مردم اجازه ندادند جریان کودتای 28 مرداد توسط افرادی خاص تکرار شود

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به کودتای 28 مرداد 1332 تاکید کرد: مردم ایران اجازه ندادند که جریان کودتای 28 مرداد توسط افرادی خاص در ایران تکرار شود.

"غلامعلی حداد عادل" در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا، کودتای 28 مرداد را آیینه عبرتی برای مردم ایران دانست و تاکید کرد: این حوادث برای ملت ما درس عبرتی است تا از یک سوراخ دو بار گزیده نشوند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه در فاصله 30 تیر 1331تا 28 مرداد 1332 یعنی در فاصله 13 ماه اتفاقات متفاوتی در ایران رخ داد گفت: در 30 تیر 31 رهبران نهضت با هم متحد بودند و مردم هم پشت سر آنها قرار داشتند در آن زمان رهبری دینی نهضت، آیت الله کاشانی بود که سهم موثری در کشاندن مردم به صحنه داشت.
مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: در فاصله 30 تیر 31 تا 28 مرداد 32 توطئه ای صورت گرفت و آن این بود که بین رهبران نهضت اختلاف افتاد و فضا به اندازه ای جنجالی و غبارآلود شد که مردم مایوس شدند و نتوانستند به موقع در صحنه حاضر شوند.
حداد عادل افزود: وقتی دشمنان اختلافات داخلی را به اوج رساندند ، مطبوعات وابسته و جاسوس هایی را در همه جناح ها گماردند و مردم را گیج کردند که این سردرگمی باعث شد که ظرف هشت ساعت و با صرف کمترین هزینه‌ای، دولت مصدق را سرنگون کردند.
نماینده تهران در مجلس هشتم ادامه داد: بعد از آن به مدت 25 سال این بیگانگان بر کشور حاکم شدند و خون از چشمان همه آزادی خواهان جاری کردند این مساله به دلیل غفلتی بود که در کودتای 28 مرداد 32 بر کشور حاکم شد.
رییس کمیسیون فرهنگی اظهار داشت: امیدوارم با یادآوری این واقعیت مردم اجازه ندهند که دوباره خدای نکرده این اتفاق در انقلاب تکرار شود و مطمئن هستیم که مردم این چنین اجازه ای را به بیگانگان نخواهند داد.
حداد عادل افزود: در جریانات اخیر شاهد بودیم که مردم ایران اجازه ندادند که جریان کودتای 28 مرداد توسط عده ای خاص در ایران تکرار شود و این نشان دهنده هوشیاری و آگاهی مردم همیشه در صحنه ایران است.

/ 0 نظر / 3 بازدید