سردار نقدی :بسیج برای در دست گرفتن ابتکار عمل به صحنه آمده است

خبرگزاری فارس: سردار نقدی با اشاره به تشکیل سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: با این کار بسیج از حال و هوای پاسخ گویی صرف به تهدیدات و مقابله آن به یک حالت فعال برای در دست گرفتن ابتکار عمل به صحنه آمده است.


به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس محمد رضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز در هفتمین همایش سراسری بسیج و رسانه که در مشهد مقدس برگزار شد با اشاره به موضوع جنگ نرم در سطح رسانه‌ها و مطبوعات جهان حضرت امام را به عنوان بزرگترین فردی که توانست قدرت مردم را به تاسی از حرکات انبیاء به میدان آورده و آن را نه تنها در عرصه تئوری بلکه عملا به کار گرفته و بزرگترین کشورهای قلدر دنیا را با این قدرت از میدان خارج کند معرفی کرد و افزود: شرایط نشان می‌دهد که دشمنان از این نسخه بدلی تعریف جنگ نرم بسیار قوی تر از ما استفاده می‌کنند و در حالی که قدرت اصلی در اختیار ما قرار دارد به دلیل برخی ضعف‌ها نتوانستیم از این قدرت به نحوه احسن استفاده کنیم.
سردار نقدی با بیان اینکه امروز افکار عمومی حرف اول را در مقوله قدرت می‌زند، رسانه ها را مهمترین ابزار برای شکل دهی افکار عمومی عنوان کرد و افزود: امریکا به عنوان یک قدرت مسلط در دنیا توانسته موجودیت علیل و در حال احتضار خود را به عنوان یک ابر قدرت موثر به جهانیان نشان دهد و این به خاطر عملکرد رسانه ای آنها است.
وی با اشاره به برخی آمار‌ها و گزارش های آمریکایی‌ها به شاخص‌های افول قدرت این کشور در زمینه‌های مختلف اشاره کرد و افزود: طی سالهای گذشته شاخص‌های اقتصادی آمریکا رو به نزول بود به خصوص در دو سال اخیر این شاخصه ها به صفر یا زیر صفر رسیده است و آمریکایی که حرکات ناوگان دریای‌اش می‌توانست یک دولت را سرنگون کند امروز رئیس جمهور آن مجبور است برای عقد یک معامله اسلحه با کشورهای کوچک منطقه ما رقص شمشیر بکند تا آنها به بستن این قرار داد راضی شوند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: روزی سفیر آمریکا می‌توانست بیشترین تاثیر را در کشورهای دیگر بگذارد اما امروز همه کشورها را به کمک می‌گیرد تا برای مثال علیه جمهوری اسلامی ایران قطعنامه‌ای را تصویب کند و امروز در دنیا شاهد هستیم که هر کس ندای آزادی سر می‌دهد در کنار آن پرچم آمریکا را به آتش می‌کشد.
سردار نقدی با اشاره به عملکرد ناموفق نظامی آمریکا در عراق و افغانستان اظهار داشت: آمریکا با این مصیبت‌هایی که در منطقه به بار آورد نشان داد که قدرت نظامی و ارتش آمریکا دیگر کاربردی ندارد و نشان آن این است که چندین بار سیاسیون آمریکا تصمیم به جنگ و حمله گرفتند اما نظامی‌های آنها به حرف‌شان گوش نمی‌دهند.
وی خاطر نشان کرد: در حوزه علم و فن آوری بر اساس آمار خود آمریکایی‌ها شاخص‌هایشان به شدت کاهش یافته و بیشتر به سمت مقولات هنری، موسیقی و از این دست مسائل رفتند و حتی کسانی که در گذشته مشتاق بودند که هویت آمریکایی بگیرند امروز دیگر چنین علاقه‌ای نشان نمی‌دهند.
