ادامه حمایت نمایندگان مجلس از انتصاب معاون اول رئیس‌جمهور

در ادامه حمایت نمایندگان مجلس از انتصاب محمدرضا رحیمی به عنوان معاون اول رئیس‌جمهور، نمایندگان اقلیت مجلس و همچنین جمع کثیری از نمایندگان در نامه‌ها و مصاحبه‌های جداگانه حمایت خود را از این اقدام رئیس‌جمهور اعلام کردند.
علیرضا سلیمی نماینده محلات و دلیجان، علی‌اصغر حسینی، احمد خیری، محمدرضا حسین‌زاده، عسکر جلالیان، هادی مقدسی، سیدقدرت‌الله حسینی موحد، مهدی شهریاری، حسینی گروسی، سلیمان جعفرزاده، روح‌الله عباسپور، حسن ملک‌محمدی، یوفاتن بت‌کلیا نماینده آشوریان و دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان، سیامک مره‌صدق نماینده کلیمیان و فراکسیون نمایندگان اهل سنت در نامه‌های جداگانه‌ای به رئیس‌جمهور اظهار داشته‌اند با روحیه تعامل سازنده‌ای که در آقای رحیمی سراغ داریم امیدواریم این انتصاب نقش بارزی در اجرای سیاست‌ها و اهداف دولت خدمتگزار داشته باشد. همچنین لازم به ذکر است پیش از این نیز محمود
احمدی بیغش، بهمن اخوان، دکتر امیدوار رضایی، علی زنجانی حسنلویی، دکتر حسین حسنی، حسن ونایی، خانم عفت شریعتی کوهبنانی و ارسلان فتحی‌پور انتصاب آقای رحیمی را در نامه‌هایی به رئیس‌جمهور محترم تبریک گفته بودند.
رئیس جمهور تصمیم مناسبی اتخاذ کرده است
رئیس مجمع روحانیون مجلس نیز معتقد است: زیر سؤال بردن مسئولان کشور بدون ارائه مستندات صحیح نیست و دلیلی برای تفحص راجع به احوالات شخصی افراد وجود ندارد. محمدتقی رهبر با بیان این مطلب گفت: ادعاهای مخالفان رحیمی غیرمستند است و تاکنون سند قابل قبولی علیه آن ارائه نشده است. نماینده مردم اصفهان با انتقاد از اظهارات چند نماینده علیه رحیمی گفت: متأسفانه این گونه اعتراض‌ها و پیش کشیدن مسائل حاشیه‌ای باب شده است در حالی که این گونه‌ اظهارات صحیح نیست و صرف ادعا، نمی‌تواند مانع خدمتگزاری شود. عضو کمیسیون قضایی و حقوقی همچنین افزود: تعامل و ارتباط رحیمی با نمایندگان بسیار خوب است و انتخاب ایشان را مناسب می‌دانم. رئیس جمهور تصمیم مناسبی را اتخاذ کرده است و ایشان می‌تواند وظایف محوله را به خوبی انجام دهد.
تصمیم رئیس‌جمهور نشان داد جایگاه معاون اول تشریفاتی نیست
در این خصوص نایب رئیس کمیسیون اجتماعی معتقد است: معاون اول نقش مهمی در هماهنگی کابینه و مدیریت امور اجرایی، سیاستگذاری و برنامه‌ریزی‌ها دارد و انتخاب آقای رحیمی نشان داد که رئیس‌جمهور قصد دارند از تجربیات متعدد ایشان در این حوزه‌ها بهره ببرند. عفت شریعتی با اشاره به سوابق مدیریتی رحیمی افزود: این انتصاب جایگاه معاون اولی را از حالت تشریفاتی خارج می‌کند و به کارآمدی کابینه می‌افزاید. وی همچنین گفت: انتصاب رحیمی را به دلیل نقشی که ایشان در دنبال کردن برنامه‌ها و اهداف کلان دولت دهم می‌تواند داشته باشد مدبرانه می‌دانم و شخصاً از این تصمیم رئیس‌جمهور قدردانی می‌کنم.
مخالفان معدود رحیمی نظرشان را به مجلس تعمیم ندهند
همچنین دیگر عضو کمیسیون اجتماعی می‌گوید: عملکرد موفق رحیمی در تعامل با مجلس باعث شده است اکثر نمایندگان از انتصاب ایشان به معاون اولی رئیس‌جمهور خشنود باشند. علی زنجانی از کسانی که ظرف روزهای اخیر مدعی مخالفت مجلس با این تصمیم هستند، بشدت انتقاد کرد و گفت: این افراد معدود نظر شخصی خودشان را به مجلس تعمیم می‌دهند و قرار نیست به صرف نگرانی شخصی ادعا کنند دنیا را آب برده است. عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: رحیمی در هر جایی و مقامی که قرار گرفته‌اند سربلند و موفق بیرون آمده است. شخصیت ایشان ستودنی است و توانمندی و کاردانی رحیمی جایگاه معاون اولی را برازنده ایشان کرده است.
استقبال نمایندگان و نخبگان غرب کشور از انتصاب رحیمی
نماینده مردم سقز و بانه نیز گفت: نیروهای غرب کشور بویژه نخبگان و نمایندگان مجلس از انتصاب رحیمی خوشحال هستند و آن را نشان‌دهنده توجه جامع دولت به همه مناطق و قومیت‌ها می‌دانند.فخرالدین رحیمی افزود: باید به رئیس‌جمهور بابت این تصمیم تبریک گفت، چرا که انتصاب رحیمی علاوه بر شایستگی‌های شخص ایشان می‌تواند باعث وفاق بیشتر نزد مردم غرب کشور شده و آنها را به نگاه یکسان دولت به نیروهای توانمند کشور امیدوارتر کند.
آقای مطهری توضیح دهد بر چه اساس به عوض مجلس سخن می‌گوید
نماینده مردم بهبهان درخصوص صحبت‌های علی مطهری گفت: اظهارات مطهری دیدگاه‌های شخصی ایشان است و برخلاف نظر آقای مطهری، عملکرد خوب و مثبت رحیمی با مجلس باعث استقبال نمایندگان از تصمیم رئیس جمهور شده است.
محمود موحد افزود: من نمی‌دانم مبنای این صحبت‌ها چیست و چرا بعضی‌ها به عوض کل مجلس سخن می‌گویند. واقعیت این است که دو سال گذشته یکی از دلایل اصلی بهبود ارتباط نمایندگان با دولت و حسن تعامل میان مجلس و کابینه، عملکرد خوب و موفق آقای رحیمی بود و همین موضوع رضایت اکثر نمایندگان مجلس را در پی داشته است.
حضور رحیمی نویددهنده تحرک بیشتر در دولت است
همچنین نماینده رودسر و املش حضو رحیمی در جایگاه معاون اولی رئیس جمهور را
نشان دهنده اراده رئیس جمهور برای تسریع در اجرای برنامه‌ها و نویددهنده تحرک بیشتر در دولت دانست و گفت: در سایه این انتصاب، حجم ارتباطات مجلس و دولت به طور محسوس افزایش پیدا می‌کند. اسدالله عباسی افزود: معیار رئیس جمهور برای انتخاب معاون اول توانمندی افراد و ایجاد هماهنگی در کابینه است. از این رو، رحیمی می‌تواند در این زمینه به خوبی ایفای نقش کند.

/ 0 نظر / 3 بازدید