فرانسه و آمریکا با توافقنامه پیشنهادی آژانس موافقت کردند

دولت های واشنگتن و پاریس روز جمعه با پیشنهاد آژانس بین المللی انرژی اتمی در باره غنی سازی اورانیوم ایران در روسیه موافقت کردند.

خبرگزاری آلمان روز جمعه به نقل از یک دیپلمات سه کشور مذاکره کننده درباره تامین سوخت رآکتور تحقیقاتی تهران مستقر در وین نوشت: این توافقنامه روز جمعه به امضای سفرای آمریکا و فرانسه رسید و بدین ترتیب این دو کشور رسما موافقت خود را با این پیشنهاد اعلام نموده اند.
پیش از این وزیر خارجه روسیه نیز در مسکو موافقت کشورش را با این توافقنامه اعلام کرده بود.
در همین زمینه نمایندگی آمریکا در آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز عصر روز جمعه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: در چهارچوب توافقنامه اصلی تدوین شده در ژنو، امروز ایالات متحده به توافقنامه پیشنهادی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره مذاکرات اخیر در وین پاسخ مثبت داد.
این بیانیه افزوده است: ما منتظر پاسخ ایران هستیم.
براساس مذاکرات سه روزه درباره تامین سوخت رآکتور تحقیقاتی تهران که از روز دوشنبه تا چهارشنبه در وین جریان داشت طرح توافقنامه ای از سوی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره چگونگی مشارکت کشورها در این زمینه ارایه شد.
پیش از این گفته شد که کشورهای شرکت کننده در این مذاکرات شامل روسیه، فرانسه، آمریکا و ایران نظر نهایی خود درباره این توافقنامه را روز جمعه اعلام کنند.

/ 0 نظر / 3 بازدید