همراهی اغتشاشگران با علیرضا بهشتی نمایشگاه مطبوعات را ملتهب کرد

علیرضا بهشتی به همراه تعدادی از حامیان موسوی وارد سالن نمایشگاه مطبوعات شد که حضور آنها به ملتهب شدن فضای نمایشگاه و حمله اغتشاشگران به غرفه های مختلف منجر شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا مستقر در نمایشگاه مطبوعات علیرضا بهشتی عضو شورای راهبردی ستاد میرحسین موسوی با همراهی دخترش و تعدادی از هواداران موسوی وارد نمایشگاه مطبوعات شد اما پس از دقایقی هنگامی که وی به سمت غرفه روزنامه اعتماد در حال حرکت بود بر تعداد همراهان وی افزوده شد. در ابتدا این جمع با شعارهایی وی را به سمت غرفه روزنامه اعتماد حرکت دادند و سعی می کردند در مسیر یارگیری کنند.
در ادامه پس از مستقر شدن بهشتی در غرفه روزنامه اعتماد چند تن از حامیان موسوی مقابل غرفه ایرنا تجمع کردند و کم کم شعارهای آنها تبدیل به همان شعارهای اغتشاشات پس از انتخابات شد. این افراد با مچ بندهای سبزرنگ شعارهایی مانند "یا حسین میر حسین" و "مرگ بر دیکتاتور" را سر دادند. در این حین فردی از میان آنها فریاد زد "برای سلامتی محمد قوچانی و اعظم طالقانی صلوات" که همه حاضرین صلوات فرستادند و سپس با تکرار شعارهای یا حسین میر حسین و مرگ بر منافق به غرفه روزنامه جمهوری اسلامی و وطن امروزحمله کردند. در این حین بسیاری از بازدیدکنندگان نمایشگاه مطبوعات با شعارهایی مانند مرگ بر منافق ،مرگ بر جیره خوار و مرگ بر سید آمریکایی پاسخ آنها را دادند که این درگیری لفظی بین دو طرف موجب حمله اغتشاشگران به این افراد و درگیری فیزیکی آنها در غرفه خبرگزاری ایلنا شد.

**شعار بازدیدکنندگان نمایشگاه مطبوعات: دیکتاتور واقعی، موسوی و خاتمی

بهشتی پس از بیرون آمدن از غرفه روزنامه اعتماد قصد داشت با حرکت کردن در دیگر غرفه ها به ادامه این فضاسازی بپردازد که بازدیدکنندگان نمایشگاه مطبوعات با شعار "بهشتی ننگ بهشتی شده"، "بهشتی حیا کن مصلی را رها کن" و "دیکتاتور واقعی موسوی و خاتمی" از حرکت وی به سمت دیگر غرفه ها جلوگیری کردند. در این لحظه اغتشاشگران شروع به دویدن در سالن نمایشگاه و ملتهب کردن فضا کردند.
به علت اینکه هر شعاری که حامیان موسوی سر می دادند با پاسخ قاطعانه بازدیدکنندگان همراه می شد راهی جز حمله به غرفه ها و تخریب کامل غرفه روزنامه جمهوری اسلامی و وطن امروز نیافتند.
با اینکه فضای نمایشگاه مطبوعات ملتهب شده بود و در گیری های فیزیکی بسیاری میان افراد حاضر رخ می داد بهشتی حاضر به ترک نمایشگاه نشد به طوری‌که این فضای ملتهب چهل دقیقه ادامه داشت. در این حین چند تن از نیروهای انتظامی راهی جز ورود به جمعیت و پراکنده کردن آنها نداشتند که در این لحظه بهشتی -با فشار بازدیدکنندگان- اقدام به ترک نمایشگاه کرد و جمعیت اغتشاشگر هم به همراه وی از سالن نمایشگاه خارج شدند.
پس از اینکه اغتشاشگران سالن نمایشگاه را ترک کردند بسیاری از بازدیدکنندگان نمایشگاه جلوی غرفه روزنامه کیهان جمع شدند و شعارهایی در حمایت از ولایت فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی سر دادند.
پیش از این و در روز جمعه گذشته نیز هنگامی که مهدی کروبی -از سران اصلاح طلب- قصد بازدید از نمایشگاه مطبوعات را داشت، مردم با سر دادن شعار "مرگ بر منافق"، "مرگ بر ضد ولایت فقیه" و "مرگ بر دروغگو" او را بدرقه کردند.
خبرنگار ایرنا از نمایشگاه مطبوعات گزارش داد که پیش از ورود بهشتی به نمایشگاه مطبوعات، این نمایشگاه به روند عادی خود ادامه می داد اما بلافاصله پس از ورود وی، عده ای در اقدامی هماهنگ، مچ‌بند، پرچم و نماهای سبزرنگی را از کیف و جیب خود بیرون آوردند و شروع به شعار دادن کردند. این اقدام "هماهنگ شده" و "منسجم" نیروهای آموزش دیده سبزپوش، احتمال برنامه‌ریزی شدن اغتشاشات عصر امروز شانزدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها را قوت بخشیده است.
اغتشاشگران پیشتر هم سعی کرده بودند در افتتاحیه نمایشگاه مطبوعات(سه شنبه هفته قبل) اقدام به تجمع و اغتشاش کنند اما تنها با استقبال پنج نفره مواجه شده و ناکام ماندند. آنها تصمیم داشتند که در مراسم هایی همچون روز قدس به برهم‌زدن تجمعات مردمی و آشوب دست بزنند که با هوشیاری مردم به اهداف خود نرسیدند.
پیش بینی می شود، آشوب عصر امروز "گروه فشار سبز" مورد استقبال رسانه های بیگانه از جمله رسانه دولت های انگلیس، آمریکا و اسراییل و رسانه سعودی العربیه قرار گیرد.

/ 0 نظر / 3 بازدید