اتحادیه اروپا بار دیگر بر توقف شهرک‌سازی صهیونیست‌ها تاکید کرد

خبرگزاری فارس: اتحادیه اروپا امروز جمعه بار دیگر طی بیانیه‌ای از رژیم صهیونیستی خواست تا هر چه سریعتر تمام فعالیت‌های شهرک‌سازی که شامل بیت‌المقدس شرقی نیز می‌شود را متوقف کند.


به گزارش فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی "جروزالم پست "، سوئد که هم اکنون ریاست اتحادیه اروپا را بر عهده دارد طی بیانیه‌ای اعلام کرد که اتحادیه اروپا خواستار توقف فوری تمامی فعالیت‌های شهرک‌سازی اسرائیل است که شامل بیت‌المقدس شرقی نیز باشد.
همچنین این اتحادیه بر راه‌حلی پایدار و سریع برای بحران غزه تاکید کرد.
اتحادیه اروپا همچنین خواستار بازگشایی فوری و بدون پیش‌شرط گذرگاه‌های غزه و انتقال کمک‌های بشردوستانه و کالاهای مورد نیاز به این منطقه شد.
این بیانیه اتحادیه اروپا یک روز بعد از دیدار غیر رسمی سران کشورهای اتحادیه اروپا که در بروکسل جمع شده بودند، صادر شد.
اتحادیه اروپا در ادامه بیانیه خود تاکید کرده است که این اتحادیه همچنان به راه‌حلی جامع برای منازعه اعراب و اسرائیل پایبند مانده است و از راه حل دو دولت حمایت کرده و تمامی گروه‌ها را فرا می‌خواند تا مذاکرات برای تشکیل دولت مستقل فلسطینی و در مرزهای ژوئن 1967 را دنبال کنند.
این اتحادیه همچنین از مقامات تشکیلات خودگردان فلسطین خواست تا به تلاش‌های خود برای بهبود امنیت و حاکمیت قانون ادامه دهند.
اتحادیه اروپا در ادامه بیانیه خود بر اهمیت طرح صلح عربی تاکید کرد و از رژیم صهیونیستی و تمامی کشورهای عربی خواست تا با اتخاذ اقداماتی فضایی را ایجاد کنند که به پایان منازعات منجر شود.

/ 0 نظر / 3 بازدید