علی لاریجانی: ولایت فقیه اصل نظام اسلامی است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تئوری ولایت فقیه یک اصل در نظام اسلامی است و همه باید در راه حفاظت از این اصل تلاش کنند.
به گزارش خبرگزاری فارس از قم «علی لاریجانی» شب گذشته در دیدار با اعضای شورای وعاظ استان قم با تأکید بر اینکه از نظر قانون اساسی هر کسی می تواند نظرات و انتقادات خود را بیان کند، اظهار داشت: انتقاد و بیان نظرات در چارچوب قانون اساسی مشکلی ندارد، اما انجام کاری به دور از قانون اساسی قابل قبول نیست.
وی با اشاره به حوادث بعد از انتخابات گفت: در جریانات اخیر مخالفین مسیر دیگری را رفتند و مشخص نبود که اعتراض آنها به چه موضوعی بود و خواست و نظر آنها معلوم نبود.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بعد از انتخابات برای اینکه ما بتوانیم مشکلات را حل و فصل کنیم شورایی را همراه با شورای نگهبان تعیین کردیم اما خود کسانی که اعتراض کردند در این شورا شرکت نکردند.
لاریجانی با تأکید بر اینکه هر نوع اعتراضی باید در قالب قانونی خود باشد، گفت: باید جایگاه و فضایی برای منتقدان وجود داشته باشد تا آنها بتوانند نظرات و انتقادهای خود را بیان کنند.
وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر باید با گذشت، عقلانیت و توجه به وحدت در مسیر پیشرفت حرکت کنیم اظهار داشت: اگر غیر از این رفتار شود به ضرر کشور است و منافع کشور به خطر می افتد و پیگیری منافع کشور به منافع فرد ارجح است.
لاریجانی اضافه کرد: اگرچه برخی مشکلات هم وجود دارد، اما در زمانی که کشور از نظر قدرت در سطح بالایی قرار گرفته و ایران در سطح منطقه تأثیرگذار است باید منافع کشور را هم در نظر داشت.
وی تأکید کرد: عاقلانه بود که از این انتخابات به درستی استفاده می شد و برخی دعاوی و رفتارها انجام نمی شد زیرا این کارها منافع کشور را تحت الشعاع قرار می دهد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اصل مسایل مربوط انقلاب توجه به تئوری ولایت فقیه است، گفت: ما باید این دستاورد را حفظ کنیم، اگرچه اشتباهاتی وجود دارد اما اینها سبب نمی شود که اصل نظام نادیده گرفته شود.
از سوی دیگر ایرنا از قم گزارش داد: علی لاریجانی در آستانه سال جدید تحصیلی در جمع خبرنگاران گفت: آموزگاران سرکلاس درس نباید دغدغه های معیشتی داشته باشند البته در سال گذشته اقداماتی جهت کاهش مشکلات فرهنگیان انجام شد که پرداخت معوقه فرهنگیان و افزایش بودجه آنان از جمله این اقدامات بود.

/ 0 نظر / 3 بازدید