جرم زیرسوال‌برندگان انتخابات از اغتشاشگران بیشتر است

جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و فعالان سیاسی فرمایشات رهبر معظم انقلاب در جمع نخبگان را بسیار هشدار دهنده دانستند و تاکید کردند: کسانی که انتخابات را زیر سوال بردند مجرمان واقعی هستند و جرمشان از اغتشاشگران بیشتر است.

رهبر انقلاب اسلامی در جمع نخبگان زیر سوال بردن اصل انتخابات را بزرگترین جرم خواندند و با انتقاد از بی توجهی برخی به این جرم افزودند: همان فردای انتخابات عده ای بدون دلیل و استدلال، آن انتخابات عظیم را دروغ خواندند آیا این جرم کمی است.
ایشان افزودند: دشمن هم از این بی انصافی حداکثر استفاده را کرد و در داخل هم عده ای که از اول با نظام اسلامی موافق نبوده اند با توجه به صحنه گردانی و میدان‌داری برخی از عناصر خود نظام، فرصت را مغتنم شمردند و آن حوادث پیش آمد.

در این رابطه جمعی از فعالان سیاسی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه جرم زیرسوال برندگان انتخابات از اغتشاشگران بیشتر است، تصریح کردند: ادعای تقلب در انتخابات جرمی نابخشودنی است.
گفت‌وگوی خبرنگار سیاسی ایرنا با جمعی از نمایندگان مجلس و فعالان سیاسی در ذیل آمده است:

**جرمی بالاتر از به خطر انداختن امنیت ملی وجود ندارد
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ جرمی بالاتر از به خطر انداختن امنیت کشور وجود ندارد.
نیره اخوان بی طرف با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخبگان افزود: در همه مسایل باید رهبری فصل الخطاب باشد.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب حوادث بعد از انتخابات را پیش بینی کرده بودند، تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدارهای خصوصی با رهبران آشوب های پس از انتخابات حوادث پس از انتخابات را به آنها گوشزد کرده بودند.
این نماینده مجلس خواستار برخورد با عوامل اصلی اغتشاشات پس از انتخابات شد.

**جرم زیرسوال‌برندگان انتخابات از اغتشاشگران بیشتر است
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت:مجرمینی مانند موسوی و کروبی که انتخابات را زیرسوال بردند از اغتشاشگران و کسانی که به اموال عمومی آسیب رساندند بیشتر است.
حمیدرضا ترقی در خصوص افرادی که اصل انتخابات را زیرسوال بردند تصریح کرد:زیرسوال بردن اصل انتخابات اولین بار توسط موسوی و کروبی و حامیان آنها مطرح شد.
وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخبگان اظهار داشت:مجرم اصلی در زیرسوال بردن و دروغ پنداشتن انتخابات موسوی و کروبی هستند که با بیانیه هایشان برخی را وادار به تجمعات خیابانی کردند.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی افزود: جرم این افراد ازاغتشاشگران و کسانی که به اموال عمومی آسیب رساندند،بیشتر است و دستگاه قضایی و دادستان کل کشور باید کیفرخواستی را برای این مجرمین تنظیم کند.
وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر صحنه گردانی و میانداری برخی از عناصر خود نظام در انتخابات اظهار داشت: صحنه گردانان اصلی اغتشاشات احزاب مشارکت،سازمان مجاهدین،اعتماد ملی و مجمع روحانیون مبارز بودند که برخی از اشخاص و جریان های پشت پرده هم آنها را از نظر مادی تامین می کردند که تعداد این سرمایه گذاران و شرکت های غیر دولتی قابل توجه است که دادگاه باید به این موارد رسیدگی کند.

