کنایه دستغیب به کروبی و موسوی: دست از تعصب بردارید

نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری گفت ‌: نه آقاى میرحسین و نه آقاى کروبى، هیچ نسبتى با بنده ندارند و من نیز آنها را معصوم نمى‏دانم، اگر چیزى مى‏گوئیم، با توجه به واقعیات موجود است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت سید "علی محمد دستغیب" وی در جلسه بیست و یکم تفسیر آیات 64 تا 70 سوره انبیا افزود:اگر سخنى مى‏گوییم با اطلاع کافى و از روى تعقل است و هرگز بر مبناى توهم و تخیل و تحت تأثیر اطرافیان و دوستان خود، ندانسته چیزى نمى‏گوییم.
وی ادامه داد:اگر خود آقایان هم کمى تفکر کنند، متوجه حق مى‏شوند، همچنانکه نیاز به تفکر نیز نیست و حق روشن و آشکار است.
آیت الله دستغیب اظهار داشت:هدف ما هرگز به جان هم انداختن مردم نبوده، امروز هم به عنوان نصیحت و خیرخواهى مى‏گوییم که حیف است این جمهورى اسلامى که تا پیش از انتخابات در دنیا به چنان قدرتى دست یافته بود، ناگهان جایگاه خود را از دست بدهد.
وی افزود:‌ نمى‏توان همه تقصیرها را بر گردن یک طرف انداخت، باید کمى فکر کرد و به خود آمد و دست از تعصب برداشت .
وی افزود : خودتان را همه مردم تصور نکنید، کمى هم به درون جامعه بیایید و دیگران را هم ببینید.
نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان گفت:حکایت ابراهیم و سایر پیامبران الهى، همه بیانگر وجود و قدرت خداوند و سراسر موعظه و نصیحت است، موعظه از این جهت که انسان دست از لجبازى بردارد.
وی ادامه داد:‌ بنده نیز اگر نصیحتى مى‏کنم، هرگز از سر لجبازى نیست. کارى که از دست ما برمى‏آید همین نصیحت‏کردن است.
آیت الله دستغیب اظهار داشت:‌هیچ اشکالى ندارد که اگر کسى مرتکب اشتباهى شد به اشتباه خود اقرار نماید و عذرخواهی کند مسلماً این امر هم باعث آرامش خود انسان مى‏گردد و هم به جامعه سکون و آرامش مى‏بخشد.
وی ادامه داد: به دوستان عزیز خود و مخصوصاً طلاب گرامى نیز مکرراً توصیه مى‏کنم که به هیچ کس توهین نکنند، همچنانکه سعى بنده نیز بر همین بوده است.
وی افزود : اگر حرف حقى را هم خواستید بگویید، حتماً مواظب جوانب آن باشید، بنده اگر سخنى مى‏گویم، مى‏دانم بر عده‏اى تأثیرگذار است، هر چند براى بعضى هم اثرى ندارد اما طلاب مواظب هستند و کاری نمی کنند که موجب اغتشاش و درگیرى شود.

/ 0 نظر / 3 بازدید