تلاش برای فراری دادن‌‌«کشته شدگان»، دلیل‌دستگیری‌علیرضا بهشتی

دلیل دستگیری علیرضا بهشتی تشکیل باندی برای خارج کردن افراد مرتبط با ستاد موسوی به خارج از کشور بوده که این ستاد مدعی کشته شدن این افراد در جریان حوادث اخیر بود.

محمد سعید احدیان مدیرمسئول روزنامه خراسان و نویسنده وبلاگ «سردبیر»، در جدید‌ترین پست وبلاگ خود، مطلبی را با عنوان «دلیل اصلی بازداشت علیرضا بهشتی» منتشر کرده است.
بر اساس این گزارش در بخشی از این مطلب آمده است:
دلیل اصلی دستگیری مشاور ارشد میرحسین موسوی که فرزند شهید بهشتی نیز به شمار می رود تشکیل باندی برای قاچاق برخی افراد مرتبط با ستاد موسوی به خارج از کشور بوده است و به همین دلیل نیز وی در مواجهه با اسناد بازجویان چاره ای جز پذیرش موضوع نداشته است.
ستاد موسوی مدعی بود این افراد در جریان حوادث پس از انتخابات کشته شده اند و پس از مشخص شدن کذب بودن ادعای مرگ ایشان، علیرضا بهشتی با دستور میرحسین موسوی درصدد فراری دادن آنها از مرزهای کشور برمی آید.
برایم این مساله مهم بود که چرا علیرضا بهشتی را دستگیر کردند. با پیگیری هایی که کردم یکی از نکات مطرح شده درباره این دستگیری فعالیت هایی بود که در حال انجام بود برای راهپیمایی روز قدس اما این دلیل دستگیری نبوده است ظاهرا دلیل اصلی دستگیری ایشان آن هم به صورت ضربتی، این بوده است که وی در حال برنامه ریزی برای از کشور خارج کردن چندنفر از این افرادی بوده است که در لیست ستاد آقای موسوی بوده است که این روزها کشته شده اند این که این افراد از اول پیدا بودند یا الان پیدا شده اند و ستاد موسوی برای جلوگیری از آبروریزی در صدد خارج کردن آن ها بودند اطلاعی ندارم اما ظاهرا درباره اصل ماجرا مدارکی از دفتر فعالیت وی پیدا شده است.اگر این خبردرست باشد - که منابعی که خبر را به اینجانب داده اند قابل اطمینان هستند- فکر نمی کنم دفاعی برای ایشان و اقای موسوی وجود داشته باشد. "

/ 0 نظر / 3 بازدید