خداداد حسینی: تضعیف مراجع تقلید کار بسیار ناپسندی است

مسوول دفتر آیت الله مکارم شیرازی در مشهد گفت: تضعیف مراجع تقلید کار بسیار غیر پسندیده ای است.

حجت الاسلام "سید محمد " در گفت و گو با خبرگار ایرنا با اشاره به اهانت های اخیر صورت گرفته از سوی برخی افراد مانند آقای صانعی به مراجع تقلید و بزرگان انقلاب افزود : امام راحل حساسیت خاصی نسبت به مراجع تقلید و حوزه های علمیه و روحانیون داشتند و تضعیف آنان را حرام و محکوم می کردند.
وی ادامه داد: بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی در این رابطه در یک فرمایش به یاد ماندنی و تاثیر گذار فرمودند هر کسی کوچکترین اهانتی به مراجع تقلید بکند ولایت از او سلب می شود.
او خاطر نشان کرد: این فرمایش امام خمینی (ره) نشان دهنده آن است که مراجع عظام تقلید از جایگاه خاصی در جامعه و نظام اسلامی برخوردار هستند.
وی تصریح کرد: امام راحل (ره) حفظ نظام را اوجب واجبات می دانستند و لذا تضعیف جایگاه روحانیون و از جمله مراجع عظام تقلید را که موجب تضعیف نظام می شود را به طور شدید محکوم می کردند.
او مسائل و غائله های بعد از انتخابات ریاست جمهوری را یاد آور شد و گفت: برخی افراد و جریان های سیاسی با عملکرد خود در صدد تضعیف جایگاه نظام و مقام معظم رهبری بودند.
وی اظهار داشت : ولی روحانیون و به خصوص مراجع عظام تقلید در حمایت از مقام معظم رهبری و منویات معظم له تاکید داشتند که حکم حاکم اسلامی (رهبر معظم انقلاب) حکمی نافذ است.

/ 0 نظر / 3 بازدید