گروهی خارج نشین بیانیه نمایندگان ادوار مجلس را نوشته‌اند

خبرگزاری فارس: عضو مجمع نمایندگان ادوار مجلس گفت: بیانیه نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی بدون اطلاع اعضای این مجمع و از سوی گروهی خاص که در خارج از کشور حضور دارند، صادر شده است.


سهیلاجلودار‌زاده نماینده دوره ششم مجلس شورای اسلامی و عضو مجمع نمایندگان ادوار مجلس در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس در خصوص بیانیه هفته گذشته مجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این بیانیه را به صورت دقیق نخوانده‌ام، اما آنچه درباره آن شنیده‌ام و با توجه به اینکه در این خصوص چند بیانیه توسط مجمع نمایندگان ادوار مجلس صادر شده، باید توجه داشت در شرایط فعلی و همانطور که آیت الله هاشمی رفسنجانی روز گذشته در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح کرد، حفظ نظام مهم است و حفظ عادلانه و توام با حقیقت و انصاف نظام باید مدنظر گرفته شود.
وی افزود: لازم است به جای برخوردهایی که به اختلافات دامن می‌زند، تدبیری اندیشیده شود تا مسائل از طریق منطقی و اصولی حل شود و به طور قطع و به طریق اولی با بخش‌هایی از مردم، وقتی مشکلات و مسائلی پیش می‌آید بایستی از طریق عاقلانه و با تدبیر حل شود و از هر سو هر کس به این مشکلات دامن نزند.
این عضو مجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی به عنوان یکی از اعضای مجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که در جریان صدور بیانیه‌ها نبوده است.
وی با توجه به اینکه رویه قانونی و قبلی مجمع این بوده که با تشکیل مجمع درخصوص مسائل مهم و کلان تصمیم‌گیری شود، گفت: به نظر می‌آید که اگر هیات‌رئیسه این بیانیه را تنظیم کرده باشد، لازم است جلسه مجمع را تشکیل داده و به اعضای مجمع توضیح دهد که چرا بدون اطلاع سایر اعضاء این بیانیه را صادر و منتشر کرده است.
جلودار زاده به اساسنامه مجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی اشاره و تصریح کرد: همانطور که در اساسنامه مجمع درج شده، رویه این نیست که به این شکل بیانیه صادر کند و طبق قانون باید جلسه‌ای در مجمع تشکیل می‌شد و این جلسه با حضور حدنصاب نمایندگان ادوار در خصوص این بیانیه مهم تصمیم‌گیری می‌کردند و با توجه به اینکه در این بیانیه جهت‌گیری‌های مهمی بیان شده، لازم بود تا تمامی اعضای مجمع حضور داشته باشند و به صدور یا عدم صدور آن رأی دهند.
وی به عملکرد مجمع نمایندگان ادوار قبل و بعد از انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم اشاره و تأکید کرد: بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری دهم مجمع نمایندگان ادوار مجلس جلسه‌ای نداشته و در خصوص صدور بیانیه‌ فوق بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری باید مشخص شود که مجمع این بیانیه را صادر کرده یا اینکه جمعی از نمایندگان ادوار این بیانیه را صادر کرده‌اند.
نماینده دوره ششم مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: در جلسات قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری دهم چون مجمع نمایندگان ادوار، نمایندگان جناح اصلاح‌طلب از دوره اول تاکنون هستند و اصلاح‌طلبان نیز چند کاندیدای ریاست‌جمهوری داشتند، مجمع نمایندگان نتوانست در خصوص کاندیدای مشخص اصلاح‌طلب به توافق برسند و هر عضو نظر خود را در خصوص کاندیدای اصلاح‌طلب ریاست‌جمهوری مطرح کرد و در نتیجه مجمع همه را به شرکت در انتخابات دعوت کرد که به نظر می‌رسد طبیعی بود چنین تصمیم‌گیری صورت پذیرد.
وی در خصوص اسامی نمایندگان ادوار صادر کننده این بیانیه اظهار بی‌اطلاعی و خاطر نشان کرد: شنیده‌ام که جمعی از نمایندگان ادوار که در خارج از کشور حضور دارند این بیانیه را صادر کرده‌اند و از نظر قانونی این نمایندگان ادوار سمتی در هیئت ‌رئیسه نداشته و با توجه به اینکه تنها عضو مجمع هستند، این اختیار را نداشته‌اند که از طرف همه اعضا این بیانیه را صادر و منتشر کنند.
این عضو مجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه 29 خرداد، تأکید کرد: بیانات رهبر انقلاب فصل‌الخطاب است، اما متأسفانه برخی بعد از این بیانات نیز اقدامات و اظهارات خود را ادامه داده و مشکلاتی را برای کشور به وجود آوردند.
انتهای پیام

/ 0 نظر / 3 بازدید