دور سوم سفرهای استانی متفاوت با گذشته است

دستیار ارشد رییس جمهوری با بیان این که برنامه‌ریزی دور سوم سفرهای استانی متفاوت می‌شود، گفت: در این دور از سفرها بخشی از کارها به بخش‌های مختلف از جمله معاونین رییس جمهور، وزرا و کمیسیون‌های مختلف واگذار می‌شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا سید مجتبی ثمره هاشمی که روز شنبه در جمع خبرنگاران سخن می گفت، پاسخ به این پرسش که رییس جمهوری چگونه در این سفرها حضور می‌یابد، گفت: قطعا رییس جمهور در این سفرها مشارکت می‌کند اما اکنون نمی‌توانم بگویم حضور رییس جمهور از ابتدا تا انتهای سفر است.
دستیار ارشد رییس جمهوری گفت: آنچه مسلم است برای این سفرها کار کارشناسی انجام می‌شود. مسئولان و کارشناسان در استان‌ها حضور می‌یابند و البته دیدارهای رییس جمهوری با قشرهای مختلف مردم نیز گسترش می‌یابد.
ثمره هاشمی در خصوص شکل دور سوم سفرهای استانی گفت: وجه فرهنگی سفر با توجه به رویکرد فرهنگی دولت دهم تقویت می‌شود.
دستیار ارشد رییس جمهوری خاطر نشان کرد که مسئولیت اصلی دور سوم سفرهای استانی برعهده معاون اول رییس جمهوری است.

** معرفی سه وزیر؛ بزودی
ثمره هاشمی همچنین خبر داد که سه وزیر پیشنهادی باقیمانده پس از رسیدگی مجلس شورای اسلامی به لایحه هدفمند کردن یارانه ها معرفی می شوند.

وی با اشاره به انصراف خانم فاطمه آلیا از معرفی برای پست وزارت آموزش و پرورش، گفت: قطعا خانم آلیا در این فهرست نیست.
وی افزود: دو وزیر پیشنهادی معین شده و یک وزیر هنوز باقی مانده است.
دستیار ارشد رییس جمهوری در پاسخ به پرسشی در خصوص آغاز دور سوم سفرهای استانی گفت: اگر این سفرها مهر ماه آغاز نشود، قطعا آبان ماه شروع می شود.
دستیار ارشد رییس جمهوری در پاسخ به پرسشی در خصوص تعیین جایگزین برای علی سعیدلو که مسوولیت تنظیم هماهنگی های دو دور سفرهای استانی را عهده داشت، گفت: این یک مسوولیت مشترک است اما مسوولیت اصلی برعهده معاون اول رییس جمهوری است.


خبرنگار دیگری در خصوص جایگاه‌های خالی در مجموعه دولت از جمله مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری سوال کرد که ثمره هاشمی هم گفت: افراد مربوط به این جایگاه‌ها به تدریج از سوی رییس جمهوری معرفی می‌شوند.
دستیار ارشد رییس جمهوری همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا رییس جمهور برای بررسی موضوع آلودگی برنج‌های وارداتی دستوری صادر کرده است؟ گفت: وزارت جهاد کشاورزی، صنایع و معادن و موسسه استاندارد در این زمینه کارگروهی تشکیل دادند و اعلام کردند که برنج‌های وارداتی آلودگی ندارند بنابراین در این زمینه مشکلی نمی‌بینیم.

/ 0 نظر / 3 بازدید