امانی: موسوی و کروبی نقطه امید ضد انقلاب شده‌اند

خبرگزاری فارس: یک کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به حوادث پس از انتخابات 22 خرداد گفت: موسوی و کروبی نقطه امید ضد انقلاب شده‌اند.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی جامعه انجمنهای اسلامی اصناف و بازار، گردهمایی هفتگی این جامعه در مسجد امام (ره) با حضور مجتبی امانی کارشناس مسائل سیاسی برگزار گردید.
وی ضمن تبریک ولادت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) و دهه کرامت گفت:امسال ولادت امام رضا(ع)با یک تاریخ خاطره انگیز برای ما قرین شده است که انشا ا.. بتوانیم در زیر سایه الطاف این بزرگوار جهت پیشبرد امور استفاده نماییم.
امانی درباره تحولات مربوط به فعالیت‌های هسته‌ای کشور گفت: همانطور که می‌دانیم در 4 سال گذشته تحولات عظیمی در مسئله هسته‌ای ایران انجام گرفته که باعث شده که با دیپلماسی هوشمندانه‌ای از حق مردم ایران دفاع شود.از ابتدا فشار بروی کشور ما جهت متوقف کردن استفاده از هرگونه انواع انرژی هسته‌ای وجود داشت ولی با پافشاری دولت نهم وقتی در این مورد موفق نشدند توجه خود را روی غنی سازی اورانیوم متمرکز کردند بصورتیکه ابتدا خواستار توقف هرگونه غنی سازی توسط ایران شدند.
وی ادامه داد: در طی این چند سال نیز چندین قطعنامه صادر کردند که این قطعنامه‌ها هیچگاه بدلیل شرایط اقتصادی جهان و ایران استفاده ایران از ابزارهای سیاسی موجود به نتیجه نرسید. در اجلاس اخیر ژنو ما تحول بزرگی را شاهد بودیم و مذاکرات هسته‌ای ایران از قالب تحمیلی 1+5 خارج شد و همانطور که ایران می‌خواست در آژانس محدود گردید؛ یعنی در این جلسه هیچگونه بیانیه‌ای علیه ایران صادر نشد.
این فعال سیاسی یادآور شد: همچنین در اجلاس وین با محوریت دبیر کل آژانس و ایران اعلام شد که ایران نیاز خود به اورانیوم غنی شده 20% دارد و حاضر است از کشورهای دارای این محصول آن را خریداری نماید .فعالیت دیپلماتیک ایران غرب را در یک مذاکره پیچیده به جایی رسانده که مجبور است درخواست توقف غنی سازی اورانیوم را در ایران به فراموشی بسپارد. اعتراف این کشورها به حق استفاده ایران از انرژی هسته‌ای و گذر ایران از گردنه‌ای که در دولتهای قبل از دولت آقای احمدی نژاد از ترس نمی‌توانستند از آن بگذرند نیز بسیار جالب و عبرت آموز است.
این کارشناس مسائل سیاسی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد ایجاد بحث وحدت ملی گفت: بحث وحدت ملی بحث بسیار خوبی است ولی باید توجه داشت بعضی از افراد و کاندیداهایی که در انتخابات نتوانستند عملکرد مناسبی داشته باشند می‌خواستند این موضوع را به نفع خود مصادره کنند.
وی افزود: با مروری به اتفاقات قبل و بعد از انتخابات به با توجه به فضایی که در داخل و خارج از کشور بود محوری تحت عنوان مشترک مخالفت با آقای احمدی نژاد شکل گرفت؛ آنها جهت به نتیجه رسیدن این موضوع و پیروز شدن حکومتی که زیر نظر آمریکا و انگلیس فعالیت کند و می‌خواستند علیه دولت قانونی کشور کودتا کنند و با ادعای تقلب احمدی نژاد را کنار بزنند.
امانی افزود: غربی‌ها از جریان به اصطلاح سبز حمایت کردند. آنها با این جریان در مخالفت با احمدی‌نژاد هدف مشترک داشتند. ضمن آنکه ناراحتی کشورهای غربی که خود را مهد دمکراسی در جهان می‌دانند آن بود که هیچگاه نمی‌خواستند حکومتی که به زعم آنها دیکتاتور و مخالف دمکراسی است بتواند 40 میلیون نفر را با شرکت 85 درصدی پای صندوقهای رای بیاورند و رکوردی از دمکراسی را جهان پایه گذاری کند.
این کارشناس مسائل سیاسی ابراز داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران یک حکومت مردمی است و اعتراضات طبیعی طرفداران یک کاندیدای خاص نیز بعد از مدتی فروکش کرده و آنها نیز به رای اکثریت احترام می‌گذراند. ولی رفتاری که آقای موسوی از خود نشان داد باعث شد بجای آن 13 میلیون نفری که به او رای داده بودند ضد انقلاب و کسانی از او حمایت کنند که هیچگاه جمهوری اسلامی را قبول نداشته و دیدیم که شعار جمهوری ایرانی سر دادند و میرحسین موسوی و کروبی هم شعارها را محکوم نکردند.
امانی گفت: وحدت ملی زیر چتر ولایت فقیه ممکن است و دعوت افراد دلسوز از میرحسین موسوی و کروبی برای پذیرفتن این ولایت است وگرنه اگر قرار است که آنها همچنان به اجرای خواسته‌های دشمنان مردم ایران اقدام کنند، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد بلکه آنها راه گمراهی خود را تکمیل می‌کنند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: ضعف میر حسین موسوی در تمامی مراحل قبل از انتخابات باعث شد که او نتواند پیروز شود و بعد از انتخابات نیز عملکرد او موجب گردید که نه فقط طرفدارانش را از دست بدهد بلکه او و کروبی نقطه امید ضد انقلاب و کسانی باشند که سالها بدنبال براندازی نظام بوده‌اند.
وی در مورد خط امامی بودن این عده گفت: ولایت فقیه یک اصل است که در زمانی حضرت امام(ره) و امروز مقام معظم رهبری مصداق آن هستند و ادعای پیروی از خط امام، بدون پذیرفتن و قبول ولایت مقام معظم رهبری یک فریبکاری است.

/ 0 نظر / 3 بازدید