بحرانی وجود ندارد، فقط چند خیابان پر سر و صداست

 

"همه این سروصداها در تهران است در تهران هم در یکی دو منطقه، در آن یکی دو منطقه هم در چند خیابان"، اما "اینها فکر می‌کنند کل مملکت دچار این بگو و مگو‌ها هست. اینطور نیست مملکت آرام است."

به گزارش شبکه ایران، حبیب الله عسگراولادی دبیرکل جبهه خط امام و رهبری با بیان اینکه "کسانی که واژه بحران را برای این حوادث بر زبان می‌رانند یک نگاه علمی به این واژه ندارند"، وضعیت کنونی را برای کسانی که رای نیاورده‌اند و حل مشکل خود را در پیوند با سرویس‌های جاسوسی بیگانه جستجو می‌کنند، بحرانی دانست.

به گفته او کسانی که در بحران خودساخته دست و پا می‌زنند، درصدد تسری آن به جامعه هستند، در حالی که "همه این سروصداها در تهران است در تهران هم در یکی دو منطقه، در آن یکی دو منطقه هم در چند خیابان"، اما "اینها فکر می‌کنند کل مملکت دچار این بگو و مگو‌ها هست. اینطور نیست مملکت آرام است."

عسگراولادی با تاکید بر "مشروعیت دولت که از طریق مراسم تنفیذ و تحلیف و رای اعتماد" مجلس "تثبیت شده است"، درباره طرح "برون رفت از وضعیت فعلی" به فارس گفت: "هیچ راه حلی جز تولی به ولایت و احترام به رای مردم و رعایت ادب و آداب مردم‌سالاری ندارد. کسانی که بدون خواندن صورت مساله به حل مساله اقدام می‌کنند باید بدانند هیچ وقت توفیق حل آن را پیدا نمی‌کنند مگر آنکه نسخه علاج رهبری نظام را سرلوحه حرکت و اقدام خود قرار دهند و عواطف را باقانون کنترل کنند."

دبیرکل جبهه خط امام و رهبری درباره مواضع هاشمی رفسنجانی نیز گفت: آقای هاشمی در نطق خود در آغاز کار مجمع تشخیص مصلحت پس از تعطیلات تابستانی از کسانی که وحدت ملی را می‌خواستند مخدوش کنند فاصله گرفت.

اما تاکید عسکر اولادی بر شرایط عادی کشور در حالی است که شکست‌خوردگان انتخابات و برخی شخصیت‌های مطرح مدعی‌اند که شرایط موجود بحرانی است.

در همین راستا بود که رئیس مجمع تشخیص طرحی موسوم به برون رفت از وضعیت فعلی را مطرح و اعلام کرد و طراحان آن را "دلسوزان" نظام نامید.

این طرح و سخنان هم‌سو با آن اما، با واکنش نمایندگان مجلس و فعالان سیاسی مواجه شده است. به اعتقاد آنان طرح این موضوع تنها در راستای منافع جناحی، حزبی و شخصی صورت می‌گیرد و هیچ ارتباطی به منافع و امنیت جامعه ندارد.

بر این اساس بود که کوثری، نماینده تهران در مجلس طرح هاشمی را "غیر قابل قبول" عنوان کرد.

کرمی‌راد، نماینده کرمانشاه هم آن را "با هدف رفع اتهام از برخی افراد مشخص" دانست و نوباوه دیگر نماینده تهران عنوان کرد که "بحرانی نبوده که طرح برون رفت هاشمی مطرح شود."

/ 0 نظر / 3 بازدید