گروه‌های اصلاح‌طلب باید بپذیرند در چارچوب قانون عمل کنند

خبرگزاری فارس: محمد رئوف قادری گفت: هم جریان رقیب اصلاح‌طلبان باید تحمل برخی از مسایل را داشته باشد و هم گروه‌های اصلاح‌طلب باید بپذیرند که در قالب یک گروه سیاسی در چارچوب قانون عمل کنند و رهبران این دو جریان باید به نظام و مردم پاسخگو باشند.


محمد رئوف قادری عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: مسیری که رهبری در سخنانشان مشخص کردند این بود که همدلی و وحدت می‌تواند راهگشای مشکلات کشور باشد و رهبران سیاسی جناح‌های مختلف کشور باید به سمت همین وحدت و همدلی پیش بروند.
وی با اشاره به بوجود آمدن جنبش‌ها و جریان‌های جدید در کشور خاطرنشان کرد: تبدیل کردن جامعه به جنبش‌های مختلف و در مقابل هم قرار دادن آنها به صلاح نظام و انقلاب و ملت ما نیست، ملت ما یک ملت یکپارچه مسلمان و انقلابی است و انتظار می‌رود که نیروهای دلسوز نظام نگرانی‌ها و دلخوری‌هایی که بعد از انتخابات پیش آمده را برطرف کنند.
قادری در ادامه تصریح کرد: همه رهبران گروه‌های سیاسی باید با توجه به بیانات مقام معظم رهبری به سوی همدلی و وحدت پیش بروند، بحث‌هایی که امروزه طرح می‌شود و جامعه را به چند دسته تقسیم می‌کند و گروه‌های سیاسی را در مقابل هم قرار می‌دهد به صلاح نظام نیست.
عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با اشاره به تجمعات خیابانی و رفتارهای ناهنجار اخیر اظهار داشت: همه کسانی که معترض هستند زیر چتر حمایت رهبران گروه‌های اصلاح‌طلب قرار نمی‌گیرند، کسانی که در روز قدس آن شعارها را دادند و مطالبی را بیان کردند از رهبران سیاسی اصلاح‌طلبان دستور نمی‌گیرند.
قادری با اشاره به جنبش سبز و رفتارهایش تاکید کرد: اگر خاتمی موسوی و کروبی می‌خواهند جنبشی را به هر اسمی رهبری کنند باید آن جنبش را در چارچوب قانون سازمان‌دهی کنند و در این صورت مورد حمایت نظام خواهند بود و طبعا در قبال رفتار و حرکت‌های آن جنبش هم پاسخگو خواهند بود، رهبران اصلاح‌طلب باید حساب خود را از حرکت‌های سازمان‌دهی نشده اخیر جدا کنند.
وی در ادامه در خصوص اوضاع فعلی جامعه تصریح کرد: جامعه ما به سوی یک جامعه دو قطبی پیش می‌رود و ممکن است الان در دوران گذر از یک بحران باشد تا این دو قطبی بودن جامعه شکل بگیرد، برای گذر از این دوران باید هزینه‌هایی را تقبل کرد.
عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با بیان اینکه به هیچ فعالیت خارج از چارچوب قانون و نظام اعتقادی ندارم و همه جریان‌ها باید خود را با قانون وقف بدهند ادامه داد: هم جریان رقیب اصلاح‌طلبان باید تحمل برخی از مسایل را داشته باشد و با مدارا با قضیه برخورد کند و هم گروه‌های اصلاح‌طلب باید بپذیرند که در قالب یک گروه سیاسی در چارچوب قانون عمل کنند و رهبران این دو جریان باید به نظام و مردم پاسخگو باشند.

/ 0 نظر / 3 بازدید