حیاط خلوتی برای مدیر مسئول روزنامه جمهوری

هدیه‌ای 50 میلیونی که شهردار وقت تهران جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد به جامعه معلولان هدیه دادند و سال‌ها در حساب روزنامه جمهوری اسلامی بلوکه شده بود.


ثانیه‏نیوز- مدتی است جامعه معلولان کشور و نمایندگان این قشر آسیب‌پذیر جامعه سعی در بازپس‌گیری ملکی دارند که در زمان امام خمینی(ره) به این جامعه اهدا شده بود. ظاهراً این ملک اکنون در اختیار روزنامه جمهوری اسلامی قرار دارد و مدیر مسؤول این روزنامه مدعی است که سند این ملک به دستور مقامات قضایی کشور به وی واگذار شده است.

در این میان جامعه معلولان کشور نامه‌ای سرگشاده مبنی بر بازپس‌گیری ملک متعلق به این جامعه، برای رهبر معظم انقلاب اسلامی نوشتند و درددل خود را با ایشان مطرح کردند.  

به گزارش ثانیه‏نیوز، نویسندگان این نامه که در نیمه اردیبهشت‌ماه سال جاری از سوی این جامعه منتشر شد، با اشاره به دیدارشان با بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی تنها 15 روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی و دستور امام راحل(ره) مبنی بر اختصاص ملکی جهت جامعه معلولان ایران، عنوان کردند: اماما؛ شیخ مسیح مهاجری مدیرمسؤول روزنامه جمهوری سال‌ها بعد همسایه ما می‌شود و سند ملک را بی آنکه ما مطلع باشیم به سبب توان خود دریافت می‌کند و با شکایت به دادگاه حکم تخلیه اخذ می‌نماید و معلولان را در جریان یک جنگ روانی نابرابر و ایجاد تنش‌ها و اضطراب‌های پس از 28 سال اقامت مکرر از آن ملک اهدایی امام یعنی از فدک معلولان بیرون می‌راند و البته برای بیرون راندن به چند موضوع نیز متمسک می‌شود.

معلولان ایران موارد تمسک مهاجری را چنین ذکر می‌کنند: اول؛ هدیه‌ای 50 میلیونی که شهردار وقت تهران جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد به جامعه معلولان هدیه دادند و سال‌ها در حساب روزنامه جمهوری اسلامی بلوکه شده بود و دوم ایشان شرف خود را که صراحتاً در وقت نماز مغرب بود گرو گذاشتند و گفتند به شرفم قسم اگر ملک را تخلیه کنید اجازه نخواهم داد که سختی تحمل کنید و اکنون دو سال از آن ماجرا می‌گذرد و ما با دست خالی زیر آفتاب سوزان و سرمای زمستان در کانکس، سنگر خدمت به معلولان را ترک ننموده‌ایم ولی هیچ خبری از وعده‌های مهاجری نیست و تلاش چند ماهه برای دیدن ایشان تاکنون بی‌سرانجام مانده است و خلاصه اینکه ایشان حاضر به دیدن ما برای دقایقی به اندازه انگشتان یک دست هم نمی‌باشد.  نویسندگان در ادامه با اشاره به نقل قول مهاجری از نهادهای دیگر نظام ابراز داشتند: درد این است که بارها به ایشان(مهاجری) مکتوب و شفاهاً گفتیم بیا و بزرگی نما و حتی این سند را نیز که در دست داری قبول! از گرفتن یادگاری امام به معلولین بگذر اما حتی وساطت‌های خیرخواهان نظام نیز در وی اثر نکرد.

* رئیس فراکسیون معلولان مجلس: حق با معلولان است

فاطمه آلیا، رئیس فراکسیون معلولان مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که این مکان درست در ضلع شمالی مجلس شورای اسلامی و ابتدای خیابان مجاهدین،  شرق میدان بهارستان قرار دارد می گوید: در واقع از مجلس هفتم که فراکسیون معلولان را تشکیل دادیم مراجعات زیادی از طرف معلولان عضو این جامعه، به این فراکسیون می‌شد چراکه تنها مکانی که این انجمن به یادگار از امام داشتند، توسط روزنامه جمهوری اسلامی گرفته شده است.  