**برخی از سران اغتشاشگر در جستجوی مفری برای خود هستند
رییس مرکز سیاسی حزب موتلفه اسلامی گفت: برخی از سران اغتشاشگر در جستجوی مفری برای خود هستند.
محمد کاظم انبارلویی با بیان اینکه مطالبه اصلی مردم از مسئولین در حال حاضر محاکمه سران اغتشاشگران است، گفت : برخی از این افراد محاکمه و بعضی در حاشیه امنیتی و سران این اغتشاش ها نیز در جستجوی مفری برای خود هستند و همچنان به بی مهری خود نسبت به نظام ادامه می دهند.
وی با تاکید بر سخنان رهبری در دیدار با نخبگان اظهار داشت : حوادث پس از انتخابات از لحاظ حقوقی مشکلات زیادی را برای نظام و مردم فراهم آورد و این مشکلات ناشی از جرائمی بود که برخی گروه ها به دلیل عدم توفیق در انتخابات مرتکب شدند.
وی تصریح کرد: نشر اکاذیب ، ایجاد تهمت و افترا به نظام ، تشویش اذهان عمومی ، تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی و بیش از 600 هزار نفر برگزار کننده انتخابات ، جرائم مشهود این افراد و گروه ها بود.
سردبیر روزنامه رسالت با بیان این که این افراد پس از انتخابات تصور کردند هم می توانند شاکی باشند هم قاضی ، خاطر نشان کرد:این گروه ها رای نهاد قانونی و شرعی شورای نگهبان را که از 6 فقیه عادل و حقوقدان تشکیل شده زیر سوال بردند و تنفیذ ریاست جمهوری ولایت فقیه را نیز نپذیرفتند و شروع به معارضه با نظام و دولت ، ساختار شکنی و اقدام علیه امنیت ملی کردند که به عقیده من این مسائل نیز جزو اتهامات آنها به حساب می آید.
وی ادامه داد : راهیپمایی ها و آشوب های خیابانی و همپیمانی با منافقین و بیگانگان در به هم ریختن امنیت مردم و نظام از جرائم محرز این افراد است و به لحاظ مدنی قوه قضائیه باید با آنها برخورد کند.
رییس مرکز سیاسی حزب موتلفه اسلامی با تاکید براین که سران اغتشاشگران هنوز به بی مهری های خود نسبت به نظام ادامه می دهند گفت : متاسفانه این افراد برخی در حاشیه امنیتی و بعضی نیز در جستجوی مفری برای خود هستند و تعدادی نیز محاکمه شده اند و وظیفه دستگاه قضایی این است که هر چه سریعتر تکلیف این افراد و اتهامات آنها را مشخص کند.

***ادعای تقلب در انتخابات جرمی نابخشودنی است
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب تاکید کرد: کسانی که ادعای تقلب در انتخابات را مطرح کردند، جرمی نابخشودنی را مرتکب شده اند.
"سیدحسین نقوی حسینی" درگفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا بااشاره به اینکه بعد از آشوب ها و بحرانی انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری،خسارت ها و لطمه های جبران ناپذیری بر کشور وارد شد، گفت: در حوادث پس از انتخابات، خسارت و لطمه به شان، جایگاه و موقعیت جمهوری اسلامی در عرصه بین الملل و مجموعه ای از خسارات در داخل به مردم جامعه و ساختار سیاسی اجتماعی ما وارد شد.
وی افزود:در عرصه بین الملل با شکوه ترین مشارکت ملت را در عرصه انتخابات شاهد بودیم که حادثه ای بی نظیر دردنیای معاصر محسوب می شود،که ما نمونه این مشارکت راحتی در کشورهای مدعی دموکراسی نداشتیم.
وی با اشاره به اینکه در حوادث پس از انتخابات در داخل کشور بحران ها و آشوب ها باعث از دست دادن جان بسیاری از افراد شد، اظهار داشت: حوادث بعد از انتخابات خسارات مالی زیادی به شهروندان و همچنین ساختار اجرایی و روند کشور وارد کرد.
نماینده ورامین در مجلس شورای اسلامی گفت: در این مدت بیانیه هایی از سوی بسیاری از افراد صادرشد که برخی ازادعاهای این بیانیه ها مبانی واقعی نداشت واین بیانیه ها چهره جمهوری اسلامی را در عرصه بین اللمل مورد تردید قرار داد.
وی گفت: ما انتظار داریم دستگاه قضایی به این امور رسیدگی کند و مجرمین را در هر لباس و جایگاهی که هستند مورد مواخذه قرار دهد.
نقوی حسینی اظهار داشت:رهبر معظم انقلاب در بیاناتشان نکته مهمی را مورد تاکید قرار دادند اینکه کسانی که حماسه ملت را زیر سوال بردند و از ابتدا تقلب و شائبه تقلب را مطرح کردند این ها مجرم ترین هستند.
وی افزود: ما می خواهیم مسئولین قضایی اطلاعیه ها و سخنرانی های کسانی را که بعد از انتخابات صادر شده بررسی کنند و هر کدام که در اطلاعیه هایشان راجع به تقلب بدون استناد و مدرک صحبت کردند به عنوان مجرم دستگیر کنند چون تمام این خسارت ها به دنبال طرح پروژه تقلب ایجاد شد.
نماینده ورامین تاکید کرد:رهبر معظم انقلاب به درستی مطرح کردند که کسانی که ادعای تقلب را مطرح کردند، مجرم ترین افراد هستند.

