استقبال سازمان ملل از انتخاب نخستین وزیرزن در ایران

طاهره نظری، مدیرکل امور بین‌المللی زنان و حقوق بشر وزارت خارجه در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل با «مایانجا» مشاور ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور جنسیتی و توانمندسازی زنان و همچنین «کارولین حنان» رئیس بخش پیشرفت زنان دبیرخانه این سازمان به طور جداگانه دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این ملاقات‌ها مدیرکل امور بین‌المللی زنان آخرین پیشرفت‌ها و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه زنان را به اطلاع مقامات سازمان ملل رساند.
وی بهره گیری از آموزه‌‌های دینی و قرآنی در کشور در بهبود وضعیت زنان و ارتقای جایگاه آنان در سطوح اجتماعی و سیاسی را در این دیدار تشریح کرد.
مقامات سازمان ملل متقابلاً پیشرفت‌های حاصله در امور زنان از جمله انتخاب وزیر زن برای اولین بار پس از انقلاب اسلامی و نرخ بالای حضور دختران در دانشگاه‌ها را تحولی مثبت در منطقه دانستند.مدیرکل امور بین‌الملل زنان و حقوق بشر وزارت خارجه همچنین در دیدار با پانکه سفیر و نماینده دائم لتونی و رئیس کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل تصریح کرد: ضروری است که در موضوع حقوق بشر از برخوردهای گزینشی، انگیزه‌های سیاسی و استانداردهای دوگانه پرهیز شود.
مدیراجرایی صندوق جمعیت سازمان ملل و معاون صندوق کودکان این سازمان نیز در دیدار با نظری از نقش ایران در پیشبرد اهداف توسعه‌ای سازمان ملل به خصوص در مسائل جمعیتی و موضوع کودکان تجلیل کردند.

/ 0 نظر / 3 بازدید