وی خاطر نشان کرد: آمریکا امروز در حوزه فرهنگ نیز یک کشور متشنج است و حتی در مسابقه فوتبالی که اخیرا میان آمریکا و مکزیک در لس آنجلس برگزار شد تماشاگران آمریکایی از شعار دادن به نفع کشورشان خودداری کردند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: با این اوصاف همه آمریکا را به عنوان یک ابرقدرت می‌شناسند و این به خاطر عملکرد رسانه ای آنها است که از هیچ ، همه چیز می‌ساند و کاری می‌کنند تا صدای عده‌ای قلیل در دنیا از صدای میلیاردها انسان دیگر در دنیا بلندتر شود.
سردار نقدی با اشاره به حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری گفت: همین عملکرد رسانه ای بود که موجب شد صدای چند نفر متقلب و زور گو بلند تر از صدای میلیون‌ها نفر از ملت ایران نشان داده شود و این نشان دهنده آن است که دشمن از افکار عمومی و رسانه‌ها به خوبی در جهت منافع خود استفاده می‌کند و متاسفانه ما در این موضوع تعلل کردیم.
وی با اشاره به تشکیل سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: با این کار بسیج از حال و هوای پاسخ گویی صرف به تهدیدات و مقابله آن به یک حالت فعال برای در دست گرفتن ابتکار عمل به صحنه آمده است.
سردار نقدی همچنین به نقش رهبری و تدبیر و دلسوزی ایشان برای مردم اشاره کرد و گفت: تا زمانی که ما در اعمال و رفتار خود سازمان دهی مناسب نداشته باشیم نمی‌توانیم موج عظیم مردم را به حرکت در آوریم.
وی با اشاره به نامگذاری سال‌ها از سوی مقام معظم رهبری این نامگذاری را در حقیقت یک هدف گذاری در مسیر انقلاب دانست که از سازمان بسیج انتظار می‌رود بستر سازی لازم برای حرکت به سمت تحقق این اهداف فراهم آورد.
سردار نقدی 2 شاخصه ولایت و برائت از دشمنان را از جمله ویژگی‌ مهم یک فرد بسیجی عنوان کرد و افزود: این دو ویژگی در اغلب مردم ایران صادق است اما برخی افراد این ویژگی‌ها را در درون خود دارند و ما باید سعی کنیم تا آنها را با آوردن به صحنه عمل به اقدام تشویق کنیم تا با حضور صحنه های مختلف حتی راهپیمایی‌ها از آرمان‌های و دستاوردهای انقلاب دفاع کند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطر نشان کرد: همچنین باید افرادی که اهل اقدام هستند سازمان دهی کرده و از ظرفیتشان بهترین استفاده را در جهت پیشرفت انقلاب اسلامی بکنیم.
وی با اشاره به عملکرد موفق بسیج سازندگی خاطر نشان کرد: بسیج سازندگی به عنوان یک نمونه موفق در سازمان بسیج تا امروز توانسته است 22 میلیون نفر روز کار سازندگی در روستاها و مناطق محروم انجام دهد و این می‌تواند یک الگو باشد.
وی خاطرنشان کرد: این فعالیت ها و به جریان انداختن این حرکت عظیم ملت نیازمند عملکرد مناسب رسانه‌ها است تا با اتکا به بصیرت جامعه این موانع را از پیش روی حرکت آنها بردارد.
سردار نقدی همچنین خاطر نشان کرد: گاهی رسانه‌ها محتوای غنی را بدون جذابیت و برخی جذابیت‌ها را بدون محتوا به مردم ارائه می‌کنند که این امر درست نیست و بنا به روش انبیا ء باید دو موضوع جذابیت و محتوا به صورت توامان به مردم ارائه شود.
وی تاکید کرد: هنر رسانه این است که محتوای ارزشی و منطبق با فطرت را با یک زبان زیبا در عرصه اجتماعی ارائه دهد و به دنبال ساختن الگوهای مناسب و جایگزین کردن آن به جای الگوهای بی مورد باشد.
سردار نقدی در پایان تاکید کرد: بسیج به عنوان یک ابر رسانه‌ می‌تواند در خدمت رسانه‌های کشور باشد و این موضوع یک تعامل دو طرفه را می‌طلبد

/ 0 نظر / 3 بازدید