نهایی شدن نامزدی سید‌ حسن خمینی برای ریاست جمهوری یازدهمحضرت حجت الاسلام والمسلمین سید ‌حسن خمینی نامزدی خود را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ثانیه‏نیوز، حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید‌ حسن خمینی نامزدی خود را برای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری اعلام کرد.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید‌ حسن خمینی فرزند یادگار امام(ره) رسما در جمع تعدادی از اعضای مجمع روحانیون مبارز، نامزدی خود را برای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری اعلام کرد.

وی با تحلیل شرایط موجود و آینده گفت: من 30 میلیون رای دارم. نخبگان مرا جزو اصلاح‏طلبان و مردم به دلیل ارتباط با خانواده امام (ره)، فراجناحی می‏دانند.
حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید‌ حسن خمینی، پدر همسر(موسوی بجنوردی) و موسوی
 

 
بر همین اساس مقرر شده به تدریج ریاست موسسه بزرگ تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) به حجت الاسلام سید یاسر خمینی واگذار شود.

  حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید‌ حسن خمینی و یاسر خمینی
 
بر اساس این گزارش سید محمد خاتمی پیشنهادات خود را در مورد کاندیداتوری حجت الاسلام والمسلمین سید‌حسن خمینی را ابراز داشت و گفت: شما باید  یک فرایند را طی کنید که این فرایند در عرصه سیاسی از انتخابات مجلس نهم آغاز می‏شود. شما در این انتخابات سرلیست اصلاح‏طلبان خواهید بود و با رای بالایی که قطعا می‌آورید مدتی به عنوان رئیس مجلس مطرح خواهید بود و بعد از آن بستر برای حضور شما در انتخابات ریاست جمهوری آماده می‏شود.

وی افزود: علاوه بر ظرفیت ریاست مجلس، شما در جایگاه فعلی به خوبی می‏توانید از تریبون‏های مختلف مثل نمازجمعه، صداوسیما و.. استفاده کنید.

وی اضافه کرده است: جنابعالی باید از هر عرصه‏ای جهت حضور اجتماعی بهره‏مند شوید و چهره به چهره با جوانان مخصوصا دانشجویان ارتباط بگیرید وشرکت در سفرهای استانی، کنگره شهیدان و.. را موضوع جدی بدانید.

سید محمد خوئینی‏ها با مثبت ارزیابی کردن کاندیداتوری حجت الاسلام والمسلمین سید‌حسن خمینی در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری، این حرکت را انقلابی بزرگتر از انقلاب امام ذکر کرد.

وی تاکید کرد: هیچ فردی از نظام نمی‏تواند سید حسن آقا را شکست دهد.

* استدلالات حضرت حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی در عدم کاندیداتوری در انتخابات دهم

لازم به ذکر است هفته‏نامه شهروند امروز(به سردبیری محمد قوچانی ) در 21 مهر 1387،شماره 67 در آستانه ثبت نام برای انتخابات دهم ریاست جمهوری در گزارشی با عنوان« استدلال سید‌حسن‌خمینی برای عدم نامزدی ریاست جمهوری»، استدلال‏های فرزند یادگار امام(ره) را در آن مقطع منتشر ساخت:

«استدلال اول سیدحسن خمینی]درعدم کاندیداتوری در انتخابات دهم ریاست جمهوری[، ضرورت پافشاری بر صیانت و حفظ حرمت آرمان‌های امام و خانواده معظم له بود که او در این عرصه عهده‌دار و پاسدار و مرزبان آنست.»

«استدلال دوم ایشان امّا جنبه شخصی داشت. او به جوانی خود و فرصت‌های پیش‌رو اشاره کرد و از استدلالات او استنباط می‌شد که اگر قرار است روزی پا به عرصه انتخابات ریاست‌جمهوری بگذارد، ترجیح می دهد این اتفاق در سال های دیگر رخ دهد. چرا که هرچند او برومند و رشید است اما همچنان این فرصت را در آتیه در اختیار دارد.»

«استدلال سوم به این دلیل است که از یک سو سران حزب مشارکت و رهبران حزب راستگرای موتلفه با او می‌نشینند و از دیگر سو ورزشکارانی مانند علی دایی و حسین رضا زاده و هادی ساعی، او را رازدار خود می‌دانند و بعضاً گلایه‌های خود را از این و آن به نزد او می‌برند. با‌توجه به این وضعیت، بیراه نیست که او می‌خواهد همچنان ایفاگر نقش تعدیل کننده باشد.»


حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید‌ حسن خمینی و حسین خمینی همکار...
 
