیق و شفاف این ضعف ها به گوش مردم، آنان می توانند بهترین قضاوت را در مورد آنها به عمل آورند.
قائم مقام نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان اظهار داشت: روشنگری در بین جوامع اهل تسنن و شیعه درباره رفتار، اندیشه ها و عقاید خطرناک وهابیت می تواند ناامنی ها را برای فعالان و مبلغان این گروه تا حد چشمگیری بالا ببرد.
مریدی در پایان با بیان اینکه سرمایه گذاری گسترده و تامین کردن نیازهای مختلف «جوامع هدف» به عنوان یک حربه از سال های گذشته تاکنون در دستور کار سردمداران وهابیت قرار دارد، تاکید کرد: باید دستگاه های مختلف با بهره گیری از برنامه های مناسب هر قشر به ویژه کودکان و نوجوانان آنها را به سوی خود جذب کنند.

/ 0 نظر / 3 بازدید