ماجرای سیاسی شدن دفن معتادان و تصادفی های مجهول الهویه در قطعه 302

خبرگزاری فارس: معاون خدمات شهری شهرداری تهران درباره ماجرای سیاسی شده دفن معتادان و تصادفی های مجهول الهویه و اجساد ناشناس در قطعه 302 بهشت زهرا شهرداری تهران توضیح داد.


حسین کلخورانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس با اشاره به دفن اجساد ناشناس در قطعه 302 سازمان بهشت زهرا شهرداری تهران گفت: معمولاً چهارشنبه و پنج‌شنبه هر هفته جنازه‌های ناشناس که در پزشک قانونی جمع شده را به بهشت زهرا منتقل و در قطعه 302 دفن می‌کنند.
وی ادامه داد: از این اجساد در پزشکی قانونی نمونه‌برداری DNA و تصویربرداری می‌شود و بعد برای دفن به بهشت زهرا منتقل می‌شوند.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: ما این اجساد را در بهشت زهرا دفن می‌کنیم و روی سنگ قبر آن‌ها شماره می‌زنیم و پرونده‌ای هم برای آن‌ها تشکیل می‌دهیم. هر زمان که بستگان آن‌ها پیدا شوند، می‌توانند بعد از شناسایی از روی عکس، DNA و غیره بر روی سنگ قبر وی اسم و نشانی را وارد کنند.
وی تصریح کرد: این کار از گذشته انجام می‌شده است و افرادی که تصادفی یا معتاد بوده و کارت شناسایی هم به همراه خود نداشتند، بعد از نمونه‌برداری و اقدامات لازم در قطعه 302 بهشت زهرا شهرداری تهران اجساد ناشناس دفن می‌شوند.
کلخورانی بیان کرد: این کار متعارف بوده و در گذشته نیز انجام می‌شده است، در حال حاضر آمده و کشته‌شدگان در حوادث اخیر را به این قطعه چسبانده‌اند.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران تأکید کرد: این موضوع اصلاً ربطی به جریانات اخیر نداشته است.
وی در پاسخ به این پرسش که تاکنون چه تعداد جسد در این قطعه دفن شده‌اند، گفت: دقیقاً نمی‌دانم ولی فقط در قطعه 302 اجساد ناشناس دفن می‌شود.
کلخورانی افزود: البته دفن اجساد ناشناس با مجوز پزشک قانونی انجام می‌شود.

/ 0 نظر / 12 بازدید