منتقد هولوکاست:یهودیان با شعارهولوکاست میلیون‌ها دلار کسب کرده‌اند

خبرگزاری فارس: یکی از منتقدان هولوکاست در مصاحبه با یکی از روزنامه‌های اسپانیایی گفت که یهودیان هولوکاست را به یک نشان تجاری تبدیل کرده و توسط آن میلیون‌ها دلار کسب کرده‌اند.


به گزارش فارس به نقل از هفته نامه انگلیسی "ایندیپندنت "، تاریخ‌دانان برجسته مصاحبه روزنامه اسپانیایی "الموندو " با "دیوید ایروینگ " تاریخ‌دان جنجال برانگیز را محکوم کردند. این روزنامه این مصاحبه را با هدف پوشش هفتادمین سالگرد جنگ جهانی دوم انجام داده است.
"یان کرشاف " هیتلر شناس معروف که قرار بود با الموندو مصاحبه داشته باشد پس از آنکه مطلع شد ایروینگ در مصاحبه‌‌ها مشارکت دارد از حضور در مصاحبه این روزنامه امتناع ورزید.
در مصاحبه‌ای که به چاپ رسید، ایروینگ با وجود آنکه به دلیل دیدگاه‌های افراطی خود مدتی را در زندان اتریش به سر برده بود، بار دیگر کشتار یهودیان در جریان جنگ جهانی دوم را کم اهمیت دانست.
وی گفت: هولوکاست فقط یک شعار و کالایی نظیر دستمال کاغذی و پرینترهای زیراکس است. آنها این موضوع را به یک پدیده تجاری تبدیل کرده‌اند و در ایجاد پول از این موضوع موفق بودند و با تولید فیلم‌هایی در این باره میلیون‌ها [دلار] بدست آوردند.
این اظهارات ایروینگ 71 ساله موجب خشم و غضب اسرائیل شده است. "رافائل شوتز " سفیر رژیم صهیونیستی در "مادرید " پایتخت اسپانیا این مصاحبه را محکوم کرده و آن را توهینی به خوانندگان دانست.
وی افزود: هر کسی که چیزی درباره این موضوع [هولوکاست] می‌داند، می‌فهمد که دیوید ایروینگ فقط یک کلاهبردار است.
روزنامه الموندو ضمن توجیه انتشار این مصاحبه آن را در راستای آزادی بیان دانسته و همچنین اعلام کرده که انتشار این مصاحبه به این دلیل بوده که ایروینگ در مرکز بحث‌ها درباره "تبدیل کردن اندیشه‌ها به جرم " (criminalisation of opinion) قرار دارد.
"آونر شالیف " مدیر موزه هولوکاست اسرائیل طی پاسخی که روزنامه الموندو نیز آن را به چاپ رساند گفت: موضوعاتی که وجود دارد آن است این روزنامه به مردی که شایستگی ندارد مشروعیت داده است. این غیر قابل باور است که یک روزنامه زمینه‌ای‌ را برای یهودی ستیزی فراهم کند.
ایروینگ در مصاحبه خود با الموندو گفت: نظریه هولوکاست چندین دهه بعد از این حادثه ساخته شده است.
وی افزود:تا سال‌های 1970 این موضوع [هولوکاست] همانند نقطه‌ای در افق بود. دلیل آن این است که این موضوع در زندگی‌نامه هیچکدام از رهبران بزرگ جنگ جهانی دوم یاد نشده است.
ایروینگ ادامه داد: اما پس از آن، این موضوع به یکباره مطرح شد و یهودیان هولوکاست را به یک نشان تجاری تبدیل کرده و از شیوه‌هایی نظیر همان تکنیک‌هایی که "گوبلز " وزیر تبلیغات حزب نازی آلمان استفاده می‌کرد بهره بردند، آنها یک شعار را خلق کردند و بی وقفه آن را تکرار کردند.
هنگامی که در این مصاحبه پرسیده شد که آیا وی به این عقیده خود که در آمار کشته شدگان یهودیان اغراق شده ادامه می‌دهد، پاسخ داد: من به ارقام علاقه‌ای ندارم، من جسدها را شمارش نکرده‌ام. من آنقدر به هولوکاست علاقه‌ای ندارم.
هنگامی که در این مصاحبه از ایروینگ پرسیده می‌شود که چرا تو تنها تاریخ دانی هستی که مشارکت اردوگاه آشویتز در هولوکاست را انکار می‌کنی، پاسخ داد: چون تمامی آنها [تاریخ دانان] از روی یکدیگر کپی برداری می‌کنند. از چارچوب‌ها که تخطی کنی به زندان و فقر محکوم می‌شوی و این همان چیزی است که برای من اتفاق افتاد.
ایروینگ به دلیل انکار هولوکاست در سال 2006 به 11 ماه زندان در اتریش محکوم شد.
وی در مصاحبه خود تاکید کرد که هیتلر مسئول هولوکاست نبوده است.
وی افزود: هیتلر یک مرد ساده‌ای بوده که پیوسته توسط فرمانبرداران و زیردستانش فریب می‌خورده است.
ایروینگ تاکید کرد: این ادعا که رهبر نازی‌ها به دنبال نابود کردن یهودیان بوده یک دروغ تبلیغاتی است. در سخنرانی‌های هیتلر فقط یک جمله ضد یهودی وجود دارد و آن جمله در هنگامی که جنگ آغاز شد گفته شد که هیتلر اظهار داشت "من می‌خواهم یهودیان رنج بکشند ". اما این یک اظهارنظر عادی است.
وی افزود: گوبلز و "هیملر " [از رهبران حزب نازی] بیشتر مقصر هستند اما چرچیل "سیاستمدار فاسد " مسئول جنگ است.
وی افزود: چرچیل انگلیس را وارد جنگ کرد و امپراطوری انگلیس را نابود کرد. چرچیل در دستان یهودیان قرار داشت و اگر وی به حال خود رها می‌شد در تاریخ به عنوان یک بازنده شناخته می‌شد و مردم به وی می‌خندیدند. بنابراین آیا وی توافقی با هیتلر داشته است؟

/ 0 نظر / 4 بازدید