به گفته آلیا، کسانی که سال‌ها قبل از این محل عبور می‌کردند تابلوی جامعه معلولان را که بر این ملک نصب شده بود مشاهده می‌کردند.  اما از اوایل مجلس هفتم و پس از مصادره این ملک بود که معلولان به مجلس و فراکسیون مربوط به خود مراجعه می‌کردند و می‌خواستند زمین یادگاری از امام به این جامعه بازگردد.  منتها ما شنیدیم مدیر مسؤول روزنامه جمهوری اسلامی به طریق مراجعه به محاکم قضایی سند زمین را دریافت کرده است.  

آلیا همچنین تصریح می کند: مدیر مسؤول روزنامه جمهوری اسلامی می‌گوید« من سند را گرفته ام و در اختیار من است» اما خود من در جریانم این معلولان چند سال است که تلاش می‌کنند تا این ملک را پس بگیرند اما این مساله به نتیجه نرسیده است. اکنون هم که راه به جایی نبرده‌اند از رهبر انقلاب خواسته‌اند تا به آنها کمک کنند تا حق خود را بگیرند.  

به اعتقاد این نماینده مجلس کسی نمی داند که کیفیت تلاش مدیر مسؤول به چه صورت بوده است که در این مدت کوتاه توانسته برای ملک سند بگیرد اما تنها درخواست ما این ا‌ست که محاکم قضایی این ملکی را که امام سفارش کرده‌اند به جامعه معلولان داده شود، باز پس گیرند.  

* اغتشاشات اخیر، عاملی مزید بر علت عدم رسیدگی به مشکل

از سوی دیگر هاشم حسینی شهیدی، مدیر عامل جامعه معلولان کشور از لاینحل ماندن و تعلیق در مشکلات جامعه معلولان با روزنامه جمهوری اسلامی خبر داد و گفت: با توجه به نامه‌ای که جامعه معلولان کشور به مقام معظم رهبری داده بود همچنان این مشکل باقی مانده است.
وی در ادامه یکی از دلایل تعلیق و لاینحل ماندن این مشکل را مساله انتخابات خواند و افزود: با توجه به اغتشاشات ایجاد شده از سوی منافقان در کشور جامعه معلولان صلاح دید تا مساله را در فرصت مناسب مطرح کند.

* مسؤولان جمهوری اسلامی: رفتار ما کاملاً قانونی است

این درحالی است که حسین مومنی، مدیر مالی و اداری روزنامه جمهوری اسلامی معتقد است که ملکی که در اختیار روزنامه جمهوری اسلامی است براساس رأی دادگاه به این روزنامه واگذار شده و همه این موارد کاملا قانونی است.  وی این مساله را در حالی مطرح می کند که معتقد است ملک از ابتدا متعلق به روزنامه جمهوری اسلامی بوده است و پس از آنکه جامعه معلولان مبلغی بابت چند سال سکونت در این ملک به روزنامه پرداخت نکرده‌اند مسؤولان روزنامه تصمیم به تخلیه ملک می‌گیرند.
وی همچنین تصریح می‌کند: ملکی که جامعه معلولان در آن مستقر بودند، جزء کوچکی از این زمین است و روزنامه جمهوری اسلامی بابت تخلیه این ملک حتی تسهیلاتی برای جامعه معلولان فراهم کرده است.
نکته جالب‌تر در این زمینه این است که مسؤولان روزنامه جمهوری اسلامی با قطعیت به قانونی بودن اظهارات خود معتقدند و آن را منطبق بر رای دادگاه می دانند.

/ 0 نظر / 3 بازدید