البته در همان مقطع نیز خبرهایی منتشر شد مبنی بر اینکه «سیدحسن خمینی در واکنش به برخی فعالین دوم خردادی]برای کاندیداتوری در انتخابات دهم ریاست جمهوری[، گفته است نیت شما از انتخاب من به‌عنوان کاندیدای ریاست جمهوری، همان نیتی است که بنی‌صدر با معرفی پدرم به عنوان نخست‌وزیر خود به دنبال آن بود»  

 برخی نیز به وی یادآور می‏شدند که «امام، خانواده خود را از فعالیت‌های اجرایی منع کرده است.»

 و این در حالی است  آیت‌الله‌محمد موسوی‌بجنوردی، پدر همسر حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی یادآور شده است که «اولاً خدمت به نظام اسلامی بر همه مسلمانان واجب است و این یک اصل کلی است و تخصیص بردار نیست.

* تصمیم‏گیری برای آینده سیاسی آقای حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی

لازم به یادآوریست ثانیه نیوز پیش از این نوشته بود: «در جلسه مشترک سران جبهه اصلاحات در مورد آینده سیاسی حضرت حجت الاسلام سید حسن خمینی تصمیم‏گیری شد.

در جلسه مشترک سران جبهه اصلاحات که افرادی چون حجت الاسلام والمسلمین موسوی خوئینی‏ها، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی و آیت الله ... حضور داشتند در مورد آینده سیاسی حجت الاسلام آقای سید حسن خمینی تصمیم‏گیری شد. براساس بحث‏های صورت گرفته در این جلسه، در مورد میزان محبوبیت سید حسن خمینی، میزان تحصیلات وی، شیوه زندگی خانوادگی و اجتماعی و... وی بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

در جمع‏بندی این جلسه مقرر شد تا دور آینده انتخابات خبرگان، سید حسن خمینی تحصیلات خود را سریعتر ادامه داده تا درجه اجتهاد را به عنوان شرط ورود به مجلس خبرگان رهبری طی نماید.

همچنین وی تا 4 سال آینده (انتخابات یازدهم ریاست جمهوری) بایستی در مورد سطح زندگی شخصی از نظر رفاه و ارتباط با مردم، تجدیدنظر جدی داشته باشد.

تقویت ارتباط با رسانه‏ها مخصوصا رسانه ملی، دیدار مستمر با مراجع و اعضای مجلس خبرگان رهبری و.. از دیگر پیشنهادات این جلسه ذکر شده است.

حضرت حجت الاسلام آقای سید حسن خمینی در سال ۱۳۵۱ در شهر نجف اشرف در عراق به دنیا آمد. وی شناخته‌شده‌ترین عضو خانواده حضرت امام خمینی(ره) و بعد از درگذشت پدر، متولی آستان مقدس امام(ره) است.

وی با دختر حجت الاسلام والمسلمین سید محمدکاظم موسوی بجنوردی ازدواج کرده و دارای 3 فرزند با نام‌های احمد، نرگس و فرشته می‌باشد.
 

سید حسن خمینی خواهر نداشته و 2 برادر با نام‌های سید یاسر و سید علی دارد.

در بهمن ۱۳۸۶ یک سایت اینترنتی، مطالبی را به این شخصیت بزرگوار نسبت داد که جنجال بسیاری را در آستانه انتخابات مجلس هشتم برانگیخت به طوری که به تعطیل شدن سایت مذکور و بازداشت مدیر این سایت انجامید و در نهایت با درگذشت آیت‌الله محمدرضا توسلی عضو مجمع تشخیص مصلحت و رئیس دفتر امام(ره) همراه شد.

در وقایع اخیر بیش از همه پخش فرمایشات امام(ره) در خصوص قانون مبنی بر اینکه «غلط می‌کنی قانون را قبول نداری» در صدا وسیما خشم وناراحتی حضرت حجت الاسلام آقای سید حسن خمینی را برانگیخت به طوری که در این زمینه با عزت الله ضرغامی، تماس و ناراحتی شدید خود را ابراز داشت.

ضرغامی در این تماس شرح مفصلی از حوادث دهه 60 را برای وی بازگویی کرد.»

هر چند امام(ره)، فرزندانشان را از ورود به مسایل اجرایی منع می‏کردند لیکن تصمیم‏گیری برای آینده سیاسی حضرت حجت الاسلام آقای سید حسن خمینی برای ورود به خبرگان و ریاست جمهوری، می‏تواند باب جدیدی باشد که رونق فضای سیاسی کشور را موجب شود.

/ 0 نظر / 3 بازدید