تایم: اعطای جایزه صلح نوبل به اوباما نابهنگام بود

خبرگزاری فارس: یک مجله آمریکایی با اشاره به آنکه رئیس‌جمهوری آمریکا هنوز حتی به اهدافی که معین کرده بود دست نیافته است، در گزارشی نوشت که اعطای جایزه نوبل به اوباما به نظر نابهنگام بوده است.


به گزارش فارس، مجله آمریکایی "تایم " با اشاره به اینکه کمتر از یکسال است که اوباما به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا برگزیده شده است و در واقع هنوز به اهدافی که معین کرده بود دست نیافته است در تحلیلی نوشت که اعطای جایزه صلح نوبل به اوباما نابهنگام بوده است.
مارک فیتسپاتریک، دیپلمات سابق آمریکایی و کارشناس تسلیحات اتمی با اشاره به پیروزی اوباما در کسب جایزه صلح نوبل اعلام کرد: من فکر می‌کنم که وی (اوباما) با آن (جایزه صلح نوبل) شرمسار شود و آن (جایزه صلح نوبل) در محیط داخلی (آمریکا) چندان کمکی به وی نخواهد کرد.
مجله تایم در ادامه افزود که منتقدان اوباما برای مدت زمان طولانی وی را متهم کرده‌اند که وی تنها مرد حرف زدن و نه مرد عمل و کمالات است. تصمیم گیج‌کننده اعطای جایزه صلح نوبل به اوباما بیش از آنکه حامیان وی (اوباما) در آمریکا را خشنود کند، بیشتر منجر به خشمگین شدن مخالفان وی می‌شود.
این مجله در پایان تحلیل خود و با اشاره به موارد ذکر شده نوشت که محافظه‌کاران آمریکا، پیروزی اوباما در کسب جایزه صلح نوبل را یک نمایش خنده‌آور خواهند خواند، حتی برخی از منتقدان بی‌طرف نیز با این امر موافق خواهند بود که اهدای جایزه صلح نوبل به اوباما نابهنگام بوده است.

/ 0 نظر / 3 بازدید