متن کیفرخواست حجاریان

س از قرائت کیفر خواست سعید حجاریان سعید شریعتی به نمایندگی از وی ‌قرائت دفاعیه سعید حجاریان را برعهده گرفت.
به گزارش فارس، سپهری معاون دادستان عمومی و انقلاب تهران متن کیفرخواست سعید حجاریان از اعضای ارشد حزب مشارکت ایران اسلامی را به این شرح قرائت کرد:
" رب بما انعمت علیّ فلن اکون ظهیراً للمجرمین "
ریاست محترم دادگاه های انقلاب اسلامی تهران
همانگونه که استحضار دارید پس از حضور حداکثری مردم خدا دوست و پرافتخار ایران اسلامی در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری و لبیک به دعوت مقام معظم رهبری "مدظله العالی " و سایر مسئولین نظام در تجدید میثاق مجدد با آرمانهای امام راحل "رحمه اله علیه " در سی امین سال پیروزی انقلاب اسلامی که برگ زرینی در مردم سالاری دینی و رکوردی بی‌سابقه از حضور مردم در جهان به ثبت رسانید جریانی معاند با افتخارات نظام اسلامی در داخل و خارج از کشور درصدد ایجاد فتنه و سیاه نمایی این افتخار عظیم و اخلال در نظم و امنیت جامعه و تشویش اذهان عمومی برآمد و با بهره گیری از رسانه های معاند و افراد فرصت طلب و ارتباط با بیگانگان و استفاده از همه ظرفیت گروههای ضد انقلاب که از سالها قبل درصدد فرصتی برای ضربه زدن به امنیت میهن اسلامی ما بودند با طراحی توطئه و سناریوی فریب کارانه ادعای تقلب و جعل در انتخابات سعی در تبدیل نمودن یکی از بزرگترین افتخارات سیاسی نظام جمهوری اسلامی ایران به چالش امنیتی و حربه تبلیغاتی براندازانه علیه نظام داشتند. در همین راستا متهم پرونده علیرغم علم و اطلاع از غیرقانونی بودن تجمعات و اغتشاشات وحساسیت زمانی پس از انتخابات و ضد مصالح امنیتی- اقتصادی و سیاسی و اجتماعی بودن این حرکات به لحاظ اطلاع‌رسانی‌ها و روشنگریهای مکرر و متعدد رسانه های دیداری و شنیداری و مکتوب داخلی و توصیه مسئولین و دلسوزان نظام از جمله مقام معظم رهبری "دام ظله " بر لزوم پیگیری قانونی اعتراضات از طریق مبادی و مراجع قانونی اقدام به حضور در تجمعات غیرقانونی و مشارکت درایجاد اغتشاش و بلوا و آشوب پس از انتخابات نموده است. اقدامی که با فراخوان رسانه های معاند و ضد انقلاب و افراد آشوب طلب داخلی صورت گرفته و علاوه بر سلب آسایش عمومی موجب ایجاد فضای التهاب آلود سیاسی و اجتماعی- ناامنی روانی، اقتصادی و اجتماعی- ایجاد هزینه های امنیتی در مقابل حاکمیت - اختلال در نظم عبور و مرور روزانه شهروندان - تخریب و احراق گسترده اموال عمومی، دولتی و خصوصی- ایجاد رعب و ترس و اخافه‌الناس و ایراد خسارت جانی و مالی به مردم- ایجاد فضای تبلیغاتی منفی بر علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و به نفع گروههای معاند و مخالف نظام و اخلال در امنیت کشور گردید. لهذا با توجه به دستگیری متهم در صحنه ارتکاب جرم توسط مأموران امنیتی و انتظامی حین اقدام علیه امنیت و ایجاد اغتشاش و بلوا و آشوب به شرح محتویات پرونده و گزارش اعلامی اتهام وی ثابت و محرز می‌باشد. بنا به مراتب آتی به استناد ماده 3 قانون اصلاح قانون تشکیل دادگاههای عمومی و انقلاب مصوب سال 1381 مبادرت به صدور کیفرخواست می نماید:
الف: هویت متهم : آقای سعید حجاریان کاشانی فرزند: علی اکبر اهل: تهران ساکن:تهران متولد:
بازداشت با قرار :بازداشت موقت - فاقد پیشینه محکومیت کیفری - شغل: بازنشسته
ب : اتهام متهم : 1- اقدام علیه امنیت داخلی کشور بوسیله تحریک، آشوب و تجمعات غیرقانونی 2- القاء شبهه جعل و تقلب در انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران 3- مشارکت در تهیه و تنظیم سند تاملات راهبردی برخلاف قانون اساسی 4- تبلیغ علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران 5- ارتباط با عوامل بیگانه علیه امنیت کشوری تحریک اقشار جوان دانشجو و ترغیب آنان در اعتراض و تحصن و راهپیمایی های غیرقانونی علیه دستگاههای نظارتی و اجرایی انتخابات 6- تخریب دولت قانونی بواسطه انتساب اتهامات واهی و افتراء بوسیله مقالات و سخنرانیهای مکتوب خصوصاً در جریان انتخابات دهم و همکاری با شبکه بی بی سی فارسی و ضدانقلاب7- توهین و اهانت به مسئولین نظام و مقام معظم رهبری ج- مکان بازداشت وی تهران بوده است.