**فرمایشات رهبری هشداری پدرانه به نخبگان بود
عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت:فرمایشات امروز رهبر معظم انقلاب هشداری پدرانه به نخبگان بود.
"محمد کرمی راد" با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب برای چندمین بار است که نقطه نظرات خود را در خصوص مسائل پس از انتخابات بیان کردند، گفت: متاسفانه پس از انتخابات تعدادی از مردم بیگناه کشته شدند و این مساله همراه با زیر سوال بردن انتخابات از سوی رادیو و رسانه های بیگانه و تبلیغات گسترده آنان بود.
وی تاکید کرد: متاسفانه در این انتخابات پیوندی میان سایت های خبری و دشمنان ایجاد شده بود و آنان به راحتی بحث تقلب را مطرح کردند.
این نماینده با اشاره به اینکه دشمنان تلاش کردند انتخابات ایران را زیر سوال ببرند، اظهار داشت: امروز رهبری با بیان این مسائل سعی دارند به ما یادآور شوند که عده ای در انتخابات تلاش کردند اصل انتخابات را زیر سوال ببرند.
وی گفت: ایشان تاکید کردند که ما بدانیم که شواری نگهبان نظارت کامل بر انتخابات دارد، کسانی که انتخابات را زیر سوال بردند مجرم هستند و قوه قضاییه باید آنان را محاکمه کند.

** برخی با تشکیل کمیته صیانت از آرا، قبل و بعد از انتخابات در پی جنجال بودند
نماینده گرمی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانات امروز رهبر معظم انقلاب در دیدار با جمعی از نخبگان علمی کشور، تصریح کرد: برخی با تشکیل کمیته صیانت از آرا، قبل و بعد از انتخابات درپی ایجاد جنجال بودند .
"ولی اسماعیلی" اظهار داشت: فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص انتخابات بسیار هشدار دهنده بود.
وی اظهار داشت: رهبری در گذشته هم همواره از مردم خواسته بودند که در عین هوشیاری مراقب دسیسه ها و توطئه های دشمنان باشند.
وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب بارها شاخص های یک رییس جمهور خوب را بیان کردند گفت: رهبری بارها از شاخص های یک رییس جمهور سخن گفتند و دکتر احمدی نژاد به حمدالله این شاخص ها را دارند و به حق توسط مردم انتخاب شده اند.
وی با اشاره به حضور پرشور مردم در انتخابات اظهار داشت: بعد از انتخابات هم هیچ سندی مبنی بر ادعای تقلب برخی از افراد وجود نداشت و این افراد از همان زمان که بحث کمیته صیانت از آرا را تشکیل دادند سعی می کردند این ادعا را مطرح کنند.
اسماعیلی اظهار داشت: فرمایشات امروز رهبر معظم انقلاب کاملا پدرانه بود و رهبری با نگاه جامع و معنوی خود همه گروه ها را مخاطب قرار دادند.
نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب از نخبگان خواستند که چارچوب ها را رعایت کنند و خطوط قرمز را رد نکنند.

/ 0 نظر / 3 بازدید