آمریکا: در نشست ژنو تحریمی علیه ایران مطرح نیست

خبرگزاری فارس: مقامات کاخ سفید اعلام کردند که در نشست امروز کشورهای 1+5 با ایران در ژنو هیچ تهدیدی برای تحریم برنامه هسته‌ای ایران مطرح نخواهد بود.


به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، مقامات ارشد دولت "باراک اوباما " رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کردند که کاخ سفید در مذاکرات ژنو ایران را تهدید به افزایش تحریم‌ها نخواهد کرد.
این مقام‌های ارشد دولتی که به نامشان اشاره‌ای نشده است، در عین حال گفتند که آمریکا آماده اعمال تحریم‌های جدید علیه برنامه هسته‌ای ایران در صورت لزوم است.
آمریکا سعی دارد تا با استمرار بیهوده بر سیاست هویج و چماق ایران را به صرف نظر کردن از حق مسلم خود در پیشبرد برنامه هسته‌ای ترغیب کنند، البته ایران بارها اعلام کرده که از فعالیت‌های صلح‌آمیز خود دست برنخواهد داشت و در عین حال حاضر است، نهایت همکاری را با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی جهت شفاف سازی هر چه بیشتر برنامه هسته‌ای خود انجام دهد.
یکی از این مقامات دیروز درباره نشست اول اکتبر ایران با کشورهای صنعتی گفت که فردا روز گفتگو است، نه روز فشار.
بنا بر این گزارش این مقامات مدعی هستند که ‌آمریکا چارچوبی را برای افزایش تحریم‌ها علیه ایران آغاز کرده است که در صورت نادیده گرفته شدن درخواست‌های غرب از ایران در برنامه هسته‌ای، آمریکا به دنبال اعمال آن خواهد بود.
این مسئول آمریکایی ادامه داد: زمینه‌های اعمال تحریم‌های جدید را بررسی می‌کنیم، ممکن است این موضوع از طریق شورای امنیت سازمان ملل متحد باشد یا اینکه بر اساس تصمیمات ملی هماهنگ شده با کشورهای دیگر این تحریم‌ها اعمال شود، این موضوع همچنان در دست بررسی است.

/ 0 نظر / 3 بازدید