د: دلایل و مستندات اتهام :
1- گزارش و تحقیقات گسترده مرجع امنیتی (معاونت اطلاعات قرارگاه ثارا.. درخصوص متهم موصوف)
2- اقاریر متهم به ارتکاب بزه های انتسابی بزه مطروحه در پرونده
3- گردشکار نهایی شماره 01872/2700/20/ص ط-22/5/88 معاونت اطلاعات قرارگاه ثارا.. مبنی بر اینکه متهم مذکور یکی از موثرترین افراد درجهت تحریک و تشویق افراد به حضور در تجمعات غیرقانونی و انجام اعمال غیرمتعارف و ایجاد اغتشاش و بلوا و نیز تحریک و تخریب و تحریق اموال عمومی و خصوصی در جهت اخلال در نظام و امنیت عمومی بوده است. نامبرده با انتشار نامه های مجعول بمنظور مخدوش نمودن نتیجه انتخابات و القاء شبهه جعلی و تقلب درجریان دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تهمت و افترا و توهین و مطالب کذب نسبت به مسئولین و نهادهای رسمی کشور ازجمله شورای محترم نگهبان اقدام نموده و ازطریق ایراد الفاظ رکیک و مطالب سخیف و کذب خوراک های تبلیغاتی را در راستای تبلیغ علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی برای شبکه های خبری بیگانه و رسانه های معاند و ضدانقلاب فراهم می نمود. متهم مذکور طی دو مرحله با آقای جان کین(مغز متفکر سرویس اطلاعات خارجی انگلستان مربوط بهM.I.6 ) ملاقات و مذاکراتی می نماید. قابل ذکر است آقای جان کین در سال 1994 میلادی پروژه جامعه مدنی ایران را در مرکز مطالعات دمکراسی لندن پایه گذاری کرده و نامبرده موثرترین فرد در تئوری سیاسی انگلیس و ماموریت های برون مرزی مهمی نیز که ازجمله عملیات فروپاشی حکومت های اروپای شرقی را می توان نام برد. متهم سعید حجاریان کاشانی نیز برابر تحقیقات بعمل آمده با آقای یورگن هابر مارس مشهورترین نظریه پرداز نافرمانی مدنی و پروژه مبارزه مدنی در ایران ملاقات داشته ضمناً اشاره می گردد متهم با بنیاد سوروس که متعلق به فردی یهودی آمریکایی بنام جرج سوروس می باشد و هدف نامبرده راه اندازی انقلاب های رنگی و ایجاد دموکراسی و ریشه در غرب می باشد نیز ارتباط و ملاقات دشته است نامبرده در جهت سلب آسایش مردم و اخلال در نظم و ایجاد رعب و وحشت افراد را تحریک به ایجاد تجمعات غیرقانونی در جلوی سازمان ها و ارگان های دولتی می نمود متهم مذکر در سخنرانی‌های مکتوب و ملاقات خود در زمان انتخابات توهین و افترا به مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی ازجمله مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری و خبرگان رهبری نموده است.
4- سایر قراین و امارات موجود در پرونده
ح: دلایل قانونی درخواست مجازات:
اتهامات نامبرده با توجه به مجموع محتویات پرونده و دلایل و مستندات موجود منطبق است با مواد 500 ، 609، 610، 618 ، 514، 697-698 قانون مجازات اسلامی با رعایت مواد 42، 46 و 47 قانون مرقوم.
بناء علیهذا با توجه به مطالب صدرالذکر و مجموع محتویات پرونده به لحاظ اهمیت موضوع و میزان خسارت وارده به کشور و اعتماد عمومی جامعه و همسویی با رسانه های معاند و گروههای مخالف نظام و اخلال شدید در نظم و امنیت جامعه درخواست محاکمه و اشد مجازات برای متهم مذکور را دارم.
برپایه این گزارش سعید حجاریان برای دفاع از کیفر خواست خود از سعید شریعتی درخواست کرد تا متن دفاعیه خود را برای دادگاه قرائت کند.
حجاریان گفت: من سعید حجاریان کاشانی فرزند علی‌محمد متولد 1332 دارای شماره شناسنامه 42588 صادره از تهران هستم و از محضر دادگاه تقاضا دارم که متنی را که قبلا آماده کرده‌ام در دادگاه قرائت شود چون خودم مشکل اختلال در تکلم دارم آقای سعید شریعتی آن را قرائت خواهند کرد و بعد هم آقای جعفر سلاحی وکیلم در مورد موارد اتهامی پاسخگو خواهم بود.
قاضی با درخواست سعید حجاریان موافقت کرد و سعید شریعتی برای قرائت دفاعیه سعید حجاریان پشت تریبون قرار گرفت.
وی در توضیحاتی اظهار داشت: متن 6 صفحه‌ای دفاعیات آقای حجاریان که به قلم خودشان نگاشته شده است را بنده قرائت کرده و دفاعیات حقوقی ایشان را وکیل وی انجام می‌د‌هد.
شریعتی با بیان این که بنده در گذشته نیز مطالب نگاشته شده آقای حجاریان را می‌خواندم امروز نیز این افتخار را دارم تا متن صحبتهای ایشان را در دادگاه قرائت کنم.
وی یادآور شد: دانشگاهیان ، دانشجویان ، خبرگان و نخبگان کشور که همواره سخنان آقای حجاریان را به دقت مورد تامل قرار می‌دادند به این متن نیز مانند متون گذشته توجه کرده و در آینده مورد بررسی و نقد قرار دهند زیرا این متن یک متن راهگشا و جدی است.
شریعتی با بیان این که در کنگره یازدهم جبهه مشارکت اسم آقای حجاریان در ابتدای لیست و اسم بنده در انتهای آن لیست قرار داشت بنابراین امروز اول و آخر جبهه مشارکت در محضر دادگاه حاضر هستند.
این عضو جبهه مشارکت همچنین گفت: با موافقت آقای مرتضوی بنده متن دفاعیات خود را نیز پس از دفاعیات حجاریان قرائت می‌کنم هرچند کیفرخواست اینجانب قرائت نشده است.

/ 0 نظر / 3 